İstanbul'da Hayat Ucuzladı

 > -

En pahalı Tokyo, İstanbul 79. sırada

En pahalı Tokyo, İstanbul 79. sırada

Yaşam Maliyeti Araştırması'nın sonuçlarına göre, 2012 yılının en pahalı şehirleri Tokyo, Luanda ve Osaka olarak sıralandı. İstanbul ise yaşam maliyetinde 79'uncu sırada.

İnsan kaynakları yönetim danışmanlığı firması Mercer'in 214 şehirde gerçekleştirdiği, her şehirde konut, ulaşım, yiyecek, giysi, ev eşyası ve eğlence dahil olmak üzere 200'den fazla kalemin karşılaştırmalı maliyetlerinin ölçüldüğü araştırma sonuçlarına göre, 2012 yılının en pahalı şehirleri Tokyo, Luanda ve Osaka olarak sıralandı.

Moskova ve Cenevre 4'üncü ve 5'inci olarak geçen yılki sıralamalarını korurken, Zürih geçen yıla göre yaşam maliyeti listesinde 1 sıra yükselerek 6'ncı oldu.

Yaşam maliyeti en düşük şehir Karaçi oldu. Geçen yılki araştırmada 70'inci sırada yer alan İstanbul, bu yıl 79'uncu sıraya gerileyerek, yaşam maliyeti açısından geçen yıla göre "daha ucuz" bir şehir olarak listede yer aldı.

33'üncü sıradaki New York, Amerika'nın en pahalı şehri olmaya devam ederken, Los Angeles 68'inci, San Francisco 90'ıncı sırada yer aldı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulyiyecek
Görüş Bildir