İşsizlere Evlilik Yok!

 > -

İşsiz Çiftler Evlenemeyecek

İşsiz Çiftler Evlenemeyecek

Azerbaycan'da genç aileleri korumaya ilişkin hazırlanan yeni kanun teklifinde, evlenecek çiftlerden en az birinin işsiz olmaması şartı getiriliyor.

Kanun teklifini hazırlayan ve aynı zamanda Milli Meclisin Sosyal Siyaset Komisyonu Başkanı olan Hadi Recepli basına yaptığı açıklamada, amaçlarının yeni kurulacak aileleri ekonomik anlamda korumak olduğunu söyledi. Kanun taslağının henüz komisyon aşamasında olduğunu bildiren Recepli, taslağın en erken bahar da Genel Kurul gündemine gelebileceğini söyledi. Recepli ayrıca genç ailelerin korunması kapsamında yeni çiftlere uzun vadeli ve faizsiz krediler vermeyi sağlayacak bir düzenleme üzerinde de çalıştıklarını ifade etti.

Haberin Tamamı İçin:

İşsizlere evlilik yok!

Azerbaycan hükümeti'nin kanunlaştıracağı bu karar ülkede büyük ses getirdi. Artık evlenme hazırlığında olan çiftlerin karşısına bu faktör engel oluyor; İşsizlik..

Meclisin Sosyal Siyaset Komisyonu Başkanı Hadi Recepli yaptığı basın açıklamasında, amaçlarının yeni evlenecek çiftlerin zora düşmemesi, ekonomik bakımdan yetersiz kalmaması yönünde. Kanun taslağının Eylül aylarına doğru yasalaşacağını dile getiren Recepli, genç aileler için yeni çiftlere bolca kredi imkanı sağlayacaklarını da söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AzerbaycanEvlilikİşsizlik
Görüş Bildir