İşte Türkiye’nin En Beğenilen Ekran Yıldızları

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Türkiye’nin en beğenilen ekran yıldızları

Türkiye’nin en beğenilen ekran yıldızları

Ipsos KMG tarafından her yıl gerçekleştirilen "Beğeniler & Beklentiler 2013 Araştırması" televizyon izleyicilerinin beğenilerini de ortaya çıkardı...

Ipsos KMG tarafından her yıl gerçekleştirilen Beğeniler & Beklentiler 2013 Araştırması‘nda Türkiye’deki satın alma ve tüketim eğilimlerinin yanısıra kişisel ve ekonomik beklentileri ve beğenileri de açıklandı.

Türkiye’nin televizyondaki yıldızı Acun Ilıcalı

Bu yıl en beğenilen televizyoncu yüzde 9 ile Acun Ilıcalı. Her ne kadar televizyondaki programlarına ara verse de ve bu nedenle beğeni oranı geçmiş yıllara göre daha az olsa da Uğur Dündar ikinci sıradaki yerini koruyor. Bu bulgu, Uğur Dündar’ın esas olarak televizyoncu kimliği ile algılandığını ortaya koyuyor. Mehmet Ali Birand’ın beğeni oranı 3 puan artıyor ve üçüncü sırada yer alıyor. Bu yıl listedeki ilginç isim Samanyolu TV’de gezi programı sunan Saim Orhan’ın listeye girmiş olması.

Türkiye’nin müzikteki yıldızı Sezen Aksu

En beğenilen şarkıcılar listesinde de kamuoyu ‘istikrarlı’ bir algıya sahip. Listenin ilk üç sırasında yine Sezen Aksu, Tarkan ve İbrahim Tatlıses yer alıyor. Geçmiş yıllarda daha üst sıralarda yer alan Sibel Can bu yıl biraz gerilemiş görünüyor. Bu yıl ilginç gelişme geçen yıla göre 3 puanlık artışla Ahmet Kaya’nın beğenilme oranının yüzde 4’e çıkması ve bu oranla dördüncü sırada yer alması.

Bu yıl en beğenilen dizi Muhteşem Yüzyıl

Muhteşem Yüzyıl bu yıl da en beğenilenlerde yüzde 12 ile ilk sırada yer alıyor. Beğeni oranını da geçen yıla göre 4 puan artırmış görünüyor. Bütün tartışmalara rağmen kamuoyu bu diziyi beğeni ile izliyor. Ardından artık ‘klasiklerimiz’ arasında yer almaya hak kazanan Kurtlar Vadisi geliyor. Kurtlar Vadisi’ni beğenenlerin oranı yüzde 10. Gülse Birsel’in komedi dizisi Yalan Dünya da beğenilenler listesinde üçüncü sırada.

Televizyon dizilerinde Türkiye’nin kadın yıldızı bu yıl Beren Saat

‘En beğenilen kadın dizi oyuncusu’ sorusuna cevap verenler arasında bu yıl dizilere ara vermiş ve bu nedenle beğeni oranı da 6 puan azalmış olmasına rağmen Beren Saat ilk sırada yer almaya devam ediyor. Ardından Muhteşem Yüzyıl’daki Hürrem Sultan rolüyle 4 puanlık beğeni artışıyla Meryem Uzerli geliyor. Yine de Yalan Dünya’daki rolüyle Gülse Birsel en beğenilen üçüncü kadın dizi oyuncusu Ayça Bingöl’ün geçen yılki beğeni oranının bu yıl düştüğü görülüyor.

Televizyon dizilerinde Türkiye’nin erkek yıldızı bu yıl Kenan İmirzalıoğlu

Erkek dizi oyuncusu olarak ise bu yıl en beğenilen isim Karadayı’daki rolüyle ve yüzde 15 beğeni oranıyla (11 puan artış) Kenan İmirzalıoğlu, Ezel’de oynadığı yıllarda da yüzde 18 ile en beğenilen erkek dizi oyuncusuydu ama diziye ara verdiği geçtiğimiz yıl beğeni oranı yüzde 4’e düşmüştü. Ardından geçen yılın birincisi Kıvanç Tatlıtuğ geliyor.

Türkiye’nin futboldaki yıldızı bu yıl da Arda Turan

Futbolda artık ülkemizde futbol oynamamalarının etkisiyle Arda Turan’ın beğeni oranı geçen yıla göre 6 puan, Alex De Souza’nın beğeni oranı ise 8 puan azalmış görünüyor. Ancak bu iki isim futbolda en beğenilenlerde ilk iki sırada yer almaya devam ediyor. Bu durum futbolda yeni yıldızların ortaya çıkamadığını gösteriyor. Galatasaray’ın Avrupa maçlarında yıldızlaşan oyuncusu Burak Yılmaz beğenilenler arasında beşinci sırada yer alıyor.

Araştırma Hakkında: 2013 Türkiye Beklentiler – Beğeniler Araştırması, TÜİK 2011 ADNKS verilerine dayanan bir örneklem üzerine kuruldu. 2013 ile beraber geçmiş yılların verileri de, yeni ADNKS tanımları ve uzayına göre güncellendi. TÜİK NUTS2 bölgelerini temsilen 26 il merkezi ve bu illere bağlı yarıkent ve kırsal alanda 18 yaş ve üstü 1100 kişi ile görüşüldü. Veri toplamada bilgisayar destekli telefon anketi (CATI) sistemi kullanıldı. Saha uygulaması 3 – 16 Aralık 2012 tarihleri arasında yapıldı.

medyatava

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Acun IlıcalıAhmet KayaAlex de SouzaArda TuranBeren SaatBeren saatBingölKıvanç TatlıtuğKurtlar VadisiMehmet Ali BirandMeryem UzerliMuhteşem YüzyılSezen AksuTarkanTürkiye İstatistik KurumuUğur Dündardizifutbol
Görüş Bildir