Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İstanbul'un 38 İlçesi ve İlçe Gençlerinin Özellikleri

Anasayfa > Gündem

İstanbul'un İlçe İlçe Gençlerinin Özellikleri Nelerdir?

Sen İstanbul'un Hangi İlçesinin Gençlerini Merak Ediyorsun? İstanbul'un İlçeleri ve O İlçe Gençlerinin Özelliklerini Bir de Buradan Buyurun...

1. ADALAR

1. ADALAR

Adalar gençleri yaşadıkları ilçenin en büyük sorunu olarak doktorsuzluğu görür. Yeteri  kadar hastane olmasa da sağlık ocaklarına bari doktor gönderin diye yakınır Adalar Gençleri. Dertlidir, tasalıdır. Bakmayın güzel yerde yaşadıklarına. Onlarında kendi sorunları, çözemedikleri kendi dertleri var. Kız meseleleri Marmara'nın sahil kenarlarında çözülür. Fayton Sürmeyi Bilmeyen Erkeğe Kız Verilmez Adalar Topraklarında.

2. ARNAVUTKÖY

2. ARNAVUTKÖY

Arnavutköy Belediyesi'nin adam olsunlar diye çok uğraştığı özellikle Taşoluk Toki Gençleri usluluktan uzak tavırlarıyla tüm ilçeyi bezdirmiştir adeta. Belediye Başkanı bizzat sadece gençlerle yaptığı toplantılardan sonuç alamayınca Çatalca Belediye Başkanlığı'ndan yardım istemiş ama yine de hala kayda değer  bir sonuç alamamıştır. Henüz 2008 Yılında ilçe olabilmiş Arnavutköy, Bebek'teki Arnavutköy Semti ile çokça karıştırılmış ve İlçe olan Arnavutköy'ün çılgın, ipe sapa gelmez gençleri Bebek'teki Arnavutköy Semti'ne çıkarmalar yapmıştır. Aralarındaki Arnavut Savaşı yüzyıllar boyu sürecek cinsten.

3. ATAŞEHİR

3. ATAŞEHİR

Ataşehir'de Arnavutköy gibi 2008 Yılında ilçe statüsüne kavuşmuş, ortaya karışık bir ilçedir. Ümraniye, Kadıköy, Samandıra ve Üsküdar'dan çaldığı mahallelerle kurulmuş olan bu ilçenin gençleri kafası karışık bir nesil olarak yetişmektedir. Allah yardımcıları olsun.

4. AVCILAR

4. AVCILAR

Avcılar... Avcılar... Avcılar... Bir ilçe düşünün tam ortasından D-100 Karayolu geçiyor olsun ve tüm sevdiklerin karayolunun karşı tarafında kalan kısmında oturuyor. Kız arkadaşın, dayın, amcan, okulun, sağlık ocağın... Böyle bir ilçede genç olmak ister miydiniz? Genç nüfusu elinizde tutabilir misiniz bu şekilde? Deyiverin hele. Uzun sözün kısası; Gençlerin kavuşabilme ihtimali üst geçit kıtlığının oldukça düşük olmasından dolayı halkalı şeker hasiretlik çeker... #direnavcılar

5. BAĞCILAR

5. BAĞCILAR

...ve işte orası. İşte medeniyetin tek dişinin söküldüğü yer. İşte nüfus yoğunluğunun Çin ile kapıştığı, Türkiye'nin Çin'i olabilecek kapasiteye sahip barış ve huzur(!) ilçesi. İstanbul'un incisi. Burada genç olmak demek buranın tam olarak yerlisi olmak demek. 1 Milyon'un üstündeki nüfusa sahip olmak demek ne demek? 60 VİLAYET'ten daha fazla nüfus, daha fazla araba; daha az oksijen, daha az huzur tabiki. İsyankar gençler, köşebaşlarında torba tutan kekolar, telefondan son ses müzik açıp sokaktan geçen zavallı ilçenin kızlarını gözleriyle yiyip bitiren azgın tekeler ve nesilleri tükenmekte olan arizona kertenkeleleri... Hepsi bu güzide ilçemizin bir yerlerinde bukalemun misali kamufle olmuş, sizleri beklemekte.. Gidin de görün vahşi doğanın size hazırladığı o paha biçilemez hayatı.

6. BAHÇELİEVLER

6. BAHÇELİEVLER

Bahçelievler; adından da anlaşılabileceği gibi evlerin çoğu bahçeli ve 3 katlı müstakil yapılardan oluşmaktadır. Buranın gençleri beladan uzak, sakin bir yaşam sürmek için her pazar sokakta, park ve bahçelerde spor yapmaktadırlar. Ailelerin huzurlu bir yaşam sürmek için elinden geleni yaptığı güzel ilçemizde tek sorun hırsızlıktır ve gençlerin kendilerini güven patlaması olarak meydana çıkarabilecekleri tek olay, bir hırsıza çelme takıp onu esnafa teslim etmektir. Bunu yaparsan direkt olarak mahalleli seni emekli yapar. Ölene kadar Hero'sun sen.

7. BAKIRKÖY

7. BAKIRKÖY

Bakırköy'ün gençleri genel olarak çevre ilçelerden göçmüş, ya da sadece o gün için yanlışlıkla orada bulunmuş sürrealist, hayalperest ve röportaj canlısı, sol akımın öncü gençleridir. Her hafta sonu en az 3 haber televizyonuna röportaj vermek adeta bir ibadettir onlar için. Hırçın yapıları  ve sportmen vücutlarıyla göze çarpan Bakırköy Delikanlıları sahilde nöbet tutup, çevre ilçelerden gelen yaştaş yoldaşlarını ve sevdiceklerini korumak için ant içmiştir. Kimden mi? Sahilde 'Apla, abim be beşşüz var mı beşşüz' diyen hani o seni rezil eden kara çucuk var ya.. Ondan işte..

8. BAŞAKŞEHİR

8. BAŞAKŞEHİR

Henüz gelişmekte olan bu ilçemizin gençlerinin aileleri çocuklarından ümitlerini kestikleri gün onları sanayiye vermiş ve bir nesli sadece motorcu yapmışlardır. Ardından gelen nesil, Mobilya'ya, daha sonraki nesil ise Matbaa'ya yönelmiş ve aniden ilçe ekonomisi mükemmelleşmiştir. Etaplar halinde mahalleleşmiş bu ilçemizde, 1. Etap'tan sonra 2. Etaba geçerim diye düşünürseniz, çok büyük yanılırsınız. Çünkü 1.Etap'tan sonra 5.Etap gelir. Gençler genellikle sanayi bölgesinde bulunan Deposite Avm'de takılıp, çay simit yaparlar. Çünkü orası Sanayi Bölgesi.

9. BAYRAMPAŞA

9. BAYRAMPAŞA

Bayrampaşa... Arda Turan'dan sonra eli ekmek tutmuş başka bir gencin yetişmediği ilçenin en büyük sıkıntısı; Otogar'dır. Esenler ile aralarındaki bu husumete Zekeriya Beyaz Hoca(!)'da dahil olmuş. Dsp'den Esenler B. Başkanlığı'na adaylığını koymuştur fakat kazanamayınca bir daha görünmemiştir. Bayrampaşa'nın genç erkekleri yerlilerden oluşurken; genç kızların %70 lik bölümü Arnavut, Yugoslav ve Makedon Göçmenidir.             Mrb B.Paşalı Kıslar Mrb. .s.s.

10. BEŞİKTAŞ

10. BEŞİKTAŞ

Beşiktaş; Bir zamanlar 'Ulan Beşiktaş takım değil mi? Ne demek Beşiktaş'a gidelim? Nasıl gitces ki oraya?' diye düşünmüş olan başka ilçelerin gençleri yaş ilerledikçe aslında sadece BJK Takımının Stadyumumun burada olduğunu öğrenmiş ve büyük utanç yaşamıştır. Yerleşik hayata sahip olan Beşiktaş gençleri; semtteki diğer takımların azınlıklarını hiç hoş karşılamazlar. Çarşı adı verilen taraftar gurubunun eline düşerseniz bence denize atlayın. Çıkarıp yine ıslak ıslak döveceklerdir ama boğulmayı deneyin derim ben.

11. BEYKOZ

11. BEYKOZ

Beykoz, Boğaz Köprüsü'nü gören ve nüfusun sahil kıyısında toplandığını sandığımız ilçemizdir. Aslında içerilere doğru ilerleyince sizi karşılayacak olan genç nüfusu gördüğünüzde şaşırabilirsiniz.. Bu şaşkınlık daha sonra kendinizi evinizdeymiş gibi hissettirebilir. Çünkü cana yakın olan gençlerimiz sizleri kendi yaptıkları derme çatma evlerde, partiler verdikleri barakalarda tam hizmet ile memnun edebilme açısından büyük mücadele verecektir.

12. BEYLİKDÜZÜ

12. BEYLİKDÜZÜ

Beylikdüzü, Büyükçekmece'den koparılıp yeni bir reform ile ilçe haline getirildiği için, buranın gençleri bir türlü kendilerini rahat hissetmezler. Sürekli

Büyükçekmece'deki okullara, hastanelere, hatta kızlara göz diken gençlerimiz, sınırdaki abilerden dayak yedikten sonra kuzu kuzu Papua'ya pardon Beylikdüzü'ne dönüp sigara içerler.

13. BEYOĞLU

13. BEYOĞLU

Bir zamanlar sokaklarda yatıp-kalkan ve bir gün meşhur olup zengin hayatın tadını süreceğini düşünen şimdiki zamanda yavaş yavaş ebediyete göçen sanatçılarımızın doğduğu yer. Şu an yerleşik hayatın tam anlamıyla halâ hüküm süremediği Beyoğlu'nda ticaret, turizm ve turist kazıklama gençler için en büyük geçim kaynağıdır.

14. BÜYÜKÇEKMECE

14. BÜYÜKÇEKMECE

Bu bölgenin gençlerinin en keyif aldığı şey Beylikdüzü Gençlerini kendi üstlerine çekip olay çıkarmak. Çoğu kez kalabalık oldukları için üstünlük göstermiş olsa da arada sırada semtlerinin ortasında çok fena meydan dayağı yedikleri de olmuştur.

15. ÇATALCA

15. ÇATALCA

Çatalca, İstanbul'un Banliyösü görevini üstlenmekle birlikte İstanbul'un merkezî  herhangi bir yerinden olan uzaklığı sanki ülke değiştiriyormuş  gibi hatıralara sebep olabilir. Yeni Yapılan Arnavutköy-Çatalca Karayolu'nda aracınızın hararet yapması halinde sizi kimse ordan geçerken görmez. Görmek istemez... Ne varsa yine gençler de var. Uzun yürüyüşlere 10'arlı gruplar halinde karayoluna çıkan ve mağdur durumda kalan insanlara yardım eli uzatan bölge gençleri diğer ilçe gençlerine örnek olacak cinsten. Tebrik ediyoruz...

16. ÇEKMEKÖY

16. ÇEKMEKÖY

Hemen Kenarından Şehirlerarası Ulaşımın devam ettiği Çekmeköy çok güzel bir ilçe olmasının yanısıra bu özelliğiyle nüfusun seyrekleşmesini sağlamıştır. Gençler genellikle çevre ilçelerde çalışma imkanı bulmaktadır. Bu küçük kasabanın çevresinde 5 tane komşu ilçe vardır ve onlar tarafından çok sevilmektedir. Sempatik şey...

17. ESENLER

17. ESENLER

Bu ilçenin gençleri karmaşık duygulara sahip, fedakar ve bir o kadar da yerebakan yürekyakan cinstendir. Karabayır Mahallesi diye adlandırılan yeni ismiyle Tuna Mahallesi olan semt, hatrı sayılır suç oranına sahiptir. Uyuşturucu baskınlarıyla gündeme gelen Esenler'in karanlık sokakları, gençlerin mesken haline gelmiş metruk binalardaki keyif verici maddeleri kullanmaları ilçe vizyonunu oldukça kötü yönde etkilemektedir. Bu durumdan şikayetçi olan Belediye Başkanı Sn. Teyfik Göksu Tuna Mahallesine yakın bir sokağı ''ÇOCUK SOKAĞI''na çevirmiştir ve bir sonraki neslin hayatını kurtarmasında çok büyük etkisi olacaktır. Teşekkürler Göksu.

18. ESENYURT

18. ESENYURT

Şu aralar Kentsel Dönüşüm ve Yepyeni Gıcır Lüks binalarıyla İstanbul'un yükselen ilçelerinden biri olma konusunda çok büyük yol kat etmekte olan Esenyurt'un gençleri, yeniden kurulan bu ilçeye bir türlü ısınamamış olup, çevreden aldıkları göçlerle birlikte gelen genç nüfusu benimseyememiştir. Irkçılığın başgösterdiği bölgede Suriyeli göçmenlere hiç bir hak tanınmamaktadır yerli çılgın gençlerden...

19. EYÜP

19. EYÜP

Eyüp, İstanbul'un en eski ilçelerinden biri olmakla beraber genç nüfusun azlığı, bölgedeki orta yaşlı ve çok yaşlı gurubu olumlu yönde etkilemiş ve çok mutlu etmiştir. Turizm açısından güzel bir yere sahip olan ilçede ki tek sorun mezarlıklara apaçiler tarafından yazılan garip ve doğaüstü yazılar... Allah Sabır Versin, Yapanları da Islah Eylesin.

20. FATİH

20. FATİH

Zamanında Cüneyt Arkın tarafından bertaraf edilen Bizans'ın kalıntılarıyla birlikte farklı bir görünüme sahip olan ilçe; genç nüfusun oldukça fazla olmasından dolayı sıkıntılar içerisindedir. Sürekli macera arayan gençler, Bağcılar ve Esenler'e çıkarmalar yapıp, metro ve tramvaylarda ellerinde sopalarla görülüp bişey yapacaklarını sandığımız ama sonra Meydanlarda dayak yerken videolarını izleme fırsatı bulduğumuz Fatih'in Gençleriiii. Yapmayın olm böle şeyler. Ne güzel yerde yaşıyonuz lan.

21. GAZİOSMANPAŞA-G.O.P.

21. GAZİOSMANPAŞA-G.O.P.

Söylerken bile bi sıkıntı doğuyor insanın içine. Gazi Mahallesi gibi bir mahallenizin olduğunu düşünseneze bi. Her gün olay her gün münakaşa. Polis ekipleri bu bölgeyi karantinaya almayı düşünmüş fakat bölgenin cesur yürekli gençleri polisi taşlayıp püskürtmüştür. Elini ayağını bölgeden çekmiş gibi görünse de polisler; en ufak bir olayda aniden ortaya çıkıp biber gazını burnunuzun damarlarında hissetmenize netice olabilir.

22. GÜNGÖREN

22. GÜNGÖREN

Kendi halinde yaşamlarını sürdüren bölge gençleri kimseden bişey istememektedir. Sakin bir yaşam sürmek isteyen gençlerin tek sıkıntısı Bağcılar gibi bir komşularının olması.

23. KADIKÖY

23. KADIKÖY

Üniversiteden en samimi arkadaşım burada yaşıyordu. Koşuyolu-İbrahimağa Bölgesindeydi. Delikanlı çocuktu. Bildiğim kadarıyla bölgenin ekonomik durumu oldukça iyi. Fenerbahçe ile adını çokça duymuş olsak da Galatasaraylı genç nüfusunda bölgede oldukça etkisi var. İbraamaga semtine selam olsun..

24. KAĞITHANE

24. KAĞITHANE

Kağıthane İlçemizin ismi pek aktif değildir. Tek bilinen şey ŞİŞLİ ve Mecidiyeköy'ün aslında bu ilçenin birer yavrucuğu olduğudur. Gençler kendine hakim birer İstanbul beyefendisidir. Tebrikler..

25. KARTAL

25. KARTAL

Kartal, Diyelim ki İstanbul'dan sıkıldınız ve Asya'ya doğru harekete geçtiniz.. Bu ilçenin tabelasını gördüğünüz anda kendinizi nerde isterseniz orda hayal edebilirsiniz. İstanbul bitmiştir artık. Otoban kenarında mangal yakmış gençler görürseniz çekin arabayı sağa yanlarına gidin. Size bir ekmek arası sucuk yaparlar. Allah dersiniz.. İyi çocuklardır aslında ama az önce yediğiniz o sucuklu ekmeğin parasını vermelisiniz.. Çıkarcılar siziiiii.....

26. KÜÇÜKÇEKMECE

26. KÜÇÜKÇEKMECE

Şurdan bir Küçükçekmece alır mısınız? esprisine ilk olarak patlak sokaklar filminde maruz kalan ilçemizdir, filmin gösteriminden sonra gençlerin artık dolmuşlarda her para verdiklerinde bu sahne akıllarına gelmiş ve çekinmeden kendi aralarında gülüşmüşlerdir. Orta yaşlı teyzelerin salak bunlar ya bakışlarına aldırış etmeyen kızlı-erkekli öğrenci grupları hafta sonlarını 212 AVM 'de geçirmektedirler.

27. MALTEPE

27. MALTEPE

İlçenin kuzeyinde boş arazilerde gençler kendi aralarında amatör şarkılar yapıp gönüllerince eğlenirken bunları video haline getirip sosyal mecrada paylaşmış ve büyük izlenme kitlesine ulaşarak ilçelerinin isimlerini oldukça ileriye taşımıştır. Avrupa Yakası gençleri tarafından Bayrampaşa'daki Maltepe Semtiyle çokça karıştırılmış ve zamanında büyük kavgalar çıkarmıştır. Bölge hala Amerikan üssü gibi korunmaktadır.

28. PENDİK

28. PENDİK

Yerleşik hayatın köy ve merkezden ibaret olduğu Pendik'te gençle hayvancılıkla uğraşacak oldukça fazla vakit bulmaktadır. Fakat bir gencin köy muhtarının eşeğiyle isminin anılmasından sonra köy halkı hayvanlarının yanına genç kişileri yaklaştırmamaya başlamıştır. Garip.. Gidin çalışın gençler..

29. SANCAKTEPE

29. SANCAKTEPE

Çevre ilçelerden mahalle toplayarak kurulan bu ilçe, sadece kalabalık yapmaktadır. Genç nüfus yok denecek kadar az; olanlar ise koparıldıkları mahallelerde gecekondu hayatı sürmektedir.

30. SARIYER

30. SARIYER

Gençlerin %85,5 'inin patenlerle sahil boyu otomobillerin arka tamponlarına tutunarak macera ve adreanalinin tavan yaptığı ilçede sıkıntı büyük. 4 Tanesi geçenlerde Burcu Esmersoy'un arabasına takılmıştı da kadıncağız araba altında kalacaksınız diye arabasına almıştı garibanları. Malları..

31. SİLİVRİ

31. SİLİVRİ

Çatalca ile birlikte İstanbul'un surlarını ve sınırlarını elinde tutan Silivri ilçemizin gençleri her an teyakkuz halindedir. Çatalca gençleri otobanda kendi insanına yardım ederken, Silivrili gençler İstanbul'a karşı yapılabilecek çıkartmaları önlemek adına hayatlarını hiçe sayıyor. Minnet borçluyuz...

32. SULTANBEYLİ

32. SULTANBEYLİ

Sultanbeyli dediğimiz yer bugün Asya'nın neredeyse tam ortasında medeniyetin tohumlarının atıldığı yerdir. Amma fakat lakin ki; bölge gençleri yaşadıkları bu cennetin farkında olmadan yasadışı dinleme ve tape olaylarına karışıp ailelerinin yüzlerini kızartıyorlar. Ne kadar yanlış bir davranış...

33. SULTANGAZİ

33. SULTANGAZİ

Yavru Bulgaristan dersek -cuk oturmuş olur. 40 Yıl öncesinden bu yana alabildiğine Bulgaristan göçmeni alan Sultangazi, çevre ilçelerin gençlerinin dikkatini çekmektedir. Göçmen kızları merhaba..

34. ŞİLE

34. ŞİLE

Karadeniz kıyısında korku filmlerinin baş mekanı olan ilçemizde genç nüfus balıkçılığa merak salmıştır. Yaz aylarında ise sahilde deniz anası toplayıp geçimlerini sürdüren gençler, 30'lu yaşlarına kadar hayatın anlamının ne olduğunu düşünürken; 30 yaşından sonra hayatı sorgulama evresine girerler.. Platon ve Balzac bölgeden yetişmiş ve dünyaya mâl olmuş en büyük düşünür ve yazarlardır.

35. TUZLA

35. TUZLA

Gençlerin kendilerini Tersaneye atmak için yırtındıkları ilçemizdeki neredeyse tek geçim kaynağı Tuzla Tersaneleri'dir. Çalışmayı seven gençler bazen filika deneki olarak kullanılsa da işçi, emekçi her yerde aynıdır.

36. ÜMRANİYE

36. ÜMRANİYE

Ümraniye, siyaset açısından neredeyse teşkilatlanmaların en yoğun olduğu bölgedir. Gençler siyasete alet olmuş ve kanlı bıçaklı siyasi tartışmalarla büyüklerini gölgede bırakmıştır. Hayat şartlarının iyi düzeyde olduğu ilçemiz şu an Akp'nin ellerinde.

37. ÜSKÜDAR

37. ÜSKÜDAR

İstanbul'un en köklü ilçesi olmasının yanısıra bütün Anadolu Yakası onundu. Gençler bunun bilincinde oldukları için bir havalarda bir burunları yüksektedir. Ama Bağcılar bundan bihaber. Aman neyse kalsın bilmesinler.. Rahat takılın gençler. Hem uzaksınız zaten.

38. ZEYTİNBURNU

38. ZEYTİNBURNU

Küçük olmasına rağmen nüfus yoğunluğunun üst üste bindiği güzel ilçemizdir. En belirgin özelliği seçim zamanları adının pekçe anılmasıdır.Tüm mitingler küçük ama işlevi büyük bu ilçede yapılmaktadır. Gençleri güzeldir, candır, ciğerdir.. Sevimlidir de..

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
449
410
247
177
125
88
79
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Akın Yeşilkaya

gazi osman paşa polisi taşlayan cesur genç değil şerefsiz gençtir .

Ali Kurun

bunu hazırlayan bence marsta bulunan suyun kenarında yaşıyo

Herkezhatayapar.

Arkadaş belli karşının çocuğuuu. Dostum yanlışların var. Anadolu sende yok belli. çok topa girme sen. Pendik köymüş! Pehhh