İstanbul'da 2B Başvuruları 15 Bini Aştı

-

İstanbul'da 2B Başvuruları 15 Bini Aştı

İstanbul'da 2B Başvuruları 15 Bini Aştı

2B Yasası'nın yürürlüğe girmesinden bu yana İstanbul'da yapılan başvuruların sayısı 15 bini geçti. 82 bin 243 hak sahibinin bulunduğu kentte, İstanbul Defterdarlığı ve ilçedeki mal müdürlüklerine yapılan başvurular yoğun şekilde devam ediyor.

2B ARAZİ BAŞVURULARI
Satışlarından 10 milyar liranın üzerinde gelirin beklendiği İstanbul'da en fazla başvuru, 2B arazilerinin en çok bulunduğu Ümraniye, Beykoz, Sultanbeyli ve Silivri'den geldi. Başvuru süresinin başladığı 26 Nisan'dan bu yana Ümraniye'de 4 bin 525, Beykoz'da 3 bin 489, Sultanbeyli'de 1526, Silivri'de 1397 ve Sancaktepe'de 1083 başvuru alındı.

En az başvuru ise Başakşehir'de oldu. İlçede 2B arazisi için sadece bir kişi başvuruda bulunurken, bu rakam Maltepe'de 15, Sultangazi'de 25, Adalar'da ise 32 olarak gerçekleşti.

BAŞVURULARINIZI YAPIN
İstanbul Defterdarı Bekir Bayrakdar, kentte günde ortalama 500-600 civarında başvuru aldıklarını belirterek, başvuruların daha da artmasını öngördüklerini söyledi.

Bayrakdar, ''Hak sahibi olmak için mutlaka başvuru yapmak zorundasınız. Bazen bazı yerler proje alanı ilan edilebiliyor, mesela İSKİ'nin koruma bandında olan yerler satılmayacak. İnsanlar mutlaka başvurusunu yapsın ki hak sahipliği tescillensin'' şeklinde konuştu.

DEĞERLENDİRME 3 AY SONRA
Vatandaşların başvurularını son güne bırakmamasını isteyen Bayrakdar, başvuruları 3 aydan sonra değerlendirmeye başlayacaklarını da açıkladı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Başakşehirİstanbul
Görüş Bildir