Hükümet Gezi Parkı İçin Referandum Yapacak

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

İşte Başbakan'la Görüşecek Gezi Heyeti

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bugün Gezi olayları ile ilgili görüşeceği isimler belli oldu.

HEYET 11 KİŞİ

Verilen bilgiye göre Başbakan'ın bugün saat 16.00’da görüşeceği heyet 11 kişiden oluşuyor. Heyette, Gezi Parkı’nda ilk günden bu yana yer alan ve destek veren, öğrenci ve akademisyenler de bulunuyor. Başbakanın danışmanları, heyetteki isimleri tek tek telefonla arayarak, “Başbakan, olayları birinci ağızdan dinlemek için sizinle görüşmek istiyor” diyerek görüşmeyi ayarladılar. Aranan kişilerin büyük çoğunluğu bu daveti kabul ederken, bazı isimlerin ise davete olumsuz yanıt verdi.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Gezi Heyeti İle Görüşüyor

Başbakan Tayyip Erdoğan, Gezi Heyeti ile görüşüyor. Görüşme Başbakan'ın önceki programı uzadığı için bir saat gecikmeli olarak saat 17:00'de başladı. Görüşmeden fotoğraflar da basınla paylaşıldı.

Görüşmeye katılan Zehra Öney şu tweeti attı:

https://twitter.com/zehrao/status/344820672830267393

"Sayın Başbakanımız ile görüşme başladı. İçişleri Bakanımız Sayın Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar, Başbakanımızın kızı Sayın Sümeyye Erdoğan ve birbirini tanımayan 12 değişik kişi görüşmeye katılıyor. Ortam ılımlı, sayın Başbakanımız sakin. Umarım kişisel aktarımlarımızı yapabiliriz."

HEYET 11 KİŞİ

Başbakan'ın görüştüğü heyet 11 kişiden oluşuyor. Heyette, Gezi Parkı’nda ilk günden bu yana yer alan ve destek veren, öğrenci ve akademisyenler de bulunuyor. Başbakanın danışmanları, heyetteki isimleri tek tek telefonla arayarak, “Başbakan, olayları birinci ağızdan dinlemek için sizinle görüşmek istiyor” diyerek görüşmeyi ayarladılar. Aranan kişilerin büyük çoğunluğu bu daveti kabul ederken, bazı isimler ise davete olumsuz yanıt verdi.

3 BAKAN

Görüşmede Başbakan’a üç bakan ve bir Genel Başkan Yardımcısı eşlik ediyor. İçişleri Bakanı Muammer Güler, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik toplantıda hazır bulunuyor.

FOTOĞRAFTAKİ DİKKAT ÇEKEN AYRINTI

Basınla paylaşılan fotoğraflarda Taksim Meydanı'ndaki yayalaştırma çalışmasına ait çizimler ve büyük animasyon resimleri dikkat çekti.

Başbakan, 'Topçu Kışlası İçin Referanduma Gidebiliriz' Dedi

Başbakan Erdoğan'ın Gezi buluşmasını değerlediren Hüseyin Çelik: Dostça ve sevecen bir görüşme oldu

T24

Başbakan Tayyip Erdoğan, Gezi Heyeti ile görüştü. Görüşme Başbakan'ın önceki programı uzadığı için bir saat gecikmeli olarak saat 17:00'de başladı. Görüşmeden fotoğraflar da basınla paylaşıldı. Gezi heyeti başbakanın görüşmesi 4.5 saat sürdü.

Toplantı sonrasında Ak Parti sözcüsü Hüseyin Çelik açıklama yapıyor:

  • Bunlar davet üzerine genel merkezimize gelmişlerdir. İçinde üniversitede doçent olan da var mimar olan da var henüz öğrenci de var. Vs. 11 kişi bir süre sınırlaması olmaksınız buradaki gözlemlerini sayın başbakana ve biz heyete aktarmışlardır. Gezi Parkı’ndaki eylemcilerin önemli bir kısmının onların görüşlerine göre tamamen çevre duyarlılığı ile hareket eden politize olmamıy kişiler olduğunu ifade ediyorlar. Ve Taksim’deki illegal örgütlerle beraber olmadıklarını, onları tasvip etmediklerini ifade ettiler. Sayın başbakana katılımcıların bu gençlerin dikkate alınması yönünde talepleri oldu.
Haberin Tamamı İçin:

'Topçu Kışlası İçin Referanduma Gidebiliriz'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

'Hükümet Gezi Parkı İçin Referandum Yapacak'

Başbakan Erdoğan ve yetkililerden oluşan heyet bu akşam 11 kişilik Gezi Parkı heyetiyle görüştü. Görüşme sonrası Hüseyin Çelik bir açıklama yaparak görüşmeyi ve alınan kararları açıkladı.

İşte Çelik’in açıklamasından satır başları:

Bu insanlar gezi parkı eylemlerini destekleyen insanlardır. Hocalarımız, mimarlar, henüz öğrenciliği bitmiş olan 11 kişi süre sınırı olmaksızın buradaki gözlemlerini başbakan ve heyete aktardı.

Parktaki eylemcilerin önemli bir kısmının tamamen çevre duyarlılığıyla hareket eden politize olmamış kişiler olduklarını ifade ediyorlar.

Kamu malına yönelik eylemlerde bulunan kişilerden olmadıklarını ve tasvip de etmediklerini söylediler. Eylemcilerin dışlanmamasını tavsiye ettiler.

Toplantıdan sonra Başbakan halkımızla siyaset yaptığımızı, insana değer katmayan hiçbir şeyin içinde olmayacağımızı ifade etti. Taksim’deki projenin seçimden önce planlandığını ve defalarca halka sunulduğunu açıkladı.

Orantısız güç kullanan, ihmali olan polislerin suçlu bulunması halinde gerekli cezaları alacaklarını ifade etti. İyi niyetli ve barışçıl kesimlerin düşüncelerinin bizim için önemli olduğunu belirtti.

Orada itirazlarını dile getiren insanların sesi duyulmuştur. Katılır veya katılmazsınız. Başbakan adına konuşuyorum, makul meşru talepleri olan insanlar bunu bize iletmek isterlerse kapımız da gönlümüz de açıktır.

AK Parti’ye zarar vermek için yola çıkıyor bazıları ama aslında ülkemize zarar veriyoruz.

Uzmanlarla yapılan tartışmalar sonucunda bu projeleri oluşturduk. Gelecek yerel seçime kadar bu projelerin durdurulması talepleri var. Bu bizim için uygun değil. Sayın Başbakan, “madem ki halkın ne istediği önemli, o halde bunu referanduma götürmek için ilgili kurumlarımızla görüşebiliriz” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanErdoğan BayraktarGezi ParkıHüseyin ÇelikMuammer GülerÖmer ÇelikRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir