İTÜ'nün Muhasebecisinden Büyük Vurgun

 > -

İtü'nün Muhasebecisinden Büyük Vurgun

İtü'nün Muhasebecisinden Büyük Vurgun

İSTANBUL Teknik Üniversitesi(İTÜ) İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nin muhasebe görevlisi Necat K., aralarında profesörlerinde bulunduğu 160 akademisyenin ek ders ücretlerini 3 yıldır kendi hesabına aktardığı gerekçesiyle tutuklandı. Necat K.’nın 3 yılda kendi hesabına 300 bin lira aktardığı, son olarak aktardığı 250 bin liranın banka tarafından farkedilmesi üzerine olayın ortaya çıktığı iddia edildi.

Necat K., 1995 yılında İTÜ’de memur olarak göreve başladı. Daha sonra da İnşaat Fakültesi’nin muhasebe bölümüne atandı. Necat K.’nın sorumluluk alanı, akademisyenlerin maaşları ve ek ders ücretlerinin dağıtılmasıydı. Necat K., 6 ayda bir verilen ek ders ücretlerinin bir kısmını bankada açtığı kendi hesabına aktardı. 3 yılda, Necat K.’nın kendi hesabına aktardığı para miktarı 250 bin lirayı buldu.

N.K., geçtiğimiz ağustos ayında kendi hesabına 250 bin lira daha aktardı. Banka görevlileri durumu farketti ve hesapların incelenmesi için müfettiş görevlendirildi. Banka müfettişleri yaptıkları araştırmada, N.K.’nın akademisyenlerin hesaplarına aktarılması gereken 250 bin lirayı kendi hesabına yatırdığını belirledi. Tespit üzerine hesap bloke edildi. Müfettişler, N.K.’nın görevde olduğu 3 yıl içerisinde de aralarında profesörlerin de bulunduğu 160 akademisyenin hesaplarına yatırması gereken 300 bin lirayı açtığı kendi hesabına aktardığını belirledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulmemur
Görüş Bildir