İzlerken Odaya Biri Girecek Diye Aklımızın Çıktığı 2018'in En Ateşli Yabancı Dizi Sahneleri

973PAYLAŞIM

Sansür yok, toplumsal baskı yok, üstüne üstlük Netflix var. Yabancı dizilerde sanki her sene doz biraz daha artıyor gibi. Nerde ne çıkacağını bilmediğimiz için de her an tetikte bekliyoruz. Görünce de insan RTÜK'ün ceza verdiği Türk dizilerine gülüp geçiyor işte...

1. Diğer sezonlarına göre 'Narcos: Mexico' epey soft. Bu sene kazasız belasız atlattık diyelim.

2. Poliamori yani birden fazla kişiyle romantik ilişki yaşama durumunu anlatan 'You Me Her'de evli bir çift ve onların hayatına katılan genç bir kadın var.

3. Bizim Pis Yedili'ye benzetilen İspanyol dizi 'Elite'te de böyle bir durum var ama bu sefer iki erkek bir kadın. İşler Netflix dünyasında gitgide kızışıyor...

4. 'Outlander' Jamie ve Claire üstünden "Ben de buradayım" diyor sevişme sahnelerinde. En hafif sezonu 2018'deydi, öyle düşünün.

5. 2019'da son sezonunu yayınlayacak 'Orange is the New Black' dizisinde lezbiyen olmayan yok, henüz lezbiyen olmayan var. Daya da sonunda cinsel tercihlerinde küçük bir revizeye gidenlerden.

Kız neredeyse müebbet yedi, çekilmez böyle diye düşünmüş olabilir...

6. 'Jessica Jones' bir Marvel karakteri. Normalde Luke Cage'la beraber ekranımızın hararetini arttırırdı ama bu sezon performans düşük...

7. 'Luke Cage' ise kendi halinde görüyorsunuz. Süper kahraman olunca işler değişiyor...

8. Süper kahramanlar veya üstüne güçleri olanların sahnelerinde hanımlara biraz üzülüyoruz. Altered Carbon da bunun örneklerinden.

9. David Julia'yı koruma işini ciddiye alıp bir nefes kadar yakın olayım demiş. 'Bodyguard' bu senenin olay dizilerinden.

10. 'Versailles' böyle masum değil, hem de hiç. Bir yatakta 58 milyor kişiyle beraber olan Louis yetmeyip sarayın adamlarına da dadanıyor. Masum bir tanesini seçtik...

11. 'Daredevil'i de bu listeye alınca iyice süper kahraman över gibi olmuşuz. Süper ve kahraman ne yapabiliriz ki, adam roket gibi yaşıyor.

12. 'The 100' pek popüler bir dizi değil ama karakteri dünyaya ciddi ciddi bombalar yağarken sevişenlerden. Tebrik eder, 2019'da da başarılar dileriz.

13. İnanır mısınız 'Shameless' karakterleri giderek ehlileşiyor. Hey gidi Fiona'lar, Lip'ler... Şimdi dünün el kadar veleti Carl bizim listemize giriyor.

14. '13 Reasons Why' da bir gençlik dizisi olarak gençliğinde bağırlarında yanan ateşini sonuna kadar yansıtıyor. Birçok 'cinsel' içerik istismar boyutunda olduğu için bu sahneyi tercih ettik.

Maalesef internette tecavüz sahnesi bile herhangi bir seks sahnesi olarak konumlandırılmış birileri tarafından.

15. 'La Casa De Papel'in tüm cinsel ayağını tek başına yürüten Tokyo ve Rio'yu da unutmadık. Hayatları yandı ama küllerinde seviştiler, ne diyelim...

16. 'How To Get Away with Murderer' için klasik bir gün, klasik bir sahne... Frank ve Laurel insanı bir tık ileri gitseler ne izleyeceğimize dair epey korkutuyor.

17. Olivia ve Jake de yaş geçmiş iş bitmemiş çiftimiz. 'Scandal' dizisinden...

18. Ve listeyi tek başına sırtlayabilecek 'Sense8'... Herkesin, her şeyin, tüm gezegenlerin yerine sevişen bir grup insanın artık en sonunda 'Gelin hep birlik olsun' dediği dizi... Gerçekten 2018 için bile fazla.

Tam böyle bir sahnede içeri elinde meyve tabağıyla annenizin geldiğini ve kumandaya erişip kapatamadığınızı bir düşünsenize... Sonra da anneniz şey diyormuş; "Ay aç aç bu dizi iptal oldu sanıyordum" 😂

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
derin-a-clk

sabah sabah gözlerim açıldı..

tolgauzun

çoğunu izlemedim ama sense8 bu konuda şüphesiz zirvede :)

clairsentient

sense8 i bekliyordum ki en sona koymuşsunuz, o neydi öyle ya diziyi izlerken konusundan çok acaba o sahneleri nasıl çektiler diye düşündüm ben.

mr-opposition

Pek bir şey yokmuş aslında. Spartacus sonrasında çıtayı aşabilene rastlamadım.

narkiderki

yahu neden olumsuz ve sinirli emojiye basıyorsunuz anlamıyorum ki :)) içerigin başlıgından ne olduğu belli girme ve okuma kardeşim zorla mı tutuyorlar seni burada...lan nerede gereksiz insan var bizim memlekette ya

ntyz

namuslu, iyi bir müslüman görünmek için bastırdığını zannettiği duyguları dışa vurunca sinirlenmiştir. Bu duyguların normal olduğunu düşünmüyorlar. Editör onlara göre bu içeriği hazırlayarak onları günaha teşvik etti ve editör kesin cehenneme gidecek. Onlar da cennete. Çünkü içeriği okudular vicdanlarını temizlemek için de olumsuz emojilere bastılar. Günaha girmemiş oldular. Cehennem de odunumuzu onlar atacakmış. Öyle diyollaa

Görüş Bildir