Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İşyerindeki Gerginliği Azaltmak İçin Ne Yapmalıyız?

1PAYLAŞIM

İşyerindeki Gerginliği Azaltmak İçin

İşyerindeki Gerginliği Azaltmak İçin

Peki ne yapmalıyız?

İş yerindeki bütün şartlar bizim elimizde olmasa da dikkat edeceğimiz ufak birkaç detay hayatımızı az da olsa kolaylaştırabilir.

  • Hafta sonu için planlar yapın. Bu planın illa büyük ve çok değişik olması gerekmiyor. Sevdiğiniz herhangi bir şey olabilir. Ütü, çamaşır gibi bazı işleri hafta içi akşam halledip hafta sonunu daha çok kendinize bırakmak hem daha motive edici olacak hem de hafta sonunu daha verimli değerlendireceğiniz için bir sonraki haftaya da daha dinç başlayacaksınız.

  • Olabildiğince pozitif olun. Güleryüzlü insanlara yardım etmek ve onlarla iletişim kurmak hiç şüphesiz daha keyiflidir.

  • Elinizden geldiğince çalıştığınız ortamı kişiselleştirin. Aidiyet hem pratik olarak işinizi kolaylaştıracak hem de rahat etmenizi sağlayacaktır.

  • Yedek kıyafet, ayakkabı,sürekli kullandığınız eşyalar gibi şeyleri ofisinizde bulundurmak kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlar.

  • Arada sırada içinizden gelmese de gülümseyin. Gülümsemek iyi duyguları hatırlatır.

  • Başkalarına yardım edin. Hem ilişkilerinizi güçlendirecek hem de kendinizi başkaları için işe yarar hissetmek sizi dinç kılacaktır.

  • Kısa molalar verin. Mümkün olduğu zamanlar örneğin sadece bir şarkı bir çay ya da bir sigara süresi kimseyle konuşmadan, hiçbir şey yapmadan geçirmeye çalışın.

  • Önceliklerinizi iyi belirleyin. Bekleyen onlarca e-mail olabilir. İlk önce bir sıralama yapın ki önünüzü daha iyi görürsünüz.

  • Ne giyeceğinizi haftalık planlayın. İstediğiniz zaman zaten değişiklik yapabilirsiniz. Ama önünüzdeki beş ya da altı hazır kombinasyon olduğunu bilmek kafanızı biraz

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir