Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İsrail'i Korumak Bize mi Düştü?

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

İsrail'i Korumak Bize Mi Düştü?

İsrail'i Korumak Bize Mi Düştü?

CHP Konya Gençlik Kolları'ndan patriot eylemi. GERÇEK GÜNDEM - CHP Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Genç Osman Killik, Patriot füzelerinin Türkiye'de kurulmasına karşı olduklarını belirterek, “Hangi kirli pazarlıklar Ortadoğu’da oynanan bu kanlı oyunda Türkiye’yi İsrail safında yer almaya itmiştir?” dedi

CHP Konya İl Gençlik Kollarının Petrıot Füzelerine Hayır konulu düzenlediği basın toplantısına CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, partili gençler ve kadınların yanı sıra demokratik kitle örgütlerinden destek verildi.

DIŞ POLİTİKADA YANLIŞ ÜSTÜNE YANLIŞ YAPILIYOR

Dış politika da Türkiye’nin yanlış yaptığının üzerinde duran Genç Osman Killik, “Lakin Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanı Recep Tayyip Erdoğan, emperyalist devletler tarafından kendisine verilen görevi başarıyla yapmaktadır. Sıfır sorun diye yola çıkan hükümet bugün maalesef tüm komşuları tarafından tehdit edilen, uçağı düşürülen, gemisi basılarak masum vatandaşları öldürülen hiçbir caydırıcılığı kalmayan bir devlete dönüşmemize yol açmıştır. Peki soruyoruz? Bu Patriot füzeleri ülkemizi niye kurulmaktadır. Masum vatandaşlarımızı katlettiğinde hamasi nutuk dışında bir şey yapamadığız İsrail’i korumak bize mi düşmüştür.

Önce NATO füze kalkanı, daha sonrasında Patriotları ülkemize yerleştirerek İran’ın olası bir İsrail saldırısına cevap vermesine engel olacak kalkan neden Türkiye olmuştur. Sizin ‘One Minute’ anlayışınız bu mudur? Her fırsatta tarihi bağlarımızdan dolayı Suriye bizim iç işlerimiz diyen Başbakan, neden İsrail uçaklarının Suriye’yi bombalamasına sessiz kalmıştır. Hangi kirli pazarlıklar Ortadoğu’da oynanan bu kanlı oyunda Türkiye’yi İsrail safında yer almaya itmiştir? Bizler buradan açıkça sesleniyoruz. Sizin kirli oyunlarınıza müsaade etmeyeceğiz. 2003 yılında tezkere konusunda kararlı direnişiyle Türkiye’yi Müslümanların katledildiği savaşta taşeron olmaktan kurtaran Cumhuriyet Halk Partisi, bir kere daha toplumsal muhalefeti harekete geçirerek ülkemizin Suriye’de ki savaşta taşeron olmasını engelleyecektir. Çünkü bizim inandığımız ilke Yurtta sulh, cihanda sulh ilkesidir” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE SAHİPSİZ DEĞİLDİR

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart’ta burada yaptığı konuşmasında, Türkiye’nin sahipsiz olmadığını ifade ederek, “Türkiye sahipsiz değildir. İşte burada Türkiye’ye sahip çıkan CHP gençliği var. Türkiye’yi yöneten diktatörün macerasından dolayı ülkemiz savaşın içine sokulmayacaktır. Türk gençliği ve halkı buna izin vermeyecektir. Gençlerimizin bu toplantısına katılıp destek verenlere teşekkür ediyorum.” Basın toplantısından sonra CHP’li gençlerin ellerindeki PATRIOT füzeleriyle Camlı Köşk’ten Gedavet Parkına kadar yürüyüşü dikkat çekti.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanCumhuriyet Halk PartisiİranİsrailNATORecep Tayyip ErdoğanSuriyegündem
Görüş Bildir