İzzetbegoviç'in Partisinden Erdoğan'a Destek

 > -

İzzetbegoviç'in Partisinden Erdoğan'a Destek

İzzetbegoviç'in Partisinden Erdoğan'a Destek

Bosna-Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç tarafından kurulan Boşnakların en büyük siyasi partisi konumundaki SDA, Başbakan Erdoğan'a destek açıklaması yaptı.

Bosna-Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç tarafından kurulan ve Boşnaklar'ı temsil eden en büyük siyasi parti konumundaki Demokratik Eylem Partisi (SDA) tarafından, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylara ilişkin, "Recep Tayyip Erdoğan, baskıya karşı direnişin, kimliğin geri alınışının, Türk insanının gururu ve onurunun sembolüdür" denildi.

SDA'nın, Bosna Hersek Üçlü Devlet Konseyi Başkanlığı Boşnak üyesi Bakir İzzetbegoviç'in de katıldığı, istişare toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamada, Taksim Gezi Parkı'nda başlayan ve Türkiye'nin diğer illerine yayılan olaylar konusunda, "SDA'nın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye Cumhuriyeti devletini, halkını ve dost parti AK Parti'yi açık ve net bir şekilde desteklediği" belirtildi.

Türkiye'deki olayların kısa sürede son bulması dileğinde bulunulan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Başbakan Erdoğan liderliğindeki hükümet çok kısa sürede, Türk milletinin hak ettiği, uluslararası alanda etkili, olağanüstü siyasi ve ekonomik başarılar elde etti. Ülkedeki istikrar, bu olağanüstü başarıların devam etmesini sağlayacaktır. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, halkın arasından gelen, halkından ayrılmayan ve kendi kaderini sıradan insanlarla paylaşan bir liderdir. Türkiye, Erdoğan liderliğinde, daha düzenli hale gelmiş ve ekonomik refah konusunda önemli mesafeler almıştır. Recep Tayyip Erdoğan, baskıya karşı direnişin, kimliğin geri alınışının, Türk insanının gururu ve onurunun sembolüdür."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanGezi ParkıRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir