Görüş Bildir

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alacak! Personel Alım Başvurusu Nasıl Yapılır? JGK Başvuru Şartları...

Anasayfa > Güncel

Jandarma Genel Komutanlığı'na 32'si devlet memuru, 9'u sözleşmeli olmak üzere 41 personel alınacak. Alımlar için ilan metni, www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.kamuilan.ailevecalisma.gov.tr internet sitelerinde yayınlanıyor. 12 Ocak Salı (bugün) başlayan başvurular, 15 Ocak 2021 saat 17:00'da sona erecek. Peki, JGK personel alım başvurusu nasıl yapılır? JGK personel alım başvuru şartları ve diğer tüm detaylar haberimizde... 

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alım Başvuru Şartları

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alım Başvuru Şartları

Jandarma Genel Komutanlığına 32'si devlet memuru, 9'u sözleşmeli olmak üzere 41 personel alınacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, ilgili yönetmelik doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi açıktan atama yoluyla; Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere 10 unvanda 32 açıktan devlet memuru temini yapılacak.

Öte yandan Jandarma Genel Komutanlığına, açıktan temin yoluyla 8 unvanda 9 sözleşmeli personel de alınacak. Her iki alım için ilan metnine, www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.kamuilan.ailevecalisma.gov.tr internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.

JGK Personel Alım Başvurusu Nasıl Yapılır?

JGK Personel Alım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurular sadece, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacak. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacak.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi'ne e-Devlet kapısı üzerinden e-Devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisiyle giriş yapılacak.

e-Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesi ve sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adreslerinden ilan edilecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?