Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İstanbul'da Fukuşima Eylemi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Greenpeace Gençlik ekibi üyeleri, Fukuşima Nükleer Santrali'ndeki kazanın ikinci yıl dönümü dolayısıyla eylem yaptı.

Eminönü'de bir araya gelen gruptakiler, güneş ve rüzgar enerjisiyle çalıştığı belirtilen pankart açtı.

Üzerinde ışıklı harflerle 'Fukuşima ders olsun, enerjimiz temiz olsun' yazılı pankartı açan gruptakiler, daha sonra güneş enerjisiyle çalışan ocak, termos, el feneri gibi ürünlerin tanıtımını yaptı.

Grup adına yapılan basın açıklamasında şunlar kayadedildi:

Fukuşima felaketinin üzerinden iki yıl geçmişken, bölgede yaşanan acılar devam ediyor. 160 binin üzerinde insan evlerini terk etmek zorunda kaldı ve nükleer endüstri gerekli tazminatları vermedi.

Biz gençler, Türkiye'de güneş ve rüzgar potansiyelimiz bu kadar fazlayken nükleer gibi bu kadar tehlikeli bir enerjiye yatırım yapılmasını geleceğimiz adına endişe verici buluyoruz. Nükleere alternatif olan yenilenebilir enerjilerin uygulanabilir olduğunu ve daha ucuz olduğunu göstermek için hem bu pankartı hem de rüzgar türbinini kendi ellerimizle çok kısa bir sürede yaptık.

Bu pankartın enerjisi sadece güneş ve rüzgardan depolanan enerjilerle sağlanıyor. Hükümeti, bizler için daha aydınlık bir gelecek planlamaya, bunun için de nükleerden vazgeçerek temiz enerjilere yatırım yapmaya çağırıyoruz.''

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

Greenpeaceİstanbul
Görüş Bildir