Zanlı 'Sivaslı Ömer'

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

İşte Paris Suikastının Tutuklusu

İşte Paris Suikastının Tutuklusu

Fransa’nın başkenti Paris’te 9 Ocak’ta üç PKK’lı kadının öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında tutuklanan kişinin kimliği yavaş yavaş belli oluyor. Dün Fransız basınında paltosunda barut izi bulunduğu belirtilen ve bugün tutuklanan kişinin isminin Ömer Güney olduğu açıklandı.

Hürriyet'e konuşan Fransa Kürt Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ülker tutuklanan kişinin 1982 doğumlu Sivaslı Ömer Güney olduğunu söyledi....

Haberin Tamamı İçin:

Paris Suikastı Tutuklusunun Kimliği Belli Oldu

Fransa'nın başkenti Paris'te 9 Ocak'ta üç PKK'lı kadının öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında tutuklanan kişinin kimliği yavaş yavaş belli oluyor. Dün Fransız basınında paltosunda barut izi bulunduğu belirtilen ve bugün tutuklanan kişinin isminin Ömer Güney olduğu açıklandı.

Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre Fransa Kürt Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ülker tutuklanan kişinin 1982 doğumlu Sivaslı Ömer Güney olduğunu söyledi.

Güney’in, bugün erken saatlerde tutuklandığı bildirilmişti.

"TERÖR ÖRGÜTÜYLE BAĞLANTILI CİNAYET"

Tutuklamanın ardından Fransız Savcılığı’ndan yapılan açıklamada Güney’in “bir terör örgütü ile bağlantılı olarak cinayet işlemekten” sorgulamasının devamına ve hakkında “terör örgütü ile bağlantılı olarak cinayet” iddiasıyla da soruşturma açılmasına karar verildiği ifade edildi.

Güney tutuklanırken, yine olayla ilgili geçtiğimiz hafta gözaltına alınan diğer kişi serbest bırakıldı. Bu kişinin de Muş’un Varto ilçesinden Yüksel A. olduğu öğrenildi.

Paris Cumhuriyet Savcısı François Molins, bu akşam yerel saatle 17.00'de (TSİ 18.00) soruşturmayı yürüten iki anti-terör biriminin başkanı Merkez Adli Polis Müdürü Christian Lothion ve İçişleri Adli Polis Genel Müdürü Christian Flaesh ile birlikte üçlü basın toplantısı düzenleyecek.

Yetkililer dava ile ilgili tüm soru işaretlerine toplantıda yanıt verileceğini duyurdu.

FRANSIZ BASININDA İLGİNÇ DETAYLAR

Fransa’nın önde gelen gazetelerinden Journal du Dimanche, dün “İki şüpheli Kürt ve bir DNA” başlıklı bir haber yayımladı. Habere göre cinayetlerin işlendiği dairede bulunan bir boş kovanda, öldürülen üç kadına ait olmayan bir DNA izine rastlandı.

Haberin Tamamı İçin:

Zanlı 'Sivaslı Ömer'

Fransız savcılığı, Paris'te 3 PKK'lı kadının öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan zanlının Ömer Güney olduğunu açıkladı. Öte yandan Ömer Güney'in Sivas Şarkışla doğumlu olduğu ve 2 yıldır PKK üyesi olduğu da bildirildi.

Savcılık, Sakine Cansız'ile görülen son kişinin Ömer Güney olduğunu ve cinayetin sebebinin henüz belirlenemediğini kaydetti.

FRANSIZ BASININDAN DA AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Fransa'nın başkenti Paris'te arasında PKK'nın kurucularından Sakine Cansız'ın da bulunduğu üç kişi suikaste uğramıştı.

Fransız basınında paltosunda barut izi bulunduğu iddia edilen ve tutuklanan kişinin kimliği belli oldu. Açıklanana göre tetikçinin adı Ömer Güney.

Fransız savcılığı konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Ömer Güney hakkında ‘terör örgütüyle bağlantılı olarak cinayet işleme’ suçundan soruşturma açılacağı belirtildi. Geçen hafta gözaltına alınan bir diğer kişinin kimliği ise Muş’un Varto ilçesinde Yüksel A. olarak açıklandı. Fransa’dan Türkiye saati ile 18.00′de konuyla ilgili olarak resmi açıklama yapılacak.

3 PKK'lının infazında önemli ipucu!

Fransa'nın başkenti Paris'te PKK'lı 3 kadının suikasti ile ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2 şüpheliden 1'inin tutuklama talebiyle adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Fransa'nın başkenti Paris'te PKK'lı 3 kadının öldürülmesiyle ile ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2 şüpheliden 1'inin tutuklama talebiyle adliyeye sevk edileceği öğrenildi. Şüphelinin parkasında barut izinin belirlendiği iddia edildi.

Fransız 20 Minutes gazetesinde yer alan habere göre öldürülen PKK'lı 3 kadınla ilgili yürütelen soruşturmada Fransız polisi bazı önemli ip uçlarına ulaştı. Gazete haberinde enteresan olarak belirtilen 1984 Türkiye doğumlu olan şüphelinin sorgulamada söyledikleri ile olayla ilgili ifadeleri alınan birçok kişinin verdiği bilgiler arasındaki çelişki polisin dikkatini çekti. Öldürülen PKK'lı üç kadın ile yakın ilişkisi olduğu öne sürülen Türkiye doğumlu şüpheli ile ilgili yapılan incelemede ajandasında 46 dakikalık bir boşluk olduğu belirlendi. Şüphelinin bu zaman dilimini aydınlatamadığı gibi diğer kişilerin verdikleri ifadelerle çelişkiye düştüğü haberde yer aldı.

PALTOSUNDA BARUT İZİNE RASTLANDI

Gözaltı sırasında şüpheliye ait eşyalarında kontrol edildiğini ve siyah parkasının üzerinde barut izi olduğu iddia edildi. Haberde çevredeki güvenlik kameralarında şüphelinin olay günü elinde plastik torbalarla birçok kez binaya girip çıktığının belirlendiği kaydedildi. Şüpheli hakkında verilen bilgide ise Mart 2012'de Paris'teki Eyfel kuleesinde 'Öcalan'a Özgürlük' eylemine katıldığı, Aralık 2012'de ise Hollanda'da PKK terör örgütü ile iliskisi olduğu için tutuklandığı ifade edildi. Şüphelinin psikolojik sorunları olduğu da yer alan gazete haberinde kadınlarla ilişki konusunda da sorunlu olduğunu öne sürüldü. Bu ihtimali de gözönünde bulunduran polisin cinayetlerin adli bir vaka olabileceğini de araştırdığı belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanFransaMuşPolisTerörolay
Görüş Bildir