İl Milli Eğitim Müdürü: 'Ciğerimiz Yanıyor'

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yanıyor...

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yanıyor...

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Cağaloğlu'ndaki binasında yangın çıktı

T24

İstanbul Cağaloğlu'ndaki İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yangın çıktı. Sabah saatlerinde henüz kesin olarak belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın binayı tamamen sardı. Yangını söndürmek için çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında yangın çıktı. Cağaloğlu'ndaki binadan alevler yükseliyor. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Alevler binayı bütünüyle sardı. Çatı yangın yüzünden parça parça çökmeye başladı.

Saat 06:00 sıralarında A Blok'ta başlayan yangın diğer bloklara da sıçradı. Yangının çıkış nedeni elektrik kontağında meydana gelen bir arıza olduğu öne sürüldü.

İtfaiye ekipleri olay yerine "yoğun duman" ihbarı üzerine geldi. Ancak yangın kısa sürede binayı sardı.

İtfaiye ekipleri yetersiz kalınca İstanbul'un Anadolu Yakası'nda görev yapan itfaiyeciler de Cağaloğlu'na gönderildi.

Tarihi İl Milli Eğitim binasının çevresinde de birçok tarihi bina, İran Konsolosluğu ve İstanbul Valiliği de bulunuyor.

Haberin Tamamı İçin:

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yanıyor...

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Binasında Yangın

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Binasında Yangın

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Cağaloğlu'ndaki binasında yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın yaklaşık 1 buçuk saatte kontrol altına alınabildi.

Fatih Cağaloğlu'ndaki İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde saat 06.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler, tarihi binanın tümünü sardı. Binanın etrafında bulunan diğer yapılara alevlerin sıçramaması için itfaiye ekipleri yoğun çaba sarfetti.

Haberin Tamamı İçin:

İl Milli Eğitim Müdürü'nden açıklama

İl Milli Eğitim Müdürü'nden açıklama

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında çıkan yangınla ilgili Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız açıklama yaptı. Yıldız, “Yangının gece olması, içeride çalışanların bulunmadığı bir anda olmuş olması bizi sevindirdi. Can kaybı yok ama bina tarihi bir bina ve gerçekten ciğerlerimiz yanıyor" dedi.

Cağaloğlu'nda bulunan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında sabaha karşı çıkan yangın kontrol altına alındı. İtfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangının devam ettiği sırada olay yerine gelen Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız incelemelerde bulundu. Yangınla ilgili yetkililerden bilgi alan Mustafa Demir ile Muammer Yıldız habercilere açıklamalarda bulundu.

“YANGIN UCUZ ATLATILDI DİYE DÜŞÜNÜYORUZ"

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Sabah saat 06.00 civarında başlamış yangın. Kesin olarak neden başladığı henüz belli değil. Bizim için önemli olan tarihi bir eser olması. Yangının birden fazla yerde çıkmasının bir nedeni de etrafı kagir ama içi ahşap yukarıdan aşağıya. Birden bire de yayılmış. Arkadaşlar olağanüstü bir çalışmayla çalışıyorlar. Zamanında müdahale edildi. En azından binanın dıştan zarar görmesini engellediler. İnsan kaybı yok. Çevredeki binalarda da ciddi tehlikeler olabilirdi, hemen yanıbaşında Ziraat Bankası'nın restore edilen ilk borsa binası vardı. O en azından muhafaza edildi. Çevre binalar muhafaza edildi. Gayret eden herkese teşekkür ediyoruz. Ucuz atlatıldı diye düşünüyoruz" dedi.

"ELEKTRİK KONTAĞINDAN ÇIKTIĞI TAHMİN EDİLİYOR"

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, “Yangının gece olması, içeride çalışanların bulunmadığı bir anda olmuş olması bizi sevindirdi. Can kaybı yok ama bina tarihi bir bina ve gerçekten ciğerlerimiz yanıyor. Yangının elektrik kontağından çıktığı tahmin ediliyor. Ancak henüz ona karar verilemedi, daha sonra ona bakılacak. Arkadaşlarımız itfaiyeyi aradıklarında 2 dakikada geldiklerini ama yapının ahşap olması biranda içeride çok hızlı bir şekilde yangın büyüyor. Sayın valimizin ve belediye başkanlarımızın talimatıyla ekipler yangına müdahale ettiler. Şu anda yangın kontrol altında. Ancak alt katlara kadar sirayet etti. Binanın ikinci katında ara katta arşiv binamız vardı. Tabi bütün bölümlerde yoğun olarak da evrak vardı. Ancak arşiv binamızda yangın yok" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa Yakası İtfaiye Müdürü Abdurrahman Yıldırım, "Yangın şu anda kontrol altında soğutma çalışmaları yapılıyor. Herhangi bir tehlike gözükmüyor. Doğalgaz tam zamanında kesildi. Bir problem yok şu anda. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma da olmadı. Şu anda 9 ekibimiz var" ifadesini kullandı.

Ümit TÜRK - Bulut MÜLHİM - İhsan YALÇIN - Hasan YILDIRIM - İSTANBUL DHA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Borsaİranİstanbulİstanbul Büyükşehir Belediyesiolay
Görüş Bildir