İspanya'da 'Çocuklarımız İşsiz' Diyen Emekliler Meydanlardaydı

 > -

İspanya'da 'Çocuklarımız İşsiz' Diyen Emekliler Meydanlardaydı

İspanya'da 'Çocuklarımız İşsiz' Diyen Emekliler Meydanlardaydı

İspanya'daki kesintileri bu kez emekliler protesto etti. İspanya'nın 50'den fazla kentinde düzenlenen gösterilerde, sokaklara dökülen emekliler, ekonomik kriz karşısında kendilerini ezdirmek istemediklerini söyleyerek, seslerini duyurmaya çalıştı.

İspanya'da hükümetin aldığı kemer sıkma politikaları bu kez emekliler tarafından protesto edildi.

İspanya'nın 50'den fazla kentinde düzenlenen gösterilerde, sokaklara dökülen emekliler, ekonomik kriz karşısında kendilerini ezdirmek istemediklerini söyleyerek, seslerini duyurmaya çalıştı.

Ülkenin iki büyük sendikası CCOO ve UGT'nin desteğiyle organize edilen gösterilerde binlerce emekli "Emeklilere yapılan kesintilere karşı sokaklara çıkıyoruz. Kendini savun" yazılı pankartın arkasında yürüdü.

Sendika liderleri yaptıkları açıklamalarda, hükümeti "AB'ye ve finans piyasalarına hizmet etmekle" suçlayarak, kesintilerle ilgili alınan kararların referanduma sunulması taleplerini bir kez daha yinelediler. Sendikalar, Başbakan Mariano Rajoy'un emeklilerle ilgili aldığı kararlara Anayasa Mahkemesi'nde itiraz edeceklerini duyurdu.

Noel öncesinde başkent Madrid'de sloganlar atarak, yürüyen emekliler, "Her açıdan çok zor bir yıl geçti. Daha az paramız var, her şeyi kestiler. Çocuklarımız işsiz. Bu Noel para harcamadan, sıradan bir yemekle evde oturacağız" ifadelerini kullandılar.

"Her geçen gün daha kötüye gidiyoruz" diyen emekliler, gelecekten de umutsuz olduklarını dile getirdiler.

SKY 360

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa BirliğiBaşbakanİspanya
Görüş Bildir