Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İsrail'in Gazze'de Korkunç Oyunu

85PAYLAŞIM
İsrail'in Gazze'de Korkunç Oyunu

İsrail'in saldırılarında 39'u çocuk, 25'i kadın 194 kişi hayatını kaybetti.

İsrail uçaklarının sivil bir binayı yerle bir etmeden önce binanın çatısına az hasar veren küçük bir roket atarak binadakileri uyardığı ve ardından büyük bombalarla yerle bir ettiği iddia edildi.

Independent'ın Gazze'de yayınlanan Watania Ajansı'na dayandırdığını yazdığı haberine göre, İsrail uçakları içinde kadın ve çocukların yaşadığı binaları vurmadan önce 'uyarı politikası' uyguluyor. Bu 'uyarı politikası'na göre vurulacak sivil binaya önce ya telefon mesajı gönderiliyor ya telefon ediliyor ya da 'çatısı tıklatılarak' binayı boşaltmaları isteniyor.

Önceki gün İsrail uçaklarının yerle bir ettiği Samir Nofal ailesine ait binanın bombalanmasında “çatının tıklatılması"nın ne demek olduğu bizzat görüntülendi.

Watania Ajansı tarafından çekilen internet paylaşım sitelerinde yayınlanan görüntülere göre Gazze üstünde uçak İsrail uçaklarından atılan küçük bir roket üç katlı bir binanın çatısına isabet ediyor.

Roket çatıda küçük bir hasara yol açarken binada bir sarsıntı meydana geliyor. Ajansın ifadesiyle “çatı tıklatılarak" evdekilere “binayı boşaltın" mesajı verilmiş oluyor.

15 dakika sonra uçaklar geri dönüyor ve bu kez evin üstüne bu kez büyük bombalar bırakarak ortalığı toz duman içinde bırakıyor.

Toz duman çekildiğinde binadan geriye sadece bir moloz yığını kaldığı görülüyor.

İSRAİL'İN SALDIRILARINDA 39'U ÇOCUK, 25'İ KADIN 194 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Yerel siteler ve bazı kaynaklar, İsrail'in saldırılarında 'Çatıyı tıklatma' uygulaması yaptığına dair iddialara karşın saldırılarda 39'u çocuk, 25'i kadın 194 kişinin hayatını kaybettiğini açıklayarak İsrail'in 'çatıyı tıklatma' haberleri ile uluslararası kamuoyunda tepkileri yumuşatmaya çalıştığı belirtiliyor.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir