İşte Maliye'nin Hesabından Yeni Memur Maaşları

 > -

Memur için kader günü

Memur için kader günü

Başta memur ve memur emeklisi olmak üzere yaklaşık 5 milyon kişi için kritik gün. Toplu sözleşme sürecindeki zam pazarlığında bugün hükümet ve sendikalar son kez masaya oturacak. Bilindiği üzere hükümet ilk yıl için yüzde 3 artı 3, ikinci yıl için de yüzde 2 artı 3'lük zam önerisi yapmıştı. Ancak Memur-Sen 2012 için yüzde 16'lık zam öngörürken, Kamu-Sen yüzde 20, KESK ise yüzde 30 zam istemişti.

Haberin Tamamı İçin:

Memura yeni teklif: Yüzde 3.5+3.5 - Ekonomi Gündemi- ntvmsn

Memura yeni teklif: Yüzde 3.5+3.5  - Ekonomi Gündemi- ntvmsn

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Sendikalardan Yeni Teklife Tepki / Video Haber

Sendikalardan Yeni Teklife Tepki / Video Haber

Hükümetin yeni teklifini açıklamasının ardından görüşmelere ara verildi.
Memur – Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, verilen ara sırasında basın mensuplarına hükümetin yeni teklifi hakkında görüşlerini açıkladı.

Gündoğdu, “Hala orta vadeli planlar konuşuluyor. Ben bu planları anlamıyorum, anlamak istemiyorum. Çünkü harçlara ve vergilere hükümetin 2012 için belirlediği yeniden değerleme oranı 10.26. Hükümet uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının açıkladığı rakamların doğru olmadığını söylüyor ama gelen teklif kredi derecelendirme kuruluşlarının rakamlarını doğrular mahiyette geliyor” dedi.

Hükümetin teklifini “cılız bir teklif” olarak değerlendiren Memur – Sen Genel Başkanı Gündoğdu, “Müzakere edilmeye değer bir teklifle gelinmesi yönünde çağrıda bulunuyorum. Bu teklif yeniden bir değerlendirme yapmamızı gerektirecek bir teklif değil” diye konuştu.

Gündoğdu'nun açıklamasının tamamını izlemek için linke tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Memur yeni teklifini iletti / Milliyet Ekonomi

Memur yeni teklifini iletti / Milliyet Ekonomi

Hükümet 2012 için yüzde 3+3 olan teklifini yüzde 3,5+3,5 yaptı. Teklif memur sendakaları tarafından hayal kırıklığı ile karşılandı. Öğle saatlerinde ise yeni bir gelişme oldu. Memur-Sen zam talebini revize etti.
Memur-Sen ...

Haberin Tamamı İçin:

Hükümetten Memura Yeni Teklif

Hükümetten Memura Yeni Teklif

Hükümet bu yıl için memura, yüzde 3.5+4; 2013 için de 3+3 teklifinde bulundu

Haberin Tamamı İçin:

Memura 3.5+4 Önerildi Sendikacılar Yeni Teklifide Beğenmedi

Memura 3.5+4 Önerildi Sendikacılar Yeni Teklifide Beğenmedi

Hükümet, memur konfederasyonları ile yapılan zam pazarlığında 2012 yılı için memur maaşlarına yüzde 3.5+4, 2013 için d...

Haberin Tamamı İçin:

'Ben 3'ü Alırım Buçuğu AKP'ye Gönderirim'

'Ben 3'ü Alırım Buçuğu AKP'ye Gönderirim'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Memurlara buçuk teklif!

Memurlara buçuk teklif!

Hükümet ile kamu çalışanları sendikaları arasında yürütülen “toplu sözleşme” görüşmelerinin dün gerçekleşen 8. oturumu gergin geçti. Hükümet’in 2012 yılı için memur maaşlarına yaptığı (yüzde 3.5+4, 2013 için de yüzde 3+3) son zam teklifi sendikalar tarafından kızgınlıkla karşılandı. Böylelikle 4,5 milyon kişinin merakla beklediği zam pazarlığından bir sonuç çıkmadı. Gözler şimdi Hakem Kurulu’nda…

Dün masaya yüzde 16'lık artışla oturan, ancak hükümetin 3.5+3.5, teklifinden sonra teklifini yüzde 7.5+7.5’a revize eden Memur-Sen’in Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Yeni teklif 2012 için 3.5+4. 2013 için bir yenilik yok, ek ödeme yok, eş yardımında artış yok, taban aylığa zam yok, 4-C’liye yüzdelik zam yok, emekliye zam yok, toplu sözleşme ikramiyesine zam yok, yok, yok, yok. Saat 24.00’e kadar telefonlarımız açık. Konfederasyonda, yeni müzakere edilebilir tekliflerini bekliyoruz. Eğer yeni bir teklif gelmezse ilk toplu sözleşme maalesef rica minnet yasası olan Toplu Görüşme Yasası’nın ve toplu görüşmenin gerisinde gerçekleşmiş olacak” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ise nihai teklifi sunduklarını söyledi. Hükümetten gece 24.00’e kadar yeni teklif gelmemesi üzerine uyuşmazlık zaptı tutuldu. Şimdi süreç hakem heyetine devredilecek ve müzakereler 29 Mayıs'a kadar heyet tarafından sürdürülecek.

Haberin Tamamı İçin:

Memur-Sen hükümete sert çıktı:

Memur-Sen hükümete sert çıktı:

"Hükümet, kredi derecelendirme kuruluşları yalan söylüyor, diyor. Bize verdikleri teklif kredi derecelendirme kuruluşunu doğruluyor. O zaman ekonomide büyük bir sorun var ama bizden saklanıyor."

Kriz zamanı az zam artışına sabır ettiklerini belirten Gündoğdu, Türkiye iddia edildiği gibi 10% büyüyen bir ekonomiye sahipse memurların neden bundan pay alamadığını sorguluyor.

Haberin Tamamı İçin:

Grev Var, Banliyö Seferleri İptal

Grev Var, Banliyö Seferleri İptal

Türkiye Kamu-Sen ile KESK'in bir günlük iş bırakma eylemi başladı.

Zam konusunda hükümet ile anlaşamayan kamu çalışanları, Ankara Garı'nda iş bıraktı. Türk Ulaşım-Sen ile Birleşik Taşımacılık Sendikası üyeleri, garın girişine “Grevdeyiz” pankartı astı.

Haberin Tamamı İçin:

Kamu Emekçileri Grevde

Kamu Emekçileri Grevde

Yaklaşık 1.2 milyon memur, hükümetin ‘yüzde 3.5+4’lük’ zam önerisine 1 günlük grevle yanıt verecek. KESK, Kamu-Sen ile Birleşik Kamu-İş üyeleri ülke genelinde 1 günlük grev yapacak. Memur-Sen ise greve kendisine bağlı Eğitim Bir Sen aracılığıyla destek verecek. MemurSen, zam teklifini yarın 5 bin kişiyle Kamu Hakem Heyeti’ne götürecek. Kamu Hakem Heyeti’nin zam oranını en geç 29 Mayıs’ta açıklaması gerekiyor. Bu arada Hükümet, Kamu Hakem Heyeti’ne başkan olarak Sayıştay Başkanı Recai Akyel’i atadı. Maliye Müsteşarı Naci Ağbal’ın görüşmelerde, “Bütçede marj yok” diyerek memura düşük zam önerisinin gerekçeleri arasında Suriye’deki gerginlik nedeniyle düşen ihracatı gösterdi...

Haberin Tamamı İçin:

Memurlardan '3.5' eylemi -

Memurlardan '3.5' eylemi  -

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Ankara'da 12 Bin Kişi Eylemde

Ankara'da 12 Bin Kişi Eylemde

Yurt genelinde eyleme giden kamu emekçilerinin sayısı yüzbinlerle ifade ediliyor. Hürriyet'in haberine göre memur eyleminde son gelişmeler şu şekilde:

3 BİN MEMUR BEYAZIT'A YÜRÜYOR

İstanbul'da KESK'e bağlı sendikalar Çapa Tıp Fakültesi önünde toplanıp, Beyazıt Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Sendikalara bazı siyasi partiler de destek veriyor. Sayıları 3 bini bulan yürüyüşçüler Millet Caddesini trafiğe kapattı. Polis kontrolünde yürüyüş devam ederken, sık sık hükümet aleyhinde sloganlar atılıyor.

ANKARA'DA 12 BİN KİŞİ EYLEMDE

Ankara'da 4 farklı konfederasyon 4 ayrı noktada eylem yapıyor. KESK kendisine bağlı 11 sendikasıyla birlikte, Kolej'de toplanarak, Kızılay Meydanı'na yürüyor.

5 bin kişilik gruba DİSK, ÖDP, Halkevleri, TMMOB, Türk Tabibler Birliği gibi işçi sendikaları, meslek örgütleri ve partiler de destek veriyor.

KAMU-SEN de 11 hizmet kolundaki sendikasıyla birlikte, eylem yapan bir başka konferedasyon. Onlarda Sıhhiyeti'deki Abdi İpekçi Parkı'nda toplandılar. Bu konfederasyona da 5 bin kişilik katılım olduğu belirtiliyor.

35 bin üyeli Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu da Kızılay da eylem yapıyor. Onlar da 500 kişilik grupla eylem yapıyor.

Memur-Sen olarak konfederasyon olarak 'resmen' katılmazken, eylemi kendisine bağlı Eğitim-Bir-Sen yapıyor. Ancak hem Memur-Sen yönetimi HAK-İŞ Konfederasyonu eyleme destek veriyor.

Eğitim-Bir-Sen de yine Kızılay Meydanı'ndaki Güven Park'ta oturma eylemi şeklinde gerçekleştiriyor. Burada da oturma eylemi yapıyor.

Önceki eylemlere göre bugünkü eylemde polis sayısının azlığı dikkat çekiyor. Polis, Ziya Gökalp'ten yürüyen KESK'in önünü 2 panzer iki tamo ile kesmiş bulunuyor. Çelik bile eylemde görülmedi.

MERSİN'DE ARBEDE: 10 YARALI

Memurların iş bırakma eyleminde Türk Kamu-Sen üyesi yaklaşık bin kişi, Ak Parti Akdeniz İlçe binasına yürümek isteyince polisin müdahalesiyle karşılaştı. Biber gazı ve cop kullanan polislerle kendilerine sopalarla karşılık veren memurlar arasında arbede yaşandı, 3'ü polis, 10 kişi yaralandı.

ESKİŞEHİR GARINA GREV PANKARTI ASILDI

Haberin Tamamı İçin:

Memur eylemine polisten sert müdahale / Türkiye / Radikal İn

Memur eylemine polisten sert müdahale / Türkiye / Radikal İn

Abdi İpekçi Parkı'nda eylem yaptıktan sonra Kızılay'a yürümek isteyen Türkiye Kamu-Sen üyelerine polis biber gazıyla müdahale etti.

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendikaların üyeleri, Abdi İpekçi Parkı'nda yaptıkları eylemin ardından, Konfederasyon Genel Merkezi'nin bulunduğu Kızılay'a yürümek istedi.
Bunun üzerine emniyet güçleri parkın çıkışında, Sağlık Bakanlığı'nın önünde barikat kurarak grubun yürümesine izin vermedi. Eylemciler ile güvenlik güçleri arasındaki tartışma arbedeye dönüştü. Polisler olaya biber gazıyla müdahale etti. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve diğer sendika yöneticilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda eylemci gazdan etkilendi.

Haberin Tamamı İçin:

Memur eylemine polis müdahalesi CNNTurk.com

Memur eylemine polis müdahalesi CNNTurk.com

Yurdun çeşitli yerlerinde kamu çalışanları, hükümetle sürdürülen toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanmasını protesto etti. Greve birçok ilde geniş katılım sağlanırken polis, Ankara, Mersin ve Diyarbakır'da eylem yapan memurlara gaz ve copla müdahale etti.

İSTANBUL

Memur-Sen, Eğitim Bir-Sen, KESK ve Kamu-Sen'e bağlı sendikaların eylemi sabahın ilk saatlerinde başladı.

KESK'e bağlı Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) üyelerinin grev yapması nedeniyle 05.00'da başlaması gereken Haydarpaşa-Pendik-Haydarpaşa seferleri yapılamadı. Grevin duyurulduğu için kimsenin hiçbir yolcunun gelmediğini söyleyen grup üyeleri, "Bu iş yerinde grev var" pankartı asarak, "Yaşasın Grev-Yaşasın Toplu sözleşme" sloganları attı.

Sağlık çalışanları iş bıraktı

Zam konusunda hükümetle uzlaşamayan konfederasyonlara bağlı sendikalar bir günlük iş bırakma eylemi yapıyor. İstanbul'da KESK'e bağlı Sağlık Emekçileri Sendikası üyesi sağlık çalışanları da iş bıraktı.

Çapa Tıp Fakültesi'nde toplanan sağlık çalışanları, sloganlar atarak yürüyüş yaptı. Sağlık çalışanlarına diğer iş kollarındaki memurların da katılmasıyla Çapa Tıp Fakültesi önünde toplanacak. Kalabalık öğle saatlerinde Beyazıt Meydanı'na kadar büyük bir yürüyüş gerçekleştirdi.

4 bin kişi İstiklal'de yürüdü

Türk Kamu-Sen üyesi yaklaşık 4 bin kişi hükümetin memurlara önerdiği zammı protesto etmek için Taksim Meydanı’nda toplanarak Galatasaray Lisesi önüne yürüdü.

ANKARA

Başkentte hayat durdu, doktorlar deli gömleği giydi

Kamu çalışanlarının hükümetin maaşlarına 2012 yılı için yüzde 3.5+4 zam önerisini protesto için iş bırakması, Ankara'da hayatı durma noktasına getirdi.

Ankara'daki hastanelerde Acil servisler dışındaki ünitelerde hizmet verilmezken, doktorlar ve sağlık çalışanları da iş bırakarak eylem yaptı. Hastane bahçelerinde toplanan sağlık çalışanları, 'Sağlık Haktır' yazılı pankartı açıp, hükümet aleyhine slogan attı.

Abdi İpekçi Parkı'nda eylem yaptıktan sonra Kızılay'a yürümek isteyen Türkiye Kamu-Sen üyelerine polis biber gazıyla müdahale etti.

İZMİR

İzmir'de, hükümetin zam teklifini protesto eden yaklaşık 10 bin kamu emekçisi, Basmane Meydanı'ndan, Konak Meydanı'na kadar yürüdü. Büyükşehir Belediye binası önünde toplanan memurlara, ilköğretim okulu öğrencileri de destek verdi.

DİYARBAKIR

Diyarbakır'da yapılan memur eylemine katılmak için yürüyüşe geçen gruplar yolu trafiğe kapatınca polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

İki ayrı noktada yapılan müdahaleden sonra gruplar eylemin yapıldığı Dağkapı Meydanı'na ulaşabildi. Kamu Emekçileri Sendikası Diyarbakır Şubeler Platformu'nun organize ettiği memur eyleminde Diyarbakır'da olaylar yaşandı.

ANTALYA

Antalya'da, kamu emekçilerinin 1 günlük iş bırakma eyleminde, eylemcilerle polis arasında zaman zaman arbede oldu.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı sendika temsilcilerinin ülke çapında ilan ettiği 1 günlük iş bırakma eylemi, Antalya'da büyük katılımla gerçekleşti. Antalya'da KESK'e bağlı sendikaların Yavuz Özcan Parkı'nda 3 bin kişiyle gerçekleştirdiği eylemin dışında Birleşik Kamu- İş ile Türkiye Kamu- Sen'e bağlı sendikalar da iki noktada eylem yaptı. Eyleme katılımın 6 bin kişi olduğu belirtiliyor.

ESKİŞEHİR

Eskişehir'de hükümetin verdiği zammı yetersiz bulan Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ile Kamu- Sen üyesi yaklaşık 3 bin 500 memur yürüyüş yaptı.

MERSİN

Haberin Tamamı İçin:

Memur Eylemine Polis Müdahalesi

Memur Eylemine Polis Müdahalesi

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların üyeleri, Abdi İpekçi Parkı’nda yaptıkları eylemin ardından, Konfederasyon Genel Merkezi’nin bulunduğu Kızılay’a yürümek istedi.

Bunun üzerine emniyet güçleri parkın çıkışında, Sağlık Bakanlığı’nın önünde barikat kurarak grubun yürümesine izin vermedi.

Haberin Tamamı İçin:

Dünkü uyarı eylemiydi daha büyük eylemler geliyor

Dünkü uyarı eylemiydi daha büyük eylemler geliyor

Memur-Sen Kamu Görevlileri Hakem Heyeti’ne başvuracağını açıklamıştı. O başvuru bugün yapıldı.

Gündoğdu ve beraberindeki üyeler, sendika önünde toplanarak çeşitli sloganlar eşliğinde, İzmir Caddesi'ndeki Devlet Personel Başkanlığı'na yürüdü. Yürüyüş sırasında sendika üyeleri, “Hükümet şaşırma, sabrımızı taşırma” şeklinde slogan attı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Dünkü uyarı eylemidir, grevdir, iş bırakmadır, hizmet üretmemedir. Ama bu uyarı dikkate alınmazsa bundan sonra yapılacak eylemlerin sorumlusu, kulaklarını tıkayanlar olacaktır” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Kamu Hakem Kurulu, memur zammı için çalışmalara başladı

Kamu Hakem Kurulu, memur zammı için çalışmalara başladı

CHA - Kamu Hakem Kurulu Heyeti, memura verilecek zam oranını belirlemek için bir araya geldi.

Bu sabah ilk toplatışını gerçekleştiren Kurul, çalışmalarına başlamadan önce basın mensuplarına görüntü verdi. Kurul Başkanı ve Sayıştay Başkanı Recai Akyel, basın mensuplarına açıklama yaptı. Anayasanın 53. maddesinin 4688 sayılı Kamu Görevlileri ve Toplu Sözleşme Kanunu sözleşmesi çerçevesinde Türkiye’de 2012-2013 yılı için başlayan toplu sözleşme görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanmasından dolayı, konunun heyete intikal ettiğini belirten Akyel, şöyle konuştu: "Saat 09.00’da Kamu görevlileri Hakem Kurulu olarak toplanmış bulunuyoruz. 5 gün boyunca görüşmelerimizi sürdüreceğiz ve 29 Mayıs günü de kararımızı açıklayacağız. 5 gün boyunca toplantımızda bir değişiklik olmazsa bu salonda sürdüreceğiz. Bu süreç içerisinde taraflar dinlenecek ve karar verilecek. Bu süreç açısıdan çalışmaların sağlıklı yürütülmesi açsından süreçle ilgili kamuoyu ve basına açıklama yapmamayı düşünüyoruz. Umuyoruz ki insanlarımızın çalışanlarımızın sağlığını mutluluğu ve ülkemiz için hayırlı olan bir karar ortaya çıkar.”

Haberin Tamamı İçin:

Memura Gecikme Zammı Verilecek!

Memura Gecikme Zammı Verilecek!

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Toplu sözleşme görüşmeleri masada sonuçlanmadı ancak buna rağmen toplu sözleşme masasında genel toplu sözleşme taleplerinde ve hizmet kollarında birçok kazanım elde edildi" dedi.

Toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşılan hükümler uyarınca, memurlara 1 Ocak-15 Mayıs tarihlerini kapsayan dönem için maaş farkının yanı sıra gecikme zammı ödeneceğini belirten Gündoğdu, diğer bazı kazanımları da şöyle sıraladı:

Haberin Tamamı İçin:

Bakan Çelik: Hakem heyeti zammı salı günü açıklayacak

Bakan Çelik: Hakem heyeti zammı salı günü açıklayacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Sivas ziyaretinde basın mensuplarının memur maaş zammına yönelik sorulanı yanıtladı.

Memur maaş zamları ile ilgili hakem heyetine gidilmesini de değerlendiren Bakan Çelik, "Hakem heyeti en geç salı günü kararını açıklayacak. Açıklarken de tabiki ülkenin gerçeklerini, mali disiplin uygulamalarını, 74 milyonun taleplerini, her şeyi yani bütün ekonomik veriler önlerinde olacak, bir taraftanda memurlarımızın geçim şartlarını ve memurlarımızın taleplerini yanyana koyacaklar.

Haberin Tamamı İçin:

Maliye Bakanı Şimşek: ‘En Düşük Maaş 1.757 TL Olacak’

Maliye Bakanı Şimşek: ‘En Düşük Maaş 1.757 TL Olacak’

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, memur maaşlarında her 1 puanlık artışın bütçeye 1 milyar TL ilave yük getirdiğine işaret ederek “O ilave yük, ya borçlanma ya da ilave vergi demek. Vergileri artırarak, vatandaşa ilave bir yük çıkartmak istemiyoruz. Çünkü memur ve işçinin ilave zammının yükünü 75 milyon çekecek. Vergileri herkes ödüyor” dedi.

Bütçeden yüzde 30 pay

Bir televizyon kanalına konuşan Şimşek, “Memura enflasyondan daha fazla zam veriyoruz. Memurlara yaptığımız teklif sonrasında en düşük memur maaşı 1 Temmuz itibariyle 1.757 TL olacak” diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Ankara Kulislerinde Konuşulan Memur Zammı Oranı

Ankara Kulislerinde Konuşulan Memur Zammı Oranı

ükümet ve memurların 4'er üyeyle temsil edildiği hakem heyeti zam kararını yarın duyuracak. Ancak zam oranını heyetteki 2 akademisyenin oyları belirleyecek. Öte yandan Ankara kulislerinde, 2012 yılı için 4+4.5'lik zam konuşuluyor

HAKEM HEYETİ KARARINI YARIN VERECEK

Haberin Tamamı İçin:

2.5 Milyon Memurun Kader Günü

2.5 Milyon Memurun Kader Günü

Sendikalarla hükümetin anlaşamaması üzerine devreye giren Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun vereceği memur zammı kararı merakla bekleniyor.Sendikalarla hükümetin anlaşamaması üzerine devreye giren Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun vereceği memur zammı kararı merakla bekleniyor.

Haberin Tamamı İçin:

Milyonlarca memur için karar günü - Ekonomi Gündemi- ntvmsn

Milyonlarca memur için karar günü  - Ekonomi Gündemi- ntvmsn

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Zam İçin Gözler Hakem Kurulu'nda

Zam İçin Gözler Hakem Kurulu'nda

Memur maaşları için gözler Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nda. Memur-Sen'in katıldığı toplantıya Kamu-Sen ve KESK katılmıyor.

Yaklaşık 4 milyon memur ve memur emeklisinin merakla beklediği zam oranlarını, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu belirleyecek. Kurulun son toplantısına Kamu-Sen ve KESK katılmama kararı aldı.

Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, hizmet kollarıyla ilgili hiçbir talebin kabul edilmediğini belirterek "Biz iki konfederasyon toplantıya katılmayacağız ancak Memur-Sen katılırsa kurul toplanır. Bu nedenle bütün konfederasyonların kurula katılmaması anlamlı olacaktır." dedi.

KESK Genel Başkanı Lami Özgen ise "Kurul toplanamassa son sözü siyasiler söyleyecek. Bakanlar Kurulu da siyasi sorumlulukla karar verecek." açıklamasını yaptı.
Memur-Sen ise kurul toplantısına katılıp katılmamayı bir toplantı ile değerlendirdi. Memur-Sen'in toplantısından kurula katılma kararı çıktı. Böylece Hakem Kurulu'nun toplanamamasının önündeki engel kalkmış oldu.

Haberin Tamamı İçin:

Twitter / 140journos

Twitter / 140journos

KESK ve Kamu-Sen Hakem Kurulu'nda masaya oturmak istemedi. Konferderasyonların hepsinin masaya oturmaması halinde Hakem heyeti toplanamayacaktı ancak Memur-Sen 'sürecin tıkanmaması için' toplantıya katılma kararı aldığını açıkladı.

Şu sıra KESK Ankara Kızılay'da eylem yapıyor. 140journos'un twitter üzerinden verdiği bilgiye göre, Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı binası çevik kuvvet tarafından çembere alınmış ve bina çevresinde birçok basın mensubu bulunuyor. Taraflar arasındaki görüşme hakem heyeti ile birlikte sürüyor. Açıklamanın gece geç saatleri bulacağı belirtiliyor. Memurlar ve yakınları zam konusunda bilgi almak üzere bina çevresinde bekleyişlerini sürdüreceklerini belirtiyor. KESK üyeleri bina çevresine gelmeye başladılar. Sloganları, Kamu Hakem Kurulu'nun objektif atanmadığı yönünde. "Sefalete teslim olmayacağız" ve "Devlet güdümlü sendika istemiyoruz" sloganları atan KESK üyeleri aynı zamanda THY eylemine de "Hava-İş yalnız değildir" sloganıyla destek verdi ve sonuç açıklanana dek oturma eylemine başladığını açıkladı.

Haberin Tamamı İçin:

Memur Maaş Zammı Belli Oldu

Memur Maaş Zammı Belli Oldu

Memur ve memur emeklisinin maaşlarına yapılacak zam belli oldu. Hakem Kurulu 2012 için yüzde 4+ 4, 2013 için yüzde 3+ 3 zam yapılmasını kararlaştırdı. Karar oy çokluğu ile alındı.

Haberin Tamamı İçin:

Memur Zammı Özeli Kıskandırdı

Memur Zammı Özeli Kıskandırdı

Yaklaşık 4.5 milyon memur ve memur emeklisinin dört gözle beklediği maaş zamları dün belli oldu. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, memurlara 2012 yılı için yüzde 4+4, 2013 yılı içinse yüzde 3+3 oranında zam yapılmasına karar verdi. Böylelikle en düşük memur maaşı 2012 Aralık ayı itibarıyla bin 337 liradan, bin 446 liraya çıkacak. Yapılan zamla ortalama memur maaşı ise bin 866 liraya yükselecek. Memurlar, ilk zamlı maaşları ile birlikte 5 aylık gecikme zammı ve fark ücretlerini 15 Haziran'da alacaklar. Kurulun kararı özel sektörün 2012 zamlarının üzerinde gerçekleşti...

Haberin Tamamı İçin:

İşte Kuruşu Kuruşuna Memur Maaşları

İşte Kuruşu Kuruşuna Memur Maaşları

Hakem Kurulu’ndan memura bu yıl için yüzde 4 artı 4, gelecek yıl için de yüzde 3 artı 3 zam çıktı.

Ortalama 154 lira zam

BUGÜN’ün yaptığı hesaplamalara göre halen aile ve çocuk yardımı dahil 1633 lira olan en düşük devlet memurunun maaşı ocak ayı itibariyle 1698 liraya, temmuzda da 1766 liraya çıkacak. Zamla birlikte halen 1894 lira olan ortalama memur maaşı ise ocakta bin 969 liraya, temmuzda da 2 bin 48 liraya çıkacak. Ortalama memur maaşında yapılan artış ise yıllık 154 lirayı bulacak. Hak...

Haberin Tamamı İçin:

Memurlar 2012'de Yüzde 11 Zam Alacak

Memurlar 2012'de Yüzde 11 Zam Alacak

Memurlar, bu yıl için toplamda yüzde 11 oranında zam alacak. Zamlı maaşlar 15 Haziran’dan itibaren ödenecek.

AA muhabirinin Maliye Bakanlığı yetkililerinden edindiği bilgiye göre, memurlara zamlı maaşları, 15 Haziran’dan itibaren ödenecek.

Haberin Tamamı İçin:

‘Fark’ Piyangosu Vatandaşı Vurdu

‘Fark’ Piyangosu Vatandaşı Vurdu

Maliye Bakanı Şimşek, “Bütçenin üçte biri memura gidiyor. Zam oranı imkânlarımızın çok ötesine taştı. Harcamalar artınca ya borçlanacağız ya da yeni vergilerle finanse edeceğiz” dedi.

Memur ve hükümet arasındaki toplu sözleşmede 2012 yılı için 3+3 zam oranıyla başlayan görüşme maratonunun Hakem Kurulu kararıyla 4+4’le sonuçlanması hükümetin bütçe planlarını bozdu. Toplamda 2 puanlık artış sonrası yeni vergilerin gelmesi gündemde. Türkiye bütçesinin yüzde 30’unu memur ve işçilere harcadıklarını belirten Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Bütçenin üçte biri memura gidiyor. İmkânlarımızın çok ötesine taştı. Onun için şimdi bütçeyle ilgili ne tür tedbirler alacağız, ona bakacağız. Mali disiplini korumamız lazım. Harcamalar arttığı zaman bunu ya borçlanma ile finanse edece...

Haberin Tamamı İçin:

İşte Maliye'nin Hesabından Yeni Memur Maaşları

İşte Maliye'nin Hesabından Yeni Memur Maaşları

Hürriyet Ekonomi / Aysel Alp - Toplu sözleşme ile 2012 yılı için memurlara yapılan yüzde 4+ 4'lük zammın ardından memurların eline geçecek son rakamlar büyük tartışma konusu yarattı.Maliye Bakanlığı'ndan zammın ardından memurların eline geçecek son rakamları açıkladı.

Sendikalar kendi maaş açıklamalarını yaparken, Maliye Bakanlığı zam tartışmalarına son noktayı koydu.

Haberin Tamamı İçin:

3.5 Naci’nin kolundaki servet

YAKLAŞIK 4,5 milyon memuru ilgilendiren zam görüşmelerinde hükümet adına katılan ve memura yüzde 3.5+3.5 artışı reva gören Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal'ın kolundaki 225 bin dolarlık saat dikkatlerden kaçmadı.

MÜSTEŞARLIKTAN 7 BİN LİRA
Hükümet adına katıldığı görüşmelerde, kamu sendikalarıyla yüzde 3.5+3.5’lik bir oran için kıran kırana zam pazarlığı yapan ve hakem heyetinin verdiği yüzde 4+4’lük zammı bile çok gören Naci Ağbal’ın kolundaki IWC Portuguese marka saat yaklaşık 400 bin Türk Lirası değerinde. Memurlarla ilgili zam görüşmelerinde 'Bütçede marj yok' diyerek memurlara düşük ücret verilmesinde rol oynayan Ağbal’ın Müşteşarlık’tan aldığı aylık ortalama maaş 7 bin TL civarında. Ancak Ağbal’ın kamu kurumlarından aldığı gelirler bununla sınırlı değil

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraAntalyaArda TuranBakanlar KuruluBiber GazıDiyarbakırEskişehirİstanbulİzmirMehmet ŞimşekMersinPolisSuriyeTürk Hava YollarıTürk KızılayıTwitterZammemurmemurlarvergizam
Görüş Bildir