İzmir'de Ulaşım Araçlarına Yüzde 13 Zam Yapıldı

 > -

İzmir'de Ulaşım Araçlarına Yüzde 13 Zam Yapıldı

İzmir'de Ulaşım Araçlarına Yüzde 13 Zam Yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşıma ortalama yüzde 13 zam yaptı.

Büyükşehir Belediye Meclisi, eylül ayı ikinci olağan meclis toplantısını yaptı. Başkan Aziz Kocaoğlu'nun katılmadığı toplantıyı, Meclis Başkan Vekili Adnan Oğuz Akyarlı yönetti.

Toplantıda ulaşıma ortalama yüzde 13 oranında zam kararı alındı. Otobüs, metro, raylı sistem ve deniz ulaşımında uygulanacak yeni tarife, önümüzdeki haftadan itibaren geçerli olacak. Buna göre öğrenci binişleri 1 TL'den 1,10 TL'ye, öğretmen 1,15 TL'den 1,40 TL'ye, tam bilet ise 1,85 TL'den 2 TL'ye yükseltildi. Tam bilete yüzde 8, öğrenciye yüzde 10, öğretmene yüzde 21, ortalama ise yüzde 13 zam yapılmış oldu.

Ulaşım zammı sebebiyle mecliste CHP ile AK Parti grupları tartışma yaşandı. AK Partililer, zam kararına karşı çıktı. Grup Başkan Vekili Çakar, "Yeni tarifelere baktığımızda bazı kalemlerde yüzde 15'ten başlayan ve yüzde 30'a kadar varan oranlarda zam kararı var. Niye böyle bir ayrıcalıklı zam yapıldı, anlamıyoruz. Havalimanı biletlerine yüzde 40'a yakın oranda zam geldi. Aşırı zam kararını kabul etmiyoruz. Yine gece biniş olan 'Baykuş' binişlerde yüzde 35-40'a kadar oran çıkıyor. Zam kararına karşıyız." şeklinde konuştu.

ensonhaber

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiCumhuriyet Halk PartisiİzmirÖğretmenZamzam
Görüş Bildir