İstka, Yaratıcı Endüstri Projelerini Destekliyor!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

İstka, Yaratıcı Endüstri Projelerini Destekliyor!

İstka, Yaratıcı Endüstri Projelerini Destekliyor!

İSTKA, Yaratıcı Endüstri Projelerini Destekliyor!

Sürdürülebilir kalkınmada öncü olma ve İstanbul’u marka şehir haline dönüştürme hedefi ile yola çıkan İSTKA , 2012 yılı ikinci dönem Mali Destek Programları kapsamında, “ Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi ” temalı hibe programı için ilana çıktı. Programın toplam bütçesi 30 milyon TL.

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), 2012 yılı ikinci dönem Mali Destek Programı kapsamında, “ Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi ” temalı hibe programı için ilana çıktı. Bu programa, yaratıcı endüstriler kapsamda ele alınan reklamcılık, mimarlık, el sanatları, sanat ve antikacılık (resim, heykel, diğer güzel sanatlar, vb.), tasarım, moda, film, müzik, gösteri sanatları (bale, dans, drama, müzikal, tiyatro, opera, kostüm tasarımı, sahne tasarımı, koreografi, vb.), yayıncılık (kitap, dergi, gazete, dijital içerik, vb. yayıncılığı), televizyon ve radyo, bilgisayar ve video oyunları sektörlerinden kar amacı gütmeyen kurumlar ve işletmeler başvurup yararlanabilecek.

Yüksek katma değer üreten ve İstanbul’un özgünlüğünü geliştiren yaratıcı endüstrilere odaklanarak İstanbul Bölgesi’nin küresel rekabet gücünün artırılmasının yanı sıra, sosyal kalkınma, kentsel mekan kalitesi, çevresel ve kültürel sürdürülebilirliğe katkı sağlamayı amaçlayan program için ayrılan bütçenin 15 milyon TL’si işletmeler, diğer 15 milyon TL’si ise kar amacı gütmeyen kurumlar için ayrıldı. Son başvuru tarihinin kar amacı gütmeyen kurumlar için 14 Şubat 2013, işletmeler için 8 Şubat 2013 olduğu programda proje başına verilecek asgari destek tutarı 200 bin TL olarak belirlenirken, azami destek tutarı ise işletmelerde 400 bin TL, kar amacı gütmeyen kurumlarda 600 bin TL olarak belirlendi.Programın öncelikleri “Yaratıcı endüstrilerde kümelenmenin, yenilikçiliğin, girişimcilik kapasitesi ve iş geliştirmenin teşvik edilmesi, yaratıcı insan gücünün yetiştirilmesi ve İstanbul’a çekilmesi, yaratıcı endüstrilere ilişkin farkındalığın artırılması ve yaratıcı endüstrileri destekleyecek ve geliştirecek fikri mülkiyet haklarının korunması” olarak sıralanıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulKitapTiyatromüzik
Görüş Bildir