İstanbul, Ankara, Muğla... Savcılar, Sedat Peker'in İddialarının Ardından Soruşturma İçin Harekete Geçti!

 > 
622PAYLAŞIM

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, bugünkü yazısında organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarına ilişkin 3 ilde soruşturma başlatan savcıların olduğunu aktardı.

Barış Pehlivan, Cumhuriyet'te kaleme aldığı yazıda çarpıcı bilgileri aktardı. Pehlivan'a göre savcıların İstanbul, Ankara ve Muğla'da soruşturmalar başlattığını belirtti.

Barış Pehlivan yazısında, "Hem videoların çözümleri, hem baroların şikâyetleri hem de açık kaynaklardaki haberler dosyalanmaya başlanmış. Soruşturmaların İstanbul, Ankara ve Muğla’da yapıldığını öğrendim. İçeriklerine dair şu an dışarı bilgi sızdırmamak için uğraşıldığını fark ettim. Belki de bu yüzden UYAP’a bile yüklememişlerdir şu aşamada..." ifadelerini kullandı.

Barış Pehlivan'ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle 👇

Hep o haklı serzeniş: Görevini yapacak bir savcı aranıyor.

Lağım çukurunu temizlemeye yardımcı olacak yargı sürecinin başlaması gerekiyor.

Duydum ki o savcılar bulunmuş. Sedat Peker’in videolarındaki iddialar ve isimler için birkaç ilde soruşturmalar başlatılmış.

Hem videoların çözümleri, hem baroların şikâyetleri hem de açık kaynaklardaki haberler dosyalanmaya başlanmış. Soruşturmaların İstanbul, Ankara ve Muğla’da yapıldığını öğrendim. İçeriklerine dair şu an dışarı bilgi sızdırmamak için uğraşıldığını fark ettim. Belki de bu yüzden UYAP’a bile yüklememişlerdir şu aşamada...

Nereye evrilir bu soruşturmalar, ileride göreceğiz.

Hani kulaktan kulağa fısıldanan “Erdoğan bu rüzgârı Temiz Eller Operasyonu yaparak lehine çevirir” tezi mi gerçekleşir, bilmiyorum.

Neyse...

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün kısa süre önce yaptığı bir açıklamayla bitireyim:

“Elbette soruşturmada esas olan gizliliktir ama bu gizlilik, hakikati toplumdan kaçırmak anlamı taşımaz. Bu sürecin amacı bir yanda kişi şeref, onur ve haysiyetini korumak, diğer yanda soruşturmanın somut delile dayalı olarak etkili yürütülmesini sağlamaktır. Bir suç iddiasını ve işin aslını araştıracak olan savcılarımızdır.”

Elektrik Fiyatları 5 Ayda Yüzde 25 Zamlandı - onedio.com
Elektrik Fiyatları 5 Ayda Yüzde 25 Zamlandı - onedio.com
AKP Milletvekili ve Kardeşine Suikast Hazırlığı Yapan Terörist Yakalandı - onedio.com
AKP Milletvekili ve Kardeşine Suikast Hazırlığı Yapan Terörist Yakalandı - onedio.com
ABD'de 11 Katlı Bina Çöktü, Enkaz Altında Kalanlar Var - onedio.com
ABD'de 11 Katlı Bina Çöktü, Enkaz Altında Kalanlar Var - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir