Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İşlerini Yeterince İyi Yapmamalarından En Çok Yakınılan 15 Meslek Erbabı

-

Buradaki meslek erbaplarından birine dahil olup da işinizi kusursuz yapıyorsanız vallahi tebrikler. Bu ülkenin sizin gibi çalışanlara daha çok ihtiyacı var.

1. Kuaförler

Erkek ya da kadın kuaförü olması fark etmiyor, anlattığınız saç modelini asla ama asla tam olarak yapabildikleri görülmemiştir. Hatta "Acaba benim anlatma kabiliyetim mi kötü." diye düşündüğünüz olur. İyisi mi istediğiniz modeli yapamasa da o modelin kıyısından geçebilenini buldunuz mu kaçırmayın.

2. Vesikalık Fotoğrafçılar

Düğünde, mezuniyette veya vesikalık fotoğraf lazım olduğunda buralara girdiğiniz zaman sonucun istediğiniz gibi olduğu görülmemiştir. Bazen yaratıcı olmak isterlerken ortaya fantastik-komedi işler çıkabiliyor. Yapmayın, eylemeyin!

3. Kargo Görevlileri, Kuryeler

Ararsınız, telefonu açmazlar; kurye çağırırsınız, gelmezler; gelirlerse de geç gelirler; geldiklerinde gönderinizin zarar görmüş olduğunu görürsünüz ve dahası. Ömrümüzü tükettiniz arkadaşlar!

Yemek söylediğiniz kuryeler ise beklete beklete ömür çürütürler, yemek çoktan soğur ya da bir şeyler mutlaka eksik çıkar. "Ama ben acılı istememiştim!" dediğinizle kalırsınız.

4. Öğrenci İşleri

Kapıdan girdiniz ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde arkadaşların suratları yine asık. İşinizi de halledemezsiniz, yine başka bir yere gitmeniz söylenir. Türkiye'de eğitim mis gibi be!

5. Emlakçılar

İkna kabiliyeti konusunda üstlerine yoktur. Bir zindanı bile villaymışçasına öve öve bitiremezler. Bir de öğrenciyseniz Allah yardımcınız olsun.

6. Kamu Kurumlarındaki Gişe Memurları

Bu arkadaşların biraz daha güler yüzlü olmalarını istesek çok mu şey istemiş oluruz? Bazıları işi abartıp insanları azarlama yetkisine sahip olduklarını düşünmeseler ne de güzel olurdu. Arada iyileri de var tabii, denk gelirseniz ne ala!

7. Teknik Direktörler

Kötü oynayan sinir bozucu bir futbolcudan daha sinir bozucu bir şey varsa o da onu ısrarla ilk 11'de oynatmaya devam eden teknik direktördür. Üstüne üstlük belirgin bir şekilde takımın güzel giden oyun anlayışını dağıttıysa taraftar çileden çıkmaya başlar. Olan yine size olur anlayacağınız.

8. Müteahhitler, Mimarlar

Veli Göçer gibi müteahhitler insanların hayatlarına değer vermezken tasarım konusunda incelikten çok uzakta olan mimarlar ise karton kutu gibi binalar tasarlamaya devam ederler. Gel de yakınma şimdi!

9. Tamirciler, Ustalar

"Akşam 4 gibi uğrarım abla/abi." dediklerine bakmayın, gelmezler. Geldiklerinde de o iş kesinlikle kusursuz olmaz. 😞

Araba tamircileri çok daha beter. Ucuza mal olabilecek bir arıza, ciddi bir sorunmuş gibi gösterilip fazla para koparılmaya bakılır. En iyisi mi arabadan anlamaya bakın.

10. Minibüs/Otobüs/Taksi Şoförleri

Bu arkadaşlar hareket halindeyken dikkat edin, boş koltuğa oturayım derken birinin kucağına oturabilirsiniz. 😁 Boylu boyunca yere de kapaklanabilirsiniz.

Taksicilerin ise yıllardır uzun yoldan götürme, kısa mesafede yolcu almama gibi durumlarını biliyoruz; üstüne bir de havalimanı saldırısında yapılanlar eklenince imajları iyiden iyiye çökmüş durumda. 😒

40 yıllık dostu gibi muhabbet edip derdinizi tasanızı dinleyen, paranız çıkışmadığında önemli olmadığını söyleyebilenlerini de gördük; onları seviyoruz.

11. Öğretmenler

"Dersimi anlatır, giderim." mantığıyla hareket eden çok fazla öğretmen var ne yazık ki. İlkokulda bunu yaptıklarında öğrencilerin bazı derslerde temeli kötü oluyor ve bunun ceremesini ileride çok çekiyorlar.

Üniversite hocaları ise malum, gerekirse bir puan vermeyip bütte geçmeni söyleyenlerden geçilmez.

12. Müşteri Temsilcileri

Hugoculuk oynayıp sonunda kendilerine ulaşabildiğinizde derdinizi anlatmak işkenceye dönüşür. Baktı işin içinden çıkamıyor mu, sizi hemen başkasına aktarır. Bu süreçte, olan sizin faturanıza olur. 😕

13. Turizm Bölgelerindeki Esnaflar

Ya size geçirirler ya da turistlere. Buralardaki mantık, "Tatil yapabilen adamda para vardır, yol yolabildiğin kadar."dır. 😡

14. TV Programı Yapımcıları

Reyting uğruna yapılabileceklerin sınırının olmadığını çokça tecrübe ettik. 2.5 saatlik içi boş diziler, sirk alanına dönüşen futbol programları, kurgu evlilik programları diye gider bu liste.

15. Siyasetçiler

Bunlar hakkında cilt cilt kitap yazsak da söyleyeceklerimiz bitmez. İşini iyi yapmasını en çok istediğimiz kişiler olur kendileri ama ne mümkün!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tuzruhuu

#4 Afedersiniz ama şu öğrenci işlerinde ki amına kodumun memurlarının havası akademisyenlerde yok bir keresinde kısa bir soru için gitmiştim adam bana bir saat sonra gel demişti şerefsiz köpekler geberseler üzülmem bu aq piçlerine .

katilicee

kesinlikle kuaförler. en pahalısı en lüksü bile hata yapıyor. en azından bana

duygularinrengi

Bu listede en sinir olduğum öğrenci işleri Allah onlara düşürmesin ama mecburum hak ettiğim onur belgelerini bile zorla ellerinden alıyorum şükür bu sene son.

--heisenberg--

Ahh o kuaförler...Yada benim gittiğim yer, berber. 21 yıllık berberime model söylüyorum, yetmiyor o modelin resmini gösteriyorum, adam yine Amerikan tıraşı yapıyor. -_- Adam son gittiğimde 7-8 aydır uzattığım güzelim saçlarımı yine Amerikan tıraşı yaptı be. Ciğerim söküldü sanki. Bir daha bok giderim onun yanına!

minimalist-hanim

8 deki binalar kabus ötesi

Görüş Bildir