İşte Esad'ın PKK Taktiği

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

İşte Esad'ın PKK Taktiği

İşte Esad'ın PKK Taktiği

Türkiye'de bulunan Humus Devrim Konseyi Sözcüsü Halid Ebu Salah, Baas yönetiminin PKK ile ilişkisini gözler önüne seren açıklamalar yaptı. Siyasî suçlardan tutuklu 1.200 PKK üyesinin hapishaneden çıkarıldığını belirten sözcü, Kürt bölgesinde adi suçlardan tutuklu 3 bine yakın kişinin de serbest bırakıldığını kaydetti.

Türkiye, Hakkâri'deki saldırının ardından şehitlerini uğurlarken, Suriye'nin PKK'ya verdiği destek ile ilgili çarpıcı açıklamalar geldi. Bir aydır Türkiye'de bulunan Humus Devrim Konseyi Sözcüsü Halid Ebu Salah, "Baas ve PKK'nın birlikte çalıştığının en büyük göstergesi Kandil'den 4 bin silahlı teröristin inerek, Suriye'deki Kürt bölgesine geçmesidir. Burada birlikte hareket ediyorlar." dedi. Devrim Konseyi'nin Kürt bölgesindeki olayları yakından izlediğini vurgulayan Ebu Salah'ın verdiği bilgiye göre, siyasî suçlardan tutuklu 1.200 PKK üyesi hapishaneden çıkarıldı. Kürt bölgesinde adi suçlardan tutuklu 3 bine yakın kişi de serbest bırakıldı. 1998 yılında terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın Suriye'den çıkarılmasıyla sonuçlanan süreçte imzalanan Adana Antlaşması gereğince, Şam yönetimi PKK üyelerine karşı geniş çaplı tutuklamalara girişmişti.

3 ADET KONTROL NOKTASI KURULDU

Zaman’ın haberine göre; Ebu Salah, hapisten çıkarılanların Afrin'den Derik'e kadar olan bölgede güvenliği sağlamakla görevlendirildiğini söyledi. Serbest bırakılan siyasî tutukluların çoğunun Afrin'de kurulan ve PKK'nın Suriye kolu olduğu iddia edilen Demokratik Birlik Partisi'nin (PYD) merkezine geçtiğini aktaran sözcü, 3 adet de kontrol noktası kurulduğunu dile getirdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAdanaBeşer EsadHakkariSuriyeTerörhumus
Görüş Bildir