İslam Karşıtı Floridalı Rahip Tutuklandı

 > -

İslam Karşıtı Floridalı Rahip Gözaltına Alındı

ABD'nin Florida eyaletinde dün 11 Eylül saldırılarında ölenlerin sayısı kadar Kur'an-ı Kerim yakma eylemi düzenlemek isteyen İslam karşıtı rahip Terry Jones gözaltına alındı.

Geçmişte de 11 Eylül tarihinde Kur'an-ı Kerim'e hakaret içeren eylemler düzenlemek isteyen ve uluslararası protestoları tetikleyen Jones'un kamyonetinde 2 bin 998 adet yanıcı maddeye batırılmış mushaf bulundu.

Gözaltına alınmadan önce bir basın açıklamalası yayınlayan Jones, Kur'anı Kerim'lerin her birinin "İslam tarafından öldürülmüş bir kurbanı sembolize ettiğini" belirtti.

Hürriyet

Haberin Tamamı İçin:

ABD'li Papaz Jones Tutuklandı

ABD'de, 11 Eylül saldırılarında yaşamlarını yitiren kurbanların sayısı kadar Kur'an-ı Kerim'i yakmaya hazırlanan papaz tutuklandı.

Yetkililer, papaz Terry Jones ve yardımcısının, Florida'ya bağlı Mulberry kasabasında açıkça belirtilmeyen ağır suçları işlemekten tutuklandıklarını açıkladı.

Basında yer alan haberlerde, papazın kullandığı ve römorkunda gazyağına bulanmış yaklaşık 3 bin Kur'an-ı Kerim yer alan kamyonetinin polis tarafından durdurulduğu yazıldı.

Terry Jones, 12 yıl önce saldırılarında hayatını kaybeden her bir kurban için 2 bin 998 Kur'an-ı Kerim'i yakmayı planladığını söyledi.

AA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriPolis
Görüş Bildir