Portre Fotoğrafının Değişen Yüzü Sergisi

-

İstanbul Modern Bakış – Portre Fotoğrafının Değişen Yüzü Sergisi

İstanbul Modern Bakış – Portre Fotoğrafının Değişen Yüzü Sergisi

İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde 3 Ekim 2012- 20 Ocak 2013 tarihleri arasında yer alacak BakışPortre Fotoğrafının Değişen Yüzü başlıklı sergi , Bank of America koleksiyonundan seçilen 54 fotoğrafçının 72 yapıtı aracılığıyla portre fotoğrafının 160 yıllık geçmişine ışık tutuyor.

Fotoğraf tarihinin mihenk taşı niteliğindeki sanatçıları bir araya getiren bu sergide , teknik, içerik ve estetik olarak fotoğrafçılığın ve portrenin gelişimi ve dönüşümü aktarılıyor. Sergi , portre fotoğrafının ilk örneklerinden bugüne uzanan süreçte toplumsal gelişmeler, düşünce yapıları ve sanatsal eğilimlerin fotoğraf tarihindeki izini sürüyor. Stüdyo fotoğraflarının ilk örnekleri, tarihin ilk savaş fotoğrafları , fotomuhabirliğin ve belgesel fotoğrafçılığın öncüleri ve bugünün öne çıkan çağdaş sanatçıları bu sergide buluşuyor

Bu sergi, Bank of America Merrill Lynch’in koleksiyonunda bulunan sanat yapıtlarını ödünç vermesini sağlayan Art in our Communities programından yararlanarak gerçekleştiriliyor. Bu özgün girişim, dünyadaki müzelerin ve kar amacı gütmeyen galerilerin, hazır veya kendi ürettikleri sergiler için bedelsiz olarak yapıt ödünç almasına olanak veriyor. 2008 yılı sonundan bugüne dek bu programla, dünyanın çeşitli yerlerindeki müzelere 50’den fazla sergi ödünç verildi.

Bugün yapılan basın toplatısına Modaklik.com olarak bizde katıldık ve fotoğrafları sizden önce inceledik. Şunu söylemeliyiz ki bu sergiyi muhakkak görmelisiniz. Asla pişman olmayacaksınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulSavaş
Görüş Bildir