Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İşte Tam Liste 'Âkil İnsanlar'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

İşte Akil İnsanlar

İşte Akil İnsanlar

Başbakanlık'ta Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Beşir Atalay ve Bekir Bozdağ, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve MİT Müşteşarı Hakan Fidan bir araya geldi. Toplantıda günlerce konuşulan "akil insanlar" da netleşti.

Başbakan Erdoğan çözüm sürecinde önemli rol alacak "akil insanları" tespit ettiklerini açıklamış, "Bu heyetle Perşembe akşamı bir araya gelerek, istişarelerimizi yapacağız'' demişti.

Erdoğan, akil insanların işlevine yönelik de "Hem biz bu heyetteki akil insanların görüş ve önerilerini dinleyecek, onlarla istişarede bulunacağız hem de onlar bölgelerimizde bir kısım etkinlikler gerçekleştirerek halkımızla, kanaat önderleriyle bir araya gelecekler" açıklamasını yapmıştı.

İşte Habertürk'ün ulaştığı gazeteci, sanatçı ve akademisyenlerden oluşan o isimler:

Nihal Bengisu Karaca (Gazete Habertürk Yazarı)

Yılmaz Erdoğan (tiyatro ve sinema sanatçısı)

Ahmet Taşgetiren (gazeteci-yazar)

Murat Belge (akademisyen)

Hayrettin Karaman (ilâhiyatçı-yazar)

Oral Çalışlar (gazeteci-yazar)

İzzettin Doğan (akademisyen- Cem Vakfı Genel Başkanı)

Haberin Tamamı İçin:

Sanatçılar Anlatacak

Sanatçılar Anlatacak

Âkil İnsanlar Komisyonu'nda sinema ve sanat dünyasının şöhretli isimleri de yer alacak. Hükümetin listesinde Kadir İnanır, Türkân Şoray, Hülya Avşar, Hülya Koçyiğit, Yılmaz Erdoğan, Lale Mansur yer alıyor.

‘Âkil İnsanlar Komisyonu’nda yer alacak isimler netleşmeye başladı. Hükümet kanadı her ne kadar ‘şöhretler karması’ olmayacak dese de listede renkli isimler bulunuyor. Komisyonun en dikkat çekici isimleri sinema ve sanat dünyasının şöhretleri olacak. ‘Âkil İnsanlar Komisyon’ listesinde ünlü sanatçılar Kadir İnanır, Türkân Şoray, Hülya Koçyiğit, Hülya Avşar, Yılmaz Erdoğan ve Lale Mansur da bulunuyor. Sezen Aksu ’nun kendisine iletilen öneriyi ‘magazinleşme’ kaygısıyla geri çevirdiği öğrenildi.

Âkil İnsanlar Komisyonu, 7 coğrafi bölgede, 7’şer kişiden oluşacak. 49 kişilik liste büyük oranda belirlendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan adına telefonla aranarak teklif götürülen isimlerden çoğunun öneriyi kabul ettiği öğrenildi. Liste oluşumunda ‘temsil kabiliyeti ve toplumsal karşılık’ ilkeleri gözetildi. Toplumun farklı eğilimlerini yansıtan isimler olmasına özen gösterildi. Listede değişik meslek grupları kadar yaşam tarzları farklı isimlere de yer verildi. Türk, Kürt, Arap kökenlilerin yanı sıra başörtülü kadınlar ve gayrimüslüm isimler de listede.

Haberin Tamamı İçin:

Akil İnsanlar Belli Oldu

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBekir BozdağBeşir AtalayÖmer ÇelikRecep Tayyip ErdoğanSezen AksuSinemaTiyatroYılmaz Erdoğanakil insanlarkadınlar
Görüş Bildir