Isparta'da Camiye Yardım Karşılığında İçki Ruhsatı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Isparta'da Camiye Yardım Karşılığında İçki Ruhsatı

Isparta'da Camiye Yardım Karşılığında İçki Ruhsatı

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası'na (ITSO) ait restorana içki ruhsatı veren dönemin Belediye Başkanı Hasan Balaman, karşılığında Terminal Camii başta olmak üzere birkaç cami için 50 bin Lira bağış aldıklarını açıkladı.

Isparta Belediyesi'nin eski başkanı Hasan Balaman, geçen hafta yaptığı açıklamada, halen Isparta Belediye Başkanı olan MHP 'li Yusuf Ziya Günaydın'ın, bir önceki dönem de belediye başkanı olduğunu belirterek, o dönemde birçok tekel bayiine ruhsat verildiğini ve karşılığında para alındığını, kendi döneminde ise hiçbir şekilde ruhsat verilmediğini kaydetti. Bu açıklamalar sonrasında MHP Merkez İlçe Başkanı Ramazan Pala, Balaman döneminde alkol satan 27 işletmeye işyeri açma ruhsatı verildiğini kaydetti. Ramazan Pala, Balaman döneminde 2006'da Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Restoranı'na da içkili lokanta ruhsatı verildiğini belirtti.

CAMİYE YARDIM KARŞILIĞI RUHSAT

Pala'nın açıklamalarına yanıt veren Hasan Balaman'dan ilginç bir savunma geldi. Hasan Balaman, ITSO Restoranı'na verilen içki ruhsatı karşılığında Terminal Camii'ne 50 bin Lira yardım alındığını açıkladı. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Balaman, şöyle dedi: 'Bu turizm işletme belgesi gelene kadar verilen geçici bir ruhsattır. ITSO'nun mağdur olmaması için verilen ruhsattır. Zaten 1-2 ay sonra ruhsat iptal edilmiştir. Bu olayı dönemin ticaret odası yönetim kurulu üyeleri de çok iyi bilmektedir. Ticaret odası, o dönemde ruhsat karşılığında ilimizde bulunan Terminal Camii başta olmak üzere birçok camiye bütçesinden 50 bin Lira yardım etmiştir. Bu olayı Terminal Camisi Dernek Başkanı Hüseyin bey de bilmektedir. 2006-2007 yılları arasında verilen bu ruhsatı bugün varmış gibi kamuoyuna açıklamak acizliğin ifadesidir.'

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Milliyetçi Hareket Partisi
Görüş Bildir