İstanbul’un Üzerinde Paraşütle Gezerek Çekilen Görüntüleri İzleyince Müsilaj Tehdidini Daha İyi Anlayacaksınız

3PAYLAŞIM

Müsilaj'a bir de gökyüzünden, İstanbul semâlarından bakıyoruz!

Son zamanların en çok canımızı yakan olayı müsilaj.

Birkaç hafta öncesine kadar ne olduğunu bile bilmediğimiz ama hepimizin biraz da olsa sebep olduğu bir olay. Herkes üzerine yazdı, çizdi, anlattı... 

Fakat severek izlediğimiz Gain'de yeni başlayan program "Uçan Dedektif" bu hasarın ne kadar büyük olduğunu paraşütle İstanbul semâlarında gezerek gözler önüne seriyor.

Uçan Dedektif her bölümde izleyiciyi Türkiye'nin farklı bir bölgesine uçurup çevreye duyarlı bir bakış açısıyla geçmişten bugüne uzanan tespit ve değerlendirmeler yapacak. Bu bölümde İstanbul'dayız.

Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Ali Kabaş'ın Uçan Dedektif olduğu bu bölümde, Maltepe'den Kalamış'a tarihe kalacak bir fotoğraf yakalamak için paraşütle dolaşıyoruz.

Hem dolaşıp hem de gidiş dönüş toplam 20 kilometrelik bir alanda nasıl büyük bir hasar olduğunu ve sebeplerini anlatıyor bize.

Gözümüzün bebeği gibi sevdiğimiz, tüm dünyanın âşık olduğu bir şehir olan İstanbul'un bu halini görmek çok üzücü.

Yalnızca deniz canlılarını değil, insanları, gemileri, kuşları ve tüm doğayı nasıl etkilediğini ilerleyen zamanlarda daha çok göreceğiz.

Ali Kabaş'ın fotoğraflarıyla müsilajın etkisi tarihin tozlu rafları arasında yerini alacak, ancak biz ve İstanbul bu olayı hasar almadan atlatabilecek miyiz bilmiyoruz.

Müsilaj öncesi ve sonrası

Fotoğrafçı: Ali Kabaş

Marmara Denizi'nin tarihini, bugünkü halinin sebeplerini ve müsailajın etkilerini daha iyi anlamak için Uçan Dedektif'in 1. bölümünü şimdi Gain'den izleyebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir