Görüş Bildir

İstanbul Valiliği'nden Gösteri ve Yürüyüş Yasağı

Anasayfa > Gündem

İstanbul Valiliği, Boğaziçi Üniversitesi kampüsü önünde toplanma çağrıları yapılması üzerine, Beşiktaş ve Sarıyer ilçelerinde her türlü toplantı, gösteri ve yürüyüşü yasakladı.

www.dw.com

Valilikten yapılan yazılı açıklamada 'Beşiktaş ve Sarıyer İlçelerimizin Hıfzıssıhha Kurulu kararları ile yapılması planlanan toplanmanın toplumun salgından korunması ve salgının yayılımının engellenmesi çalışmalarına olumsuz tesir edebileceği değerlendirilerek, bu ilçelerimizde her türlü toplantı, gösteri ve yürüyüş yasaklanmıştır.' denildi.

Valilik açıklamasında polisin 'bundan sonra da kanunların verdiği görev, yetki ve sorumluluklarını kararlılıkla yerine getireceği' belirtildi.

Yeni gözaltılar

Yeni gözaltılar

Öte yandan Boğaziçi Üniversitesi'ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan rektör Prof. Dr. Melih Bulu'ya yönelik protestolarla ilgili olarak bu sabah yeni gözaltılar yapıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince Özel Harekat polislerinin desteğiyle '2911 sayılı Kanun'a muhalefet' ve 'görevli memura mukavemet' suçlarını işledikleri tespit edilen' kişilere yönelik sabah erken saatlerde önceden belirlenen 6 adrese eş zamanlı operasyon yapıldı.

DHA çok sayıda kişinin gözaltına alındığını belirtirken, sayı vermedi.

ANKA haber ajansı ise gözaltına alınanların toplam sayısının 22'ye yükseldiğini duyurdu.

Neler yaşanmıştı?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
171
69
13
7
4
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?