Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket İzlenilmesi Gereken 10 Romantik Anime

Anasayfa > Goygoy

Normalde burada hep aksiyon paylaşılmış. Bende değişiklik olsun diye kendi izlediğim 10 tane romantik anime ayırdım. Çoğunuz izlemiştir elbette, ama izlemeyenler için faydalı olacağını düşünüyorum. O zaman...Başlayalım!^^

1.Bokura Ga İta

1.Bokura Ga İta

Her ne kadar ''Çizimleri kötü öyk'' deseler de ben öyle düşünmüyorum şahsen. Çizimine değil konusuna bakmalı. Ki izlemeyenlerin çok şey kaçırdığını düşünüyorum. Animenin konusuna gelirsek:

  • Hikaye  Nanami Takahashi ve Yano Motoharu etrafında dönüyor. Nanami okulun ilk günü Yano ile karşılaşır. Ve ilk başta Yano'dan nefret etse de ona aşık olmuştur. Kısa bir süre sonra Nanami Yano'nun eski kız arkadaşının bir araba kazasında öldüğünü öğrenir. Ve Yano hala eski kız arkadaşını unutamamıştır. Kendi ile bir savaş içinde yani. Ve böylece ikisi birlikte Yano'nun geçmişini atlatması için bir savaşa girer.

2. Ao Haru Ride

2. Ao Haru Ride

Bu anime gerçekten çok güzel bir anime. Konusu çizimleri herşeyi ile. Ama sorunumuz Manga'nın ayda bir defa gelmesi. Bu da animenin biraz kısa sürmesine neden oldu. Ama en kısa sürede yeni sezon gelebilir. Her neyse konusuna gelecek olursak;

  • Yoshioka Futaba ortaokul hayatı boyunca sevimli görünüşü yüzünden hep kız arkadaşları tarafından dışlanmış bir kızdır. Ve bir yanlış anlaşılma yüzünden Hoşlandığı çocuk olan Tanaka-kun'a açılamamıştır. Liseye geçince de oldukça erkeksi görünmek ister dışlanmamak için. Hayatını böyle sürdürürken, Tanaka-kun ile karşılaşır ama artık onun ismi Mabuchi Kou'dur. Ona, çocukken aynı duyguları beslediğini ama artık böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyler. Ama Futaba Hala onu sevmektedir.

3.Toradora!

3.Toradora!

Bu anime gerçekten o kadar dozunda ki  hem güldürüp hemde ağlatma yetisine sahip. Ama bu anime efsane anime şakalarında da yardımcı rol oynamıştır aynı zamanda. Konusunu açıklamam gerekirse:

  • Lise ikinci sınıfa başlayan Ryuuji Takasu Normal bir genç olmasına rağmen belalı bir yüzü  olduğu için okuldaki hemen hemen herkes ondan korkmaktadır. Ryuuji okulun ilk gününde en yakın arkadaşı Yuusuke Kitamura ve hoşlandığı kız Minori Kushieda ile aynı sınıfta olduğunu öğrenince mesud olan bu arkadaşımız ''Okulun en tehlikeli İnsanı'' denen ve aynı  sınıfta olduklarını kısa bir süre sonra öğreneceği Taiga Aisaka'ya çarpar. Ufak ama bir o kadar da hırçın olan Taiga da kendisi gibi arkadaşlarından hatta ailesinden bile dışlanan biridir.

4.Amnesia

4.Amnesia

Gerçekten Çevirmen notları ile animeyi konusundan saptıran çevirmene selamlar. Gerçekten anime yüzünden değil Çevirmen yüzünden gülmüşümdür bu animeye. Bu arada fansub Anikeyf yani beklenir. Neyse onların da kulaklarını çınlattıktan sonra konusuna gelelim:

  • 1 ağustos sabahı uyanan baş karakter kızımız  geçmişe dair olan her anısını unutur. Karşısında aniden beliren bir peri yani orion belirir ve onun yardımı ile hafızasını  geri getirmeye çalışmalarının hikayesi.

5.Sukitte ii na yo

5.Sukitte ii na yo

Sadece bir tane çevirmen notuyla efsaneler arasına giren bir anime. Efsane capslere de konu olmuştur. ama konusu biraz dramatik. Yine  ismini unuttuğum fansubun kulaklarını çıtlattıktan sonra konusuna bakalım;

  • Lise öğrencisi olan Mei Tachibana, çocukluğunda bir olay yaşamış ve olaydan sonra hiçbir şekilde kimseye güvenmemiş ve arkadaş edinmemiştir. Bu nedenle okul tarafından da dışlanır. Yamat Kurosawa ise okulun en popüler insanıdır.  Fakat okuldaki kızların hepsinin aynı olduğunu düşündüğü için kimseye yüz vermez.Yamato Okulda Meil ile  karşılaşır ve Mei'nin farklı olduğunu düşünerek arkadaş olmak ister. Ama Mei ise ona ne güvenir ne de  arkadaş olmak istemez.

6.Brothers Conflict

6.Brothers Conflict

İzlerken Gerçekten ama GERÇEKTEN çirkinleştiğim bir animeydi.Neyse bu anime iyiydi ama bunu izlerken ben iyi değildim. Ayrıca animenin 2. sezonu yakın. Konusuna geçelim artık;

  • Hinata Ema ünlü maceraperest,Hinata Rintarou'un tek kızıdır. Bir gün  kızımız babasının tekrar evleneceğini öğrenir. Onları  yeni çift oldukları için rahatsız etmek istemez ve  Gündoğumu Konağı denen Köşkte 11 erkek  kardeşi ile kalmaya karar verir. Birlikte yaşadıkları sürece Ema ve Asahina kardeşler arasında bir şeyler başlayacaktır.

7.Tonari No Kaibutsu-kun

7.Tonari No Kaibutsu-kun

Bu  anime o kadar çabuk geçti ki, ''Ne ara bitti ya?'' demiştim final bölümü bitince. Böyle boşlukta kalmıştım. Sürükleyici ve komik bir anime. Konusuna geçelim;

  • Shizuku Mizutani bir asosyaldir. Çok arkadaşı yoktur. Kendini deslere ve geleceğine adamıştır,duygusuz bir liseli kızdır. Öğretmenin isteğiyle bir gün kavga ettiği için kısa süreli uzaklaştırma cezası alan Yoshida Haru'ya ders notlarını götürür. Okuldaki öğrenciler tarafından korkunç ve belalı biri olarak tanınan Yoshida aslında dost canlısı ve biraz saf biridir. Yoshida'nın çevresinde arkadaş gibi gözüken ama aslında menfaatçi insanların olması duygusuz olmasına rağmen shizuku'yu rahatsız eder.  Yoshida bu durumu farkdesince Shizuku ile arkadaş  olmak ister. ve ikilinin bundan sonraki ilişkileri ilerleyecektir.

8.Lovely Complex

8.Lovely Complex

İzlediğim 2. animedir. O yüzden yeri biraz ayrı. Ve yine animeciler arasındaki efsane repliklerin de barındırdığı bir animedir. Konusuna bir bakalım;

  • Koizumi 1.70 cm boyunda hemcinslerinden uzun bir kızdır. Ootano ise Koizumi'den yaklaşık 10 cm kısa bir erkektir. Bu ikili lise  başladığından beri birbirilerine attıkları laflar kavgalar ve eğlenceli atışmaları ile tüm okulu eğlendirmektedirler. Sonra okuldaki öğretmenler bu ikisine ''All Hanshin-Kyojin'' olarak çağırmaya başlar.Bu sırada okula yeni gelen Suzuki adındaki genç çocuk, Koizumi'nin hayallerini süslemeye başlar. Bu durumu hemen fark eden Ootani, Koizumi'ye işbirliği teklif eder. Ootani'nin Suzuki ve Koizumi'yi bir araya getirmesinin karşılığında Koizumi de en yakın iki arkadaşından biri olan Chiharu'yu Oatani'ye ayarlayacaktır. Planlarını yapan Koizumi ve Ootani, diğerleriyle birlikte havuza giderler. Eğlenceli bir günün ardından Koizumi ve Ootani acı gerçeği öğrenir. Chiharu, kendi boylarında olan Ootani'yi tam bir erkek gibi görmezken Suzuki de Koizumi için aynı şeyleri hissetmektedir.Koizumi ve Ootani, boy komplekslerine ve sürekli kavga etmelerine rağmen bir şekilde kişiliklerinin birbirine uygun olduğunu yavaş yavaş fark etmeye başlayacaktır.

9.Acchi Kocchi

9.Acchi Kocchi

Çizimlerinin minyonluğu ile tutulmuş aslında. Komedisi ve romantikliğini de eklersek bir moe deryası. Şu animenin bir konusuna bakalım;

  • Tsumiki ve Io arasındaki eşi zor görülen ilişki, diğer karakterlerin araya girip bu ikiliyi rahatsız etmelerine yol açmaktadır. Tsumiki hislerini açıkça dile getirmez, Io'nun ise bu hislerden haberi yoktur.

10.Kaichou Wa Maid-Sama!

10.Kaichou Wa Maid-Sama!

En güzelini en sona sakladım. Gerçekten en bilinen romantik anime. Hem eğlenceli hem de güzel. Çizimleri Herşeyi Muazzam. Ama Mangaka'ya verilen ödenek yetersizliği yüzünden animenin 2. sezonunu çok zor göreceğiz. Herkese duyurulur. Konusuna bakalım bu güzel animenin;

  • Seiga lisesi, tamamen erkek lisesiyken birkaç yıl önce karma bir lise haline gelmiştir. Erkeklerin çoğunlukta olması ve eski alışkanlıkları, yeni gelen kızları zor durumda bırakmaktadır. Okulun kız öğrencilerinden Misaki Ayuzawa bu durumu değiştirmek ister. Zamanla okulda sert, erkek düşmanı yapısıyla tanınan Misaki hocalarının güvenini kazanarak öğrenci konseyi başkanı seçilir. Fakat ailesinin maddi durumu kötü olan Misaki okul sonrası bir cafede part-time çalışmak zorundadır. Okuldaki şöhretini korumak için bu durumu gizlemek isterken okulun popüler öğrencilerinden Takumi Usui'nin Misaki'yi görmesiyle okuldaki şöhreti tehlikeye düşer.

İşte. Animelerimiz bunlardan ibaret. Ama izlenilmesi gerektiğini düşünüyorum. Umarım sizi bilgilendirmişimdir^^ Görüşmek üzere!^^

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1279
594
217
175
125
103
98
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?