Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Japonya'da Efsanevi Bir Hikayesi Olan Ağacın Etrafında İnşa Edilen Anaokuluna Bayılacaksınız!

 > 
266PAYLAŞIM

Tachikawa Japonya'da bulunan Fuji Anaokulu, geçmişinde bir hikaye barındıran Zelkova ağacının etrafında inşa edilmiş. Ağaca oldukça yakın bir şekilde cam, çelik ve ahşaptan yapılmış bu yapı, çocukların rahatlıkla oyun oynamasını ve bahçenin tadını çıkarmasını sağlıyor.

Yaklaşık 50 yaşında olan ağaç, bir tayfun sırasında neredeyse yerinden sökülmüş duruma gelmiş. Tamamen cansız hale gelip griye dönüşen ağaç, beklenilenin aksine iyileşmiş ve yeniden hayata dönmüş. Bu ağaç, 2007 yılında anaokulu yapılmadan önce de çocukların oyun oynayıp üzerine tırmandığı oldukça popüler bir yermiş.

Şu anda, binayı çevreleyen camlar ağaçla yüz yüzle bakıyor, böylelikle çocuklar anaokulunun içinden ağacı görebiliyor. Çocuklar otobüs beklerken ya da teneffüs sırasında ağacın etrafındaki platformlarda oynayabiliyor. Yetişkinler, sadece yapıdaki iki katı görebilirken çocuklar ise yetişkinlerin sığmadığı daha düşük yükseklikteki yerlerde rahatlıkla oynayabiliyor.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/kindergarten-a...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kelebekpipisi

biizm çocuklar ordan ağaçlar yardımıyla iner düşer düz duvara tırmanan çocuklar bizimkiler :D

aritamus

Kız mesenesi var mı ? Yok mu .. .

ssensei

Japonların doğaya saygısı, sevgisi örnek alınmalı

alfaromeo-ise-bende-julietim

seni var eden doğaya en azından bu tarz saygılı hareketler çok görülmemeli. bravo

witcher

Ağaçlara zarar vermeden de yapılabiliyormuş demek ki, bir de bunu doğa katliamcıları anlayabilse.

Görüş Bildir