İstanbul ve Türkiye Adına Tarihi Gün: 2020 Olimpiyatları

 > -

İstanbul Ve Türkiye Adına Tarihi Gün

İstanbul Ve Türkiye Adına Tarihi Gün

2020 Olimpiyatları için yarışan İstanbul'un başvuru kitabı, Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ne (IOC) teslim edildi.

İstanbul ve Türkiye adına tarihi bir gün yaşandı. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), İstanbul'un 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na adaylık kitabını, Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ne (IOC) teslim etti. Başvuru kitabında, aday şehirlerin; spor komplekslerinin imar planları, bütçe, finansal garantiler, güvenlik, konaklama, ulaşım gibi konulardaki projeleri yer alırken, IOC, 2020 Olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak şehri, 7 Eylül'de Arjantin'in başkenti Buenos Aires'de yapılacak yıllık toplantıda açıklayacak.

İstanbul'un ipi göğüslemesi halinde nehir-deniz formundaki boğazıyla bütünleşen İstanbul silueti, yapılacak olimpiyat abideleri sayesinde, dünya insanının zihnine kazınacak. Olimpiyatlar için çok sayıda gazeteci İstanbul'a gelecek. Buradan dünyaya sunulan haberler, hem İstanbul'un hem de ülkemizin tanıtımına ciddi katkı sağlayacak.

Yıllık 10 milyona yakın turist ağırlayan İstanbul'a sadece olimpiyatlarla birlikte 2.5 milyon turist gelmesi bekleniyor. Olimpiyatlar istihdama da katkı sağlayacak. Bu bağlamda kentte 200 bin ek istihdam oluşacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arjantinİstanbul
Görüş Bildir