Görüş Bildir

İsrail Polisinden Mescid-i Aksa'ya Yeni Saldırı: 20 Filistinli Yaralandı

Anasayfa > Gündem

İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’da cuma namazı sonrası cemaate plastik mermi ve ses bombasıyla müdahalesinde 20 Filistinli yaralandı.

İsrail polisi işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’da cuma namazı sonrası cemaate karşı plastik mermi ve ses bombasıyla müdahale etti.

Binlerce Filistinli cuma namazının ardından Mescid-i Aksa’da İsrail’in geri adım atarak, Hamas ile ateşkese varmasını kutladı.

Kubbetu’s Sahra ile Kıble Mescidi arasındaki revakların altında Filistin bayrakları açan kalabalık sık sık tekbir getirdi.

Filistinliler, daha sonra Kubbetu’s Sahra yakınında bulunan İsrail polisinin konuşlandığı noktaya geldi.

20 Filistinli yaralandı

20 Filistinli yaralandı

Gerginliğin artması üzerine İsrail polisi, ses bombası ve plastik mermiyle Filistinlilere saldırarak grubu dağıtmaya çalıştı.

Öte yandan, İsrail polisinden yapılan açıklamada, cuma namazı sonrası düzenlenen gösteride çok sayıda kişinin taş ve molotofkokteyli attığı ifade edildi.

Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamada, İsrail polisinin Mescid-i Aksa’daki müdahalesinde 20 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, 2 Filistinlinin hastanelere nakledildiği kaydedildi.

Dışişleri'nden İsrail'e tepki

Dışişleri'nden İsrail'e tepki

Saldırıyla ilgili Dışişleri Bakanlığı da açıklama yaptı. Açıklamada  'İsrail’in samimiyetsiz, iki yüzlü tutumu devam ediyor. İnanç ve ibadet özgürlüğünü kısıtlayan bu mezalimin artık son bulması şart' ifadelerine yer verildi.

Dün İsrail ile Hamas arasında ateşkes sağlanmıştı 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
16
8
4
4
4
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?