İstiklal Yolu Maraton Koşusu Tamamlandı

-

İstiklal Yolu Maraton Koşusu Tamamlandı

İstiklal Yolu Maraton Koşusu Tamamlandı

Kastamonu'da şapka ve kıyafet inkılabının 88. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen koşu, İnebolu ilçesinde sona erdi.

Kastamonu'da, şapka ve kıyafet inkılabının 88. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen "İstiklal Yolu Ultra Maraton Koşusu" tamamlandı.

Kastamonu Cumhuriyet Meydanı'nda Vali Erdoğan Bektaş tarafından dün başlatılan ve 52 sporcunun katıldığı koşu, İnebolu ilçesindeki Turizm ve Uygulama Okulu önünde son buldu.

Kastamonu, Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Adana'dan sporcuların katıldığı koşuda, 100 kilometrelik etaba katılan 34 yarışmacıdan 29'u, 42 kilometrelik yarışa katılan 18 sporcudan ise 17'si yarışı tamamladı.

Yarışmada, 100 kilometrelik etapta Akın Yeniceli birinci, Aysen Solak ikinci ve Servet Çataltepe üçüncü olurken, 42 kilometrelik etapta erkeklerde Mehmet Sarıoğuları birinci, Galip Akaya ikinci, Ali Düzbay da üçüncülüğü elde etti. Kadınlarda ise Ceren Yardımcı birinci, Ömür Dirler ikinci ve Gül Çolak üçüncü oldu.

Yarışma kapsamında düzenlenen 10 kilometre halk koşusunda ise erkeklerde Akın Yeniceli birinci, Mehmet Sarıoğulları ikinci ve Yasin Avcı üçüncü, kadınlarda da Ayşen Aktan Topuz birinci, Bahar Okyay ikinci, Gülay İnal Cihan üçüncü oldu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraİstanbulİzmir
Görüş Bildir