Öğretmen Faciasından Son Dakikada mı Kurtuldu?

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Öğretmen Faciadan Son Dakikada Mı Kurtuldu?

Öğretmen Faciadan Son Dakikada Mı Kurtuldu?

Dağ Medya İzmir Muhabiri Yetkin Çakır

Geçtiğimiz Eylül ayında İzmir’in Karabağlar ilçesi Bozyaka semti'ndeki Nezire Merzeci İlkokulu‘nda 8. sınıf öğrencisi H.K (14),geç gelmesi nedeniyle tartıştığı fen bilgisi öğretmeni Sevilay Durukan‘ı (40) derste bıçaklamış ve olayın ardından Fen Bilgisi öğretmeni kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

21 Aralık Cuma günü aynı olay, aynı okulda tekrar gerçekleşmek üzereyken öğretmenin şans eseri öğrencisinin elinden kurtulmayı başardığı öğrenildi.

Okul içinde görev yapan bir kişiden aldığımız bilgiler doğrultusunda olay şu şekilde gelişti: Psikolojik rahatsızlığı nedeniyle ilaç tedavisi gören 7. sınıf öğrencisi H.E. (13)’nin okul içindeki davranışlarından rahatsız olan ancak artık kendi çabalarının yetersiz kaldığını belirten 3 öğretmen durumu müdür yardımcısına ileterek gerekenin yapılmasını talep ettiler. Ancak müdür yardımcısının öğrenciye isimlerini vererek öğretmenlerinin kendisinden şikayetçi olduklarını söylemesi sonrası daha da sinirlenen H.E. evine giderek bir bıçak aldı ve okula geri döndü. Geçtiğimiz eylül ayında öldürülen Sevilay Durukan’ın görevini devralan fen bilgisi öğretmenin karşısına çıkan öğrenci, bıçağını çekti ve şikayetini geri alması için öğretmenini tehdit etti. Öğrencisinden kaçmayı başaran öğretmenin durumu güvenlik görevlilerine ileterek canını kurtardı. Kaçan öğrencinin halen arandığı, öğretmenin Nezire Merzeci İlkokulu‘na güvenliğin sağlanamamasından ötürü dava açacağı belirtildi.

Daha önce yaşanan olaydan sonra okuldaki tüm öğretmen ve öğrencilerin psikolojilerinin bozulduğu ancak bunu düzeltmek için yöneticilerin herhangi bir girişimde bulunmadığı iddia ediliyor. Yalnızca bir öğretmenin gönüllü olarak rehberlik ve psiklojik danışmanlık görevini üstlendiğini fakat böyle bir travmadan sonra bunun yeterli olmayacağını defalarca üstlerine bildiren öğretmenlere kimsenin destek olmadığı söyleniyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İzmirÖğretmenolay
Görüş Bildir