Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İstanbul'da Akil Adam Protestosu

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

İstanbul'da Akil Adam Protestosu

İstanbul'da Akil Adam Protestosu

"Nihat Doğansız Akil Adam toplantısı yapılır mı?" Şenol Çarık Beşiktaş'ta "Akil Adamlar" toplantısının yapıldığı saatlerde dışarıda da protesto eylemi vardı.

Beşiktaş Çarşı girişinde toplanan İşçi Partisi üyesi bir grup, toplantının yapıldığı Akaretler önüne doğru yürümek istedi. Bölgede geniş güvenlik önlemleri alan polis, grubun yürümesine izin vermedi. Hatta polisin eylem için Kadıköy'den gelen bazı partililerin kimliklerini alarak GBT yaptığı belirtildi. Polisin bölgede aldığı geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti.

Çarşı girişinde açılan 8 Nisan Silivri eylemi duyuru masasının önünde toplanan grup, sloganlar atarak yurttaşlara bildiri dağıttılar, bir yandan da halay çektiler. Grubun yürümesine izin vermeyen polis, daha sonra da basın açıklaması yapılmasını istemedi ve "Basın açıklaması yaparsanız müdahale ederiz" tehdidinde bulundu.

Ancak, daha sonra grup adına İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Büyükdağlı, çarşı girişinde bir açıklama yaptı.

AKP'nin büyük korku içinde olduğunu belirten Büyükdağlı, "Sözde barışı getirmek için Başbakan'ın görev verdiği 63 akil insan var. Bugün burada toplandılar. Biz yurttaşlarımıza bunların neden toplandıklarını anlatmaya geldik. Yüzlerce polis koridoru altında toplantı yapıyorlar. Bölünme anayasası için ikna edecekler, Ortadoğu'da ABD çıkarları için kan dökülmesine ikna edecekler. Bu akil adamlar gittikleri her yerde halkımızdan gerekli cevaba alacaklardır" dedi.

Akil adamların muhtemelen ilk denemelerinde devre dışı kalacaklarını ifade eden Büyükdağlı, "Bu listede emperyalizmin maaşlıları var, bunları tanıyoruz ama olayın ne olduğunu tam anlayamamış aydınlarımız da var. Onlara sesleniyoruz: Bu yol bölünme anayasasına payanda olma yoludur. Derhal o heyeti terkedin ve halkın safında yer alın" şeklinde konuştu.

Büyükdağlı'nın konuşması sık sık "AKP'nin akili Amerikan uşağı" , "Akillerin hakkından yurtseverler gelecek" sloganlarıyla kesildi.

Konuşmasının sonunda yurttaşları 8 Nisan'daki Silivri duruşmasına çağıran Büyükdağlı, "Hüseyin Çelik, '8 Nisan'da müdahale edeceğiz' diyor. Halkın gücü bütün zorbalıkları alt eder, zalimin zulmünü boşa çıkarır" dedi.

Açıklamanın ardından gruptakiler yurttaşlara bildiri dağıtımına devam ettiler.

Öte yandan toplantını yapıldığı yerin yakınından geçen bazı yurttaşların "Nihat Doğansız Akil Adam toplantısı yapılır mı?" diye bağırdıkları gözlendi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriBaşbakanBeşiktaş Jimnastik KulübüHüseyin ÇelikİstanbulPolis
Görüş Bildir