İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde IŞİD'li Terörü: Bıçaklanan 1 Polis Memuru Şehit

 > -
Abone ol

İstanbul'da "canlı bomba" olduğu şüphesi ile gözaltına alınan IŞİD'li terörist Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildikten sonra yanında bulunan bıçakla polis memuru Sinan Acar'ı ağır yaraladı. Polis memuru Acar kaldırıldığı hastanede şehit oldu. IŞİD'li terörist saldırının ardından öldürüldü. 

RTÜK'ten medya organlarında yapılan yayınlarla olayın aydınlatılması, şüphelilerin yakalanması ve irtibatlarının deşifre edilmesinin engellenmesi riski nedeniyle yayın kısıtlaması getirilmesine karar verildi.

AA'dan alınan bilgiye göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince IŞİD'e yönelik operasyonda, adı henüz açıklanmayan ve bombalı eylem hazırlığında olduğu iddia edilen bir kişi yakalandı.

Polis memuru Sinan Acar'a bıçakla saldırdı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine getirilen şüpheli, kendisini araçtan indirerek, nezarethaneye götüren polis Sinan Acar'a bıçakla saldırdı.

Saldırgan öldürüldü

Boğazından bıçaklanan Acar ağır yaralanırken, diğer polisler şüpheliyi tabancayla vurarak öldürdü.

Ambulansla hastaneye kaldırılan polis memuru Sinan Acar tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Operasyon başlatıldı

Olayın ardından harekete geçen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri, Fatih Aksaray'da bazı adreslere operasyonlar düzenliyor.

Özel harekat polisleri eşliğinde gerçekleştirilen operasyonlar sürüyor.

RTÜK'ten yayın yasağı

Ayrıca olaya ilişkin haberlere yayın yasağı getirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Toplum sağlığının milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu güvenliği ve toprak bütünlüğünün korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, yargı gücünün otorite ve tarafsızlığının sağlanması amacıyla soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamı hakkında yazılı, görsel ve internet medyasında, sosyal medyada her türlü haber, röportaj eleştiri ve benzeri yayın yapılmasının 5187 sayılı kanununun 3/2 maddesi ve 5651 sayılı kanunun 8. maddesi uyarınca gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında yasaklanması ile soruşturma dosyası hakkında 5271 sayılı kanunun 153. maddesi uyarınca kısıtlama kararı verilmesi kararı verilmiştir."

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir