Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Filede Rakiplerimiz Belli Oldu

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Filede Rakiplerimiz Belli Oldu

Filede Rakiplerimiz Belli Oldu

Voleybolda 2015 Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) DenizBank Avrupa Şampiyonlar Ligi kuraları çekildi.

Avusturya Voleybol Federasyonu’nun ev sahipliğinde Viyana’da yapılan Avrupa Voleybol Galası’nda gerçekleştirilen kura çekiminde, bayanlarda VakıfBank, Fenerbahçe ve Eczacıbaşı VitrA, erkeklerde de Fenerbahçe Grundig ve Halkbank’ın rakipleri belli oldu.

Toplam 20 takımın 5 grupta mücadele edeceği bayanlarda Fenerbahçe B Grubu’nda Azerbaycan’dan Azeryol Bakü, Fransa’dan Nantes VB ve Romanya’dan Stiinta Bacau, Eczacıbaşı VitrA D Grubu’nda Rusya’dan Omichka Omsk Region, Polonya’dan Impel Wroclaw ve İsviçre’den Volero Zürih, VakıfBank da E Grubu’nda İtalya’dan Nordmeccanica Piacenza, Fransa’dan RC Cannes ve Sırbistan’dan Partizan Vizura ile eşleşti.

Toplam 28 takımın 7 grupta mücadele edeceği erkeklerde ise Fenerbahçe Grundig E Grubu’nda İtalya’dan Cucine Lube Treia, Fransa’dan Paris Volley ve Rusya’dan Belogorie Belgorod, Halkbank da G Grubu’nda İtalya’dan Sir Safety Perugia, Fransa’dan Tours VB ve Belçika’dan Noliko Maaseik ile karşılaşacak.

Bayanlarda, 5 ayrı grupta 3′ü iç, 3′ü dış sahada olmak üzere yapılacak lig etabı maçları sonunda gruplarında ilk iki sırayı alan 10 takım ile 3. sırayı alan takımlar arasında en iyi dereceyi elde eden 2 takım tur atlayacak. Erkeklerde olduğu gibi Dörtlü Final’e ev sahipliği yapacak takım, yerini bir sonraki 3. olan takıma bırakacak. 3. sırada yer alan son iki takım ile 4. sırayı alan takımlar arasında ilk iki sırayı alan iki takım, CEV Kupası Challenge Turu’na geçecek.

Erkeklerde de 4′erli 7 grupta, 3′ü iç 3′ü dış sahada olmak üzere yapılacak etap maçlarının ardından 12 takım tur atlayacak. Gruplarında 1. olan 7 takım ile 2. sırayı alan takımlar arasında en iyi skoru elde eden 5 takım, 12′li play-off turuna yükselecek. Ligin son etabı olan Dörtlü Final’e ev sahipliği yapacak takım, buraya doğrudan katılım hakkı elde edeceği için 2. sırayı alan takımlar arasında 6. olan ile yer değiştirecek ve Dörtlü Final’e kadar maç yapmayacak. 2. sıradaki son takım ile 3. sırayı alan takımlar arasında en iyi dereceyi elde eden 3 takım ise CEV Kupası Challenge Turu’na geçiş yapacak.

Lig etabı erkeklerde kasım ayının ilk haftası, bayanlarda ise kasım ayının ikinci haftasında başlayacak.

Bayanlar

  • A Grubu: Dinamo Kazan (Rusya), Rabıta Bakü (Azerbaycan), Chemik Police (Polonya), Agel Prostejov (Çek Cumhuriyeti)

  • B Grubu: Fenerbahçe (Türkiye), Azeryol Bakü (Azerbaycan), Nantes VB (Fransa), Stiinta Bacau (Romanya)

  • C Grubu: Dinamo Moskova (Rusya), Unendo Yamamay (İtalya), Dresdner SC (Almanya), LP Salo (Finlandiya)

  • D Grubu: Eczacıbaşı VitrA (Türkiye), Omichka Omsk Region (Rusya), Impel Wroclaw (Polonya), Volero Zürih (İsviçre)

  • E Grubu: VakıfBank (Türkiye), Nordmeccanica Piacenza (İtalya), RC Cannes (Fransa) Partizan Vizura (Sırbistan)

Erkekler

  • A Grubu: Copra Elior Piacenza (İtalya), Knack Roeselare (Belçika), Tomis Constanta (Romanya), Dragons Lugano (İsviçre)

  • B Grubu: Jastrzebski Wegiel (Polonya), Lokomotiv Novosibirsk (Rusya), CAI Teurel (İspanya), Marek Union-Ivkoni Dupnitsa (Bulgaristan)

  • C Grubu: Asseco Resovia Rzeszow (Polonya), Berlin Recycling Volleys (Almanya), ACH Volley Ljubljana (Slovenya), Budvanska Rivijera Budva (Karadağ)

  • D Grubu: Zenit Kazan (Rusya), VfB Friedrichshafen (Almanya), Olympiakos (Yunanistan), Posojilnica AICH/DOB (Avusturya)

  • E Grubu: Cucine Lube Treia (İtalya), Fenerbahçe Grundig (Türkiye), Paris Volley (Fransa), Belogorie Belgorod (Rusya)  

  • F Grubu: PGE Skra Belchatow (Polonya), Precura Antwerp (Belçika), Hypo Tirol Innsbruck (Avusturya), Jihostroj Ceske Budejovice (Çek Cumhuriyeti)

  • G Grubu: Sir Safety Perugia (İtalya), Halkbank (Türkiye), Tours VB (Fransa), Noliko Maaseik (Belçika)

AMK Spor

Haberin Tamamı İçin:

İşte Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki Rakipleri!

İşte Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki Rakipleri!

Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı, CEV Şampiyonlar Ligi B grubunda Nantes, Bacau ve Azeryol Bakü ile eşleşti.

Viyana’daki Hofburg Palace’da yapılan CEV DenizBank Voleybol Şampiyonlar Ligi'nde gruplar belli oldu.

Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı, B Grubu'nda Stiinta,Nantes VB,Azeryol BAKÜ takımlarıyla eşleşti.

Maraton

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaAvusturyaAzerbaycanBelçikaÇek CumhuriyetiFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüFransaHalkbankİspanyaİsviçreİtalyaLuganoRomanyaRusyaŞampiyonlar LigiSlovenyaYunanistan
Görüş Bildir