Itzhak Perlman Konser Biletleri Tükeniyor!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Itzhak Perlman Konser Biletleri Tükeniyor!

Itzhak Perlman Konser Biletleri Tükeniyor!

28 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Itzhak Perlman konseri biletlerinin %65'i tükendi

Dünyanın en önemli müzik otoritelerince 20. ve 21. yüzyılın en üstün keman virtüözü kabul edilen ve Yapı Kredi Private Banking ana sponsorluğunda 28 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde konser verecek olan Itzhak Perlman’ın biletleri tükenmek üzere.

"Schindler'in Listesi" ve "Kadın Kokusu" filmlerinden de tanınan sanatçı Itzhak Perlman’ın İstanbul konserinin biletlerinin %65’i satışa çıkmasının üzerinden daha 10 gün geçmeden tüketmiş durumda.

Kategoriye bağlı olarak 100 ila 500 TL arasında değişen bilet fiyatlarına rağmen konsere çok yoğun bir ilgi olduğu bildirildi.

20.000.000 dolarlık Soil Stradivarius ile geliyor!

Yapı Kredi Private Banking ana sponsorluğunun yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği konsere Perlman geçmişte Yehudi Menuhin’e ait Stradivari’nin altın çağında yapılmış en iyi kemanı olduğu düşünülen 1714 yapımı antik Soil Stradivarius ile katılacak. Perlman’ın kullandığı enstrümanın değerinin ortalama 20.000.000 dolar olduğu tahmin ediliyor.

5 ayrı dalda Grammy sahibi

En İyi Oda Müziği ve En İyi Enstrümantal Solocu Performansı gibi toplamda 5 ayrı dalda Grammy Ödülü’ne sahip olan Perlman’ın, Harvard, Yale, Brandeis, Roosevelt, Yeshiva ve Hebrew üniversitelerinde fahri ve onursal doktoraları bulunuyor.

Itzhak Perlman kimdir?

Leventritt Yarışması galibi, A.B.D Başkanı Ronald Reagan tarafından “özgürlük madalyası”na layık bulunan, A.B.D Başkanı Bill Clinton tarafından “sanatlar ulusal madalyası” ile ödüllendirilen Itzhak Perlman, 7 Mayıs 2007 tarihinde Beyaz Saray’daki Kraliçe Elizabeth’in katıldığı devlet yemeğinde performans sergiledi. 2009 yılındaki Barack Obama’nın göreve başlama merasiminde, John Williams’ın "Air and Simple Gifts" adlı eserinde Yo-Yo Ma (çello), Gabriela Montero (piyano) ve Anthony McGill (klarnet) ile birlikte sahne aldı.

Son yıllarda, orkestra yönetmeye başlayan Perlman, Detroit Senfoni Orkestrası’nın başmisafir orkestra şefliği görevini aldı. 2002-2004 yılları arasında Saint Louis Senfoni Orkestrası’nda müzik danışmanı olarak hizmet verdikten sonra, Kasım 2007’de Westchester Senfoni Orkestrası Perlman’ın sanat yönetmenliğine ve baş orkestra şefliğine atandığını duyurdu. Bu çerçevede 11 Ekim 2008 tarihinde, Beethoven’ın 5.Piyano Konçertosu’nun çalındığı, Leon Fleisher’ın da yer aldığı Beethoven programında ilk konserini verdi.

Milliyet Sanat

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AltınBarack Obamaİstanbulİstanbul Büyükşehir BelediyesiKonsermüzik
Görüş Bildir