Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İstanbul'da Terör Saldırılarına Karşı 800 Kişilik 'Koruma Timi'

 > 
13PAYLAŞIM

İstanbul’da olası terör saldırılarına karşı önlemlerini artıran Emniyet Müdürlüğü, 800 kişiden oluşan ‘koruma timi’ kurdu. İstihbarat birimleri tarafından bilgilendirilen özel ekipler, kalabalık semtlerde 24 saat devriye gezecek.

Vatan gazetesinin bugün manşete taşıdığı Mehmet Ali Demir'in haberine göre İstanbul Sultanahmet Meydanı’ndaki 10 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkartıldı. 

İstanbul’un en kalabalık ve en işlek bölgelerini kapsayan güvenlik tedbirleri alınırken, koruma timleri oluşturuldu. Resmi ve sivil polislerden oluşacak yaklaşık 800 kişilik ekipler 24 saat boyunca şehrin önemli noktalarında görev alacak.

Vatan gazetesi, 'koruma timi'ni bugün manşetine taşıdı

İlk olarak Beyazıt, Eminönü, Kadıköy, Bakırköy, Fatih, Üsküdar ve Beşiktaş gibi merkezi semtlerde görev yapacak polisler şüpheli gördükleri kişiler hakkında GBT çalışması yapacak.

Oluşturulan ekiplerle, istihbarat birimleri tarafından belirlenen ve eylem yapabilme ihtimali bulunan kişi ve kişilerin bilgileri ve fotoğrafları da paylaşıldı. Bu ekiplerin ellerindeki bilgiler ışığında çalışmalarını sürdüreceği belirtildi.

Ekipler, yolcu kılığında da görev yapacak

Belirlenen ilçeler dışında güvenlik tedbirlerini üst seviyeye çıkartan İstanbul Emniyet Müdürlüğü, metro ve metrobüslerdeki ekiplerin dışında şehir hatları vapurlarını da kontrol edecek. Yolcu kılığında da görev yapacak olan sivil güven timleri, şüpheli gördükleri kişi ve kişiler hakkında çalışma yapacak.

Vatan

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir