İstanbul'a Çevreci Otobüs

-

İstanbul'a Çevreci Otobüs

İstanbul'a Çevreci Otobüs

İstanbul Otobüs A.Ş, Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi Otoparkı'nda düzenlenen törenle doğalgazla (CNG) çalışan 42 otobüsü bünyesine kattı.

İSTANBUL

Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'un hızlı kentleşme nedeniyle ulaşım sorunları yaşadığını dile getirdi.

Topbaş, İstanbul'un ulaşım master planlarını 2004 yılından bu yana yaptıklarını ve bütçenin önemli bir kısmını ulaşım sorununun çözümü için ayırdıklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

''Şehirlerin nüfusu arttıkça, çevre kirliliği şehirlerden bütün dünyaya yayılmaktadır. 'Dünya tehdit altında. Ekolojik kıyamet kopacak neredeyse. Mevsimler şaşırdı' deniyor. Biz de yerel yönetimler olarak, bu hassasiyetimizi göstererek, çalışmalar başlattık. İstanbul'daki bütün sistemleri bu algıyla yönetiyoruz. '2013 yılında 3 bin adet yeni otobüsü İstanbul'da devreye sokacağız' dedik. Bunun bin 500'ünü Otobüs A.Ş, bin 500'ünü İETT yapacak. Bu rakamların altına düşmeyeceğiz.''

Konuşmaların ardından, Topbaş, hizmete girecek otobüslerden birinin direksiyonuna geçti.

Topbaş, direksiyon başında yaptığı açıklamada, otobüslerin yüzde 40 oranında yakıt tasarrufu sağladığını kaydederek, ''Bu araçlar, çevrecilik anlayışına göre hazırlandı. Diğer taraftan özellikle bütün toplu taşıma araçları, engelliler, dezavantajlı gruplar ve çocukların da rahat kullanabileceği, binebileceği sisteme göre ayarladık. Otobüslerde akıllı, konforlu, kameralardan güvenlik sitemine göre her şey mükemmel'' şeklinde konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulKadir Topbaş
Görüş Bildir