JİTEM Davasında Sürpriz Tanık: Gaffar Okkan’ı JİTEM öldürdü

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

JİTEM Davasında Sürpriz Tanık: Gaffar Okkan’ı JİTEM öldürdü

JİTEM Davasında Sürpriz Tanık: Gaffar Okkan’ı JİTEM öldürdü

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

JİTEM Davasında Sürpriz Tanık: Gaffar Okkan’ı JİTEM öldürdü

Haklarında ’Cürüm işlemek için teşekkül oluşturma’, ’Birden fazla kişiyi öldürme’ suçlmasıyla 15 yıl ile ağırlaştırılmış müebbet arasında değişen hapis cezaları istenen sanıkların katılmadığı duruşmada İstanbul Silivri Cezaevi’nde 6.5 yıldır cinayet suçundan tutuklu bulunan Emrah Özdemir, tanık olarak dinlendi. Öldürülen Kumarhaneler Kralı olarak bilinen Ömer Lütfü Topal’ın şoförünün oğlu olduğunu söyleyen Emrah Özdemir, sanıklardan Adil Timurtaş, İbrahim Babat ve Arif Doğan’ı tanıdığını, ancak Timurtaş’ı eski PKK ittirafçısı olarak değil, askeri istihbarat görevlisi olarak tanıdığını belirterek şu iddialarda bulundu:
"Timurtaş’ın Jandarma Genel Komutanlığı ve Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan iki adet kimliği vardı. Ben sözünü ettiğim sanıkları 2003 yılında Ergenekon davası tutuklusu Hayrettin Ertekin’in kuyumcu bürosunda tanıdım. Daha sonra 2006’da da cezaevinde Adil Timurtaş ile aynı koğuşta kaldım. Ertekin’in bürosunda yapılan bütün konuşmaları ve sohbetleri ajandama not ettim. Cezaevindeyken Adil Timurtaş, yazdığı pusulaları Arif Doğan ve Veli Küçük Paşa’ya gönderiyordu. Sözünü ettiğim bu kişiler Ertekin’in emrindeydiler. Ertekin’in bürosuna her türlü devlet görevlisi gelirdi. Ertekin’in bürosuna gelen kişiler 2003-2004 yıllarında İstanbul’da bir çok yasadışı iş yaptılar. Adil Timurtaş, 2004’te ’Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım ile telefon konuşması yaptı, buna şahit oldum. Şimdi geçmişte işlenen bazı cinayetlerle bildiğimi anlatmak istiyorum."
’ANTER’İN ÖLÜM EMRİNİ ARİF DOĞAN VERMİŞ’
Tanık Özdemir, Musa Anter’in konuşmalarının JİTEM’i rahatsız ettiğini, bu nedenle Arif Doğan’ın kendisi ile görüşüp, "Sana yönelik bir suikasti engelledik, dikkatli ol" diye uyardığını duyduğunu söyledi. Özdemir, "Anter’in ölüm emrini Arif Doğan vermiş, cinayeti Mahmut Yıldırım, Adil Timurtaş, Abdulkadir Aygan ve Hogir kod adlı kişi işlemiş. Bunun yanısıra söz konusu kişilerin, Vedat Aydın, Murat Aslan, 2 İr...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AydınErgenekonİstanbul
Görüş Bildir