İşte Başbakan'ın Ofisindeki Böceğin Bulunduğu Yer

-

İşte Başbakan'ın Ofisindeki Böceğin Bulunduğu Yer

İşte Başbakan'ın Ofisindeki Böceğin Bulunduğu Yer

MİT'e giden komisyon üyelerini, Elektronk Teknik İstihbarat Başkanlığı (ETİ) yetkilileri karşıladı.

Daha önce Genelkurmay'a ait GES Komutanlığı ile birleşen ETİ Başkanlığıın başındaki isim olan Emniyet kökenli Basri Aktepe, milletvekillerinin Başbakanın ofisindeki böcek ile ilgili soruları üzerine "Böceği ben buldum, prizde bulundu. Bu konudaki soruşturma devam ediyor" dedi.

Hakan Fidan'ın Müsteşarlığının ardından yeniden yeniden yapılanan ve Müsteşar sayıdı 4'e çıkarılan, İstihbarat Başkanlığı da "İç ve dış" olarak ikiye bölünen MİT'te, dinleme yapan birimin başına Basri Aktepe atanmıştı. İki Büyükelçi de Müsteşar yardımcısı olmuştu. İstihbarat Başkanlığı da "Stratejik ve Güvenlik" olarak, iç ve dış istihbarat yönelik yapılandırılmıştı.

Göreve gelir gelmez Başbakan Erdoğan'ın elektronik güvenliğine büyük önem verdi. Erdoğan'ın evini, arabasını, ofisini kısa zaman aralıklarıyla kontrol ettirdi. Özel ofisteki cihazda bu aramalar sırasında bulundu. Ofiste iddia edildiği gibi 4 değil, 1 cihaz bulundu. MİT Teknik İstihbarat Daire labaratuvarlarında teknik uzmanlarca incelendi. Ele geçirilen dinleme cihazının iki ayrı ülkenin gizli servislerince İsrail MOSSAD ve Alman BND'nin kullandığı model olduğunu tespit edildi.

Daha önce Emniyet İstihbarat Dairesinde Teknik Şube Müdürlüğü ve Telekominikasyon İletişim Başkanlığında da Teknik Daire Bakanlığı yapan Emniyet Müdürü rütbesindeki Basri Akdepe, bir süredir MİT'in ETİ Başkanlığını yürütüyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Başbakanİsrailbasri aktepe
Görüş Bildir