İş Astrolojisi: Önümüzdeki Yıl Nasıl Olacak?

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Jüpiter 17 Temmuz 2014'e Kadar Yengeç Burcunda

Jüpiter 17 Temmuz 2014'e Kadar Yengeç Burcunda

Jüpiter, Güneş sistemindeki en büyük gezegendir. Sozsuzlukla ilişkilendirilir. Ahlak, iyiniyet, varlık, bolluk, bereket, büyük fırsatlar, kişisel gelişim ve şansı gösterir. Jüpiter, doğruluk, adalet, iyimserlik ve gelişim demektir. Tanrı'nın korumacılığı, evrensel cömertliğin de sembolüdür. Büyük gezegen, bazı durumlarda aşırılıkları, abartıyı da gösterir. Jüpiter, sırayla, Zodyak kuşağında 12 burçtan geçer. Bu Dünya yılı ile yaklaşık 12 seneye karşılık gelir. Geçtiğimiz ay sonunda Jüpiter, bir sene kalmak üzere çok rahat ettiği Yengeç burcuna geçti. Sevgiyi, anne şefkatini ve köklerimizi temsil eden Yengeç burcundaki Jüpiter, bereketiyle geliyor.

Yengeç burcundaki Jüpiter, herşeyden çnce aileden gelen maddi ve manevi destek demektir. Ailemizle olmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı.

MERKEL'İN YÜKSELİŞİ, KADIN LİDERLER ve KADIN HAREKETLERİ

" Yengeç kadınları temsil eder. Kadınların her alanda öne çıkacağını, her konuda liderlik yapacakları rahatlıkla söylenebilir. Kadın Liderler hem Dünya'da hem de Türkiye'de yönetime daha çok katılacak, partilerin ve şirketlerin bir numarası olacaklar.

" Kadına karşı uzun süredir devam eden ve hatta son dönemlerde yoğunlaşan şiddet, karşısında güçlü kadın kuruluşlarını bulacaktır. Kadınlar, adeta Tanrısal enerjiyle korunacaktır. Hukukta önemli düzenlemelerin de olacağını hepbirlikte göreceğiz.

" Köklerine, geleneklerine sahip çıkmayı benimsemiş, tipik bir Yengeç burcu olan Angela Merkel, Jüpiter'in burcuna geçmesi ile birlikte daha büyük sorumluluklara yelken açıyor. Çok büyük çaba sarfetmeden gelecek uluslararası liderlik görevleri, Merkel'in Dünya yönetimine daha etkin katılmasını sağlayacak.

BEBEKLER ve EVCİL HAYVANLAR

" Doğurganlık artıyor: Doğum oranı, tüm Dünya'da ve özellikle Türkiye'de artış gösterecektir. Bebeklerin sayısı artarken, bebek ölüm oranlarında azalma görülecektir.

" Sadece bebek değil, bize sevgi vermeye her an hazır olan evcil hayvanların sayısında da artış görülüyor. Jüpiter, bir batında çok sayıda yavrunun doğacağını, özellikle kedi ve köpek bebeklerin de Dünya'ya geleceğini müjdeliyor. Evcil hayvanların korunmasına yönelik pek çok iyi adım bu dönemde atılacaktır. Havyan barınaklarından tutun, evcil hayvan sahiplenme kurallarına kadar çoğu düzenleme, havyan dostlarımızın daha iyi bir hayat yaşamasını kolaylaştıracaktır. Evcil hayvan edinme eğilimi ise, fazlalaşacaktır.

EKONOMİ, KAZANDIRAN ÜRÜNLER

" Home sweet home: Yaşam tarzı, giyimden ev dekorasyonuna kadar tüm eğilimler kadınsı çizgilere sahip olacak. Dişilik, anaçlık, 'sıcak yuva' konsepti tüm tasarımlara hakim olacaktır.

" Kadınla bağlantılı tüm ürünler: Kadın dergileri, kadınlara yönelik giyim, özel ürünlerin yanısıra mutfak malzeme ve ekipmanları, yemek kitapları, ev davetlerine yönelik eşyalar, 'anne lezzeti ve sıcaklığı' veren herşey hayatımızı tüm hızıyla giriyor olacak.

" Bebek kıyafetleri, kreşler, oyun alanları, okul öncesi aktiviteler, parklar, evcil hayvan oyuncak ve gıdaları önümüzdeki bir sene girilecek sektörlerin başında geliyor.

GIDA VE TARIMDA BOLLUK

" Jüpiter Yengeç burcunda iken gıda arzında büyük bir artış görülecektir. Mahsulün çok ve bereketli olması, beslenme tüketimine ait, topraktan alınan meyve, sebze ve tahılların kalitesinde ve miktarında artış potansiyeli çok yüksektir. Bir sene boyunca gıda arzı artış gösterirken, tarıma dayalı ekonomilere girenler de kazançlı çıkacaktır. Aracılar fiyatları sanal olarak yükseltmez ise, biz tüketiciler de bu bolluğu hissedebileceğiz. Küçük de olsa bir bahçeniz varsa, bu sene bişeyler ekin, bereketli topraklar için sükredeceksiniz.

AŞIRI UÇ MİLLİYETÇİLİK ARTIYOR

Yengeç burcu köklerimizi, ailemizi ve vatanımıza olan sevgiyi de temsil eder. Anaç Yengeç, 'biz ve onlar' gözlükleri ile hayata bakar. Amacı, kendinden olanı korumak ve büyütmektir. Jüpiter gibi abartı veren bir gezegende olunca, ister istemez, aşırı derecede duygusal temaların artması, kendimizden olanı korumak için başkalarına tepki gösterme eğilimleri de risk olarak çıkmaktadır. Bu noktada etnik köken, bölgesel farklılıklar ve diğer 'sanal' ayrımlar insanların kendilerinden olanlara aşırı bğalanmasını sağlarken, kutuplaşmalar da meydana getirebilir.

" Jüpiter, Yengeç burcundayken taraflı olmadan, objektif gözlüklerle olaylara bakmaya çalışalım. Unutmayalım, Dünya'da kimse kimseye karşı değil, herkes sadece kendi tarafında. Hangi futbol takımını, hangi kökeni, hangi şirketi, hangi aileyi temsil edersek edelim tüm insanlar kardeştir. Bir sene boyunca bu sözü hatırlayalım ve başkalarına hatırlatalım.

" Yengeç, geleneksel ögelere, anılara değer veren bir burçtur. Ailemizle yakın olmak, sıcak bir yuvanın içinde olmak bize güven verecektir. Bunu yapmanın yanısıra, başkalarını da oldukları gibi kabul edelim, onların da kendi bildiği şekilde yaşamalarına izin verelim.

TATLILARA DİKKAT

" Bir sene boyunca karaciğeri ve mideyi yormamaya çalışalım. Aşırı tatlı isteğini dengeleyelim. Kilo alma ve diabet gibi hastalıklardan kaçınmak için, tatlı isteğinin ardındaki nedeni keşfedelim. 'keşke'lerden kurtulup hayatı tam da istediğimzi gibi yaşadığımızda, daha az tatlı ihtiyacımız olacaktır. Eğer bir evcil hayvan yetiştiremiyorsak, yine de sevgi vermek ve sevgi dolu bir ortamda bulunmak, bir bitki yetiştirmek, hergün onu sulamak, bir sene boyunca sağlığımıza çok iyi gelecektir.

" Karaciğere fazla yüklenmemek, bol enginar yemek de işin püf noktalarından biri olacaktır.

AKARSULAR

Bu dönemde akarsuların coşması, hareketlenmesi, nehir, ırmak ve hatta derelerde büyük su hareketleri beklenebilir. Baraj gibi suni su biriktirme projelerinde de özel bir dikkat ve hassasiyet gerekmektedir.

PRENS WILLIAM

" Yengeç burcunda Güneş tutulması sırasında doğmuş olan Prens William, parlak bir döneme giriyor. Eşi Kate'in yakın zamanda gerçekleşecek olan doğumunun yanısıra, William, bu sene oldukça önemli sorumluluklar alıp, Dünya yönetimine daha fazla katkıda bulunacaktır. William, Dünya'nın gelişiminde, belki de önemli manevralar yapacak, seçimleri ile kitlelerin hayatına dokunacaktır.

ABD ve TÜRKİYE

" Yengeç zamanı kurulmuş olan ABD, 2013 yaz aylarında, özellikle Mars'ın da Yengeç burcuna geçtiği 8 Temmuz'dan itibaren oldukça aktif. Savunma bakanlığını da harekete geçirebilecek kadar güçlü etkiler, Temmuz ayının ortalarında kendini hissettirmeye başlayacaktır. ABD'nin bu dönemde, eski defterleri açması, fazla milliyetçi bir yaklaşım ile diğer ülkeler ile arasını bozması da mümkün. Buna rağmen, ekonomi, bir sene boyunca iyileşip, güçleniyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAngela MerkelPrens Williamastrolojifutbolgünlük burç yorumlarıkadınlarkişisel gelişimmeyveoyuntatlı
Görüş Bildir