Hizbullah: 'İsrail'in Düşürdüğü Uçak Bizim'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

İsrail Hava Sahasında "Tanımlanamayan İHA" Krizi

İsrail Hava Sahasında "Tanımlanamayan İHA" Krizi

İsrail Hava Kuvvetleri, Akdeniz üzerinden uçarak ülkenin hava sahasına giren ve tanımlanamayan bir insansız hava aracını düşürdü.

Ordu sözcüsünün yaptığı açıklamada, “Bugün sabah saatlerinde tanımlanamayan bir insansız hava aracı İsrail hava sahasına girdi ve 10.00 sularında İsrail Hava Kuvvetleri tarafından engellendi” denildi.

Sözcü, Negev civarında kırsal alana düştüğü tahmin edilen insansız hava aracıyla ilgili aramaların sürdüğünü belirtti.

İsrail Ordu Radyosu ise uçakta patlayıcı madde bulunmadığını duyurdu.

Radyonun haberinde, ordu sözcüsünün, “İsrail hava sahasının ihlalinin ardından izlemeden sorumlu askerlerin gerektiği gibi hareket ettiği” yönündeki sözlerine yer verildi.

Bir başka ordu sözcüsü Yarbay Avital Leibovich ise gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu insansız hava aracı Akdeniz’de Gazze Şeridi yakınlarında uçarken fark edildi ve hava kuvvetleri tarafından takibe alındı. Sürekli olarak takip ettik ve en sonunda vurmaya karar verdik. Yatir Ormanı’nın üzerinde, yerleşim olmayan bir yerde vurduk” diye konuştu.

Leibovich, operasyonun başarılı olduğunu belirtti ancak insansız hava aracının nasıl düşürüldüğüne dair bir açıklama yapmadı. Ordu sözcüsü, “İsrail askerleri olay yerinde enkazın parçalarını topluyor” diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

İsrail Düşürdü

İsrail Düşürdü

İsrail ordu sözcüsü, sabah saatlerinde, insansız bir hava aracının, Negev bölgesinin kuzeyinde İsrail hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle düşürüldüğünü açıkladı.

İnceleme yapmak üzere uçağın enkazına ulaşılmaya çalışıldığı belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

İsrail, İnsansız Hava Aracını Düşürdü

İsrail, İnsansız Hava Aracını Düşürdü

İsrail ordusunun, insansız bir hava aracını düşürdüğü bildirildi

İsrail ordusunun, insansız bir hava aracını düşürdüğü bildirildi. İsrail ordu sözcüsü, sabah saatlerinde, insansız bir hava aracının, Negev bölgesinin kuzeyinde İsrail hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle düşürüldüğünü açıkladı.
İnceleme yapmak üzere uçağın enkazına ulaşılmaya çalışıldığı belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

İsrail'in Düşürdüğü Casus Uçağımız Ne İlk Ne De Son

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, bu hafta İsrail'e gönderdikleri insansız casus uçağın hassas tesisler üzerinde uçuş yaptığını söyledi.

Nasrullah, İran yapımı uçağın, İsrail'in Dimona nükleer reaktörü yakınlarında düşürüldüğünü ifade etti.

Seyyid Nasrullah açıklamasında insansız uçağın ne ilk ne de son uçak olduğunu vurgulayarak "Keşif uçaklarımızı dilediğimiz zaman düşmana göndereceğiz" ifadelerini kullandı.

İsrail ordusu daha önce, insansız bir hava aracının, Negev bölgesinin kuzeyinde İsrail hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle düşürüldüğünü açıklamıştı.

SURİYE KRİZİ

Nasrullah, Suriyeli muhaliflerin "Esad'a destek verdikleri" suçlamasını da yanladı. Seyyid Nasrullah, "Suriyeli muhalifler ilk günden itibaren Hizbullah'ın Suriye rejiminin yanında savaştığını söylüyor. Bu yalan Doğru değil" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

'İsrail'in Düşürdüğü Uçak Bizim'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşer EsadCasusGazzeHizbullahİranİsrailSuriyeolay
Görüş Bildir