Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısı

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

İstanbul'da Yağmur Alarmı

İstanbul'da Yağmur Alarmı

İstanbul'un bazı ilçelerinde yağmur etkili olmaya başladı. Yağmur nedeniyle trafikti sıkışıklıklar meydana geldi. Vatandaşların yağmura hazırlıklı olduğu ve şemsiyeleriyle dışarı çıktığı görüldü. Yağmur nedeniyle yol kenarında oluşan su birikintileri vatandaşlara zor anlar yaşattı. Yağmurun bu akşam saatlerinde şiddetini artırması bekleniyor.

SICAKLIKLAR 12 DERECE AZALACAK

Tüm yurtta mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının; bugün yurdun kuzeybatı kesimlerinde, yarın yurdun kuzey, iç ve batı bölgelerinde, hafta sonunda ise doğu bölgelerimizde 6 ila 12 derece azalarak, mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyredeceği tahmin ediliyor.

İŞTE KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENEN BÖLGELER!

Bugün Marmara, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile akşam saatlerinden sonra Batı Akdeniz bölgelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların; Marmara’nın doğusu ile Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Yarın, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların Antalya’nın doğu kesimleri ile Mersin ve Adana çevreleri başta olmak üzere Akdeniz bölge genelinde çok kuvvetli ve şiddetli, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz ile Giresun ve Afyonkarahisar çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Cuma günü ve hafta sonunda serin ve yağışlı havanın doğuya doğru hareket ederek iç ve doğu bölgelerimizde etkili olmaya devam edeceği ve batı bölgelerimizde etkisini kaybedeceği bekleniyor.

METEOROLOJİ UYARDI

Meteoroloji'nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, bugün ve yarın ani ve hissedilir sıcaklık düşüşü ile kuvvetli yağış ve fırtınanın oluşturabileceği olumsuzluklara (Ani sel, su baskını, yıldırım, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımda aksama, vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Haberin Tamamı İçin:

Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Akdeniz ile Doğu Karadeniz kıyılarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Amasya ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzeybatı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Marmara ile zamanla yurdun kuzey kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, öğleden sonra Marmara geneli ile Orta Karadeniz Kıyıları'nda kuvvetli (30-60 km/s), gece saatlerinde Marmara'nın güneybatısında kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Amasya ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın, yıldırım, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI:

Rüzgarın öğleden sonra Marmara geneli ile Orta Karadeniz Kıyıları'nda kuvvetli (30-60 km/s), gece saatlerinde Marmara'nın güneybatısında kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, öğleden sonra bölge genelinde kuvvetli (30-60 km/s), gece saatlerinde bölgenin güneybatısında kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi bekleniyor En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

 • BİLECİK Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar öğle saatlerinden sonra kuvvetli olarak (30-60 km/s) esecek. 16
 • ÇANAKKALE Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra kuvvetli (30-60 km/s), gece saatlerinde kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi bekleniyor. 18

 • İSTANBUL Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar öğle saatlerinden sonra kuvvetli olarak (30-60 km/s) esecek. 16

 • YALOVA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar öğle saatlerinden sonra kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek. 16

EGE

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Kuzey Ege Kıyıları'nda gece saatlerinden itibaren kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

 • A. KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 20

 • AYDIN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 24

 • İZMİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın gece saatlerinden itibaren kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor. 24

 • MANİSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 24

AKDENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, batısının akşam saatlerinden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 • ADANA Parçalı bulutlu 27

 • ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 22

 • HATAY Parçalı bulutlu 26

 • OSMANİYE Parçalı bulutlu 27

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeybatısı ile gece saatlerinde Konya, Kırşehir ve Yozgat çevrelerin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 • ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 20

 • ESKİŞEHIR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 19

 • KIRIKKALE Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 22

 • KONYA Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 22

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Zonguldak, Düzce, Bartın ve Sinop çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 • BOLU Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 17

 • DÜZCE Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 15

 • KASTAMONU Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 18

 • ZONGULDAK Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 17

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz bölümünün, gece saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarının sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Samsun, Amasya, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; öğleden sonra Orta Karadeniz Kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

 • GÜMÜŞHANE Parçalı ve çok bulutlu 21

 • RİZE Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 24

 • SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar öğleden sonra yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek. 21

 • TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 26

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 • ELAZIĞ Az bulutlu 20

 • ERZURUM Parçalı ve az bulutlu 15

 • MALATYA Az bulutlu 21

 • VAN Az bulutlu 14

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 • DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 21

 • GAZİANTEP Az bulutlu 23

 • ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 25

 • SİİRT Az bulutlu ve açık 21

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAfyonAnkaraAntalyaBursaErzurumFırtınaHatayİstanbulMalatyaMersinSakaryaSamsunVanYozgat
Görüş Bildir