Öldürüldükten Sonra Tecavüze Uğramış...

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Japon Turisti Önce Öldürmüş Sonra Tecavüz Etmiş

Japon turiste saldırdığı ve birinin ölümüne neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan M.V.D. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı

Nevşehir’in Göreme Beldesinde Zemi Vadisinde iki kadın Japon turiste saldırdığı ve birinin ölümüne neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan M.V.D. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.İki gün önce Nevşehir’in Göreme beldesinde bulunan Zemi Vadisi’nde dolaşan 22 yaşındaki Hoshie Teramatsu ile Mai Kurkiharac, kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğramıştı. Saldırıda Mai Kurkiharac aldığı bıçak darbeleri sonrasında hayatını kaybetmiş, Hoshie Teramatsu ise ağır yaralanmıştı.Nevşehir’de polis ve jandarma ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonrasında MOBESE kameralarında yapılan incelemeler neticesinde katil zanlısı olarak M.V.D. yakalanarak gözaltına alınmıştı.Gözaltına alınan zanlı, Nevşehir Devlet Hastanesi’nde yatan Hoshie Teramatsu ile yüzleştirilmiş, Teramatsu kağıda yazdığı yazı ile katil anlısını teşhis etmişti.Zanlı M.V.D. bir gün süren sorgusunun ardından bu gün sabah saatlerinde adliyeye çıkarıldı. M.V.D., 8.5 saat süren ifadesinin çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Tutuklanan M.V.D.’nin adliyeden çıkarılması beklenirken, Cumhuriyet Başsavcısının da konu ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yapması bekleniyor.

KATİL ZANLISI JAPON TURİSTİ ÖLDÜRDÜKTEN SONRA TECAVÜZ ETMİŞ

Nevşehir’in Göreme beldesinde meydana gelen saldırıda hayatını kaybeden Japon Mai Kurkiharac’ın öldürüldükten sonra tecavüze uğradığı ortaya çıkarken, çıkarıldığı mahkemece tutuklanan zanlının yakınları görüntü almak isteyen basın mensuplarına saldırdı.

Zanlı M.V.D. adliyeden çıkarılırken yakınları görüntü almaya çalışan gazetecilere saldırdı. Çıkan arbede sonucunda çevik kuvvet ekipleri zanlının yakınlarına müdahale etti. Zanlı, jandarma aracına bindirilerek cezaevine götürüldü.

İHA

Haberin Tamamı İçin:

Japon Cinayetinde Çarpıcı Detaylar

Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı, Japon cinayetiyle ilgili açıklama yaptı... Saldırgan, genç kadını öldürüp cinsel istismarda bulunmuş. Zanlı tutuklandı.

Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı, Göreme'de 2 Japon turiste bıçaklı saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan zanlının, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs, suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürmek, nitelikli cinsel saldırı, cebir veya şiddet kullanarak kişileri hürriyetinden yoksun kılmak suçlarından tutuklandığını bildirdi.

CİNSEL SALDIRI VAR

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, yapılan soruşturmada elde edilen delil ve bulgulara göre Japon vatandaşlarından Mai Kurihara'nın kesici alet kullanılmak suretiyle öldürülerek cinsel saldırıya maruz bırakıldığı, Hoshie Teramatsu'ya ise cinsel saldırıda bulunularak öldürmeye teşebbüs edildiği belirtildi.

'CANAVARCA HİSLE'...

"Yukarıda anlatılan eylemlerin karşılığı olan canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürmek, nitelikli cinsel saldırı, cebir veya şiddet kullanarak kişileri hürriyetinden yoksun kılmak suçlarının fail veya faillerinin elde edilmesi amacıyla yapılan çalışmalar sonucunda, saldırıyı yaptığı konusunda hakkında yeterli şüpheler elde edilen M.V.D isimli şahıs 10.09.2013 tarihinde saat 13.00 sıralarında yakalanarak gözaltına alınmıştır."

11.09.2013 tarihinde zanlının Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesinin alındığının kaydedildiği açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Şüphelinin Nevşehir Sulh Ceza Mahkemesinde yapılan sorgusunun ardından, hakkında kuvvetli suç şüphesinin varlığı, delillerin halen toplanmakta olması, şüphelinin kaçma ve delilleri gizlemesi yönünde mahkemede şüphe uyanması ve tutuklanmaya sevk edilen yukarıda yazılı suçlara CMK 100. maddesinde sayılan katalog suçlardan olması, yasalarda öngörülen ceza miktarları göz önünde bulundurularak tutuklanmasına karar verilmiştir."

JAPON HALKINA BAŞSAĞLIĞI DİLENDİ

Cumhuriyet Başsavclığı tarafından soruşturma işlemlerinin titizlikle ve süratle yapıldığı ve şüpheli hakkında diğer delillerin toplanılmasına devam edildiği belirtilerek, Mai Kurihara'nın öldürülmesi sebebiyle tüm Japon halkına başsağlığı dilendi.

Nevşehir'in Göreme beldesi Zemi Vadisi'nde yürüyüş yapan Japon turistler Mai Kurihara ile Hoshie Teramatsu, önceki gün öğleden sonra bıçaklı saldırıya uğramış, Kurihara hayatını kaybetmiş, Teramatsu ise yaralanmıştı.

Akşam

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

JaponyaKatilPolisTecavüz
Görüş Bildir