İşkence ve Cinayet Konusunda Master Yapmış Bir Dönemin En Acımasız Kadını: Madame LaLaurie

219PAYLAŞIM

Yine tüylerimiz ürperdi.

Kaynak: https://allthatsinteresting.com/madame-l...

Korkunç işkence ve cinayetlere tanık olmuş Madame LaLaurie'nin korku dolu evini mercek altına alalım.

1834 yılında New Orleans'taki bir konakta yangın çıktı. Komşular koşarak yardım etmeye ve alevlere su dökmeye geldiler. Ancak geldiklerinde evde yalnız bir kadın ile karşılaştılar. Köle olmayan bir malikane herkesi şok etti ve evi aramaya başladılar.

Buldukları şey, bir zamanlar toplumun saygın bir üyesi olarak bilinen ve şimdi 'New Orleans'ın Vahşi Metresi' olarak bilinen Madam Marie Delphine LaLaurie hakkındaki algıları tamamen değiştirecekti.

İlk olarak, çatı katında yerli köleler bulundu. Açıkça işkence görmüşlerdi. Görgü tanıklarının verdiği raporlara göre en az 7 köle dövülmüş, hırpalanmış, gözleri oyulmuş ve ağızları dışkı ile doldurulmuş.

Bir rapora göre de bir kadının bacakları kırılarak yengeç şekline benzetilmiş olduğu söyleniyor. Tanık ayrıca kurbanın kafatasında delikler olduğunun ve o deliklerden beynini karıştırabilmek için kenarda tahta kaşıklar olduğunu öne sürdü.

Bazı insanlar birkaç ceset olduğunu söylerken, bazıları ise 100'ü aşkın kurban olduğunu söylüyorlar. Her iki durumda da Madame LaLaurie'nin tarihteki en acımasız kadınlardan biri olarak ünlendiğini söyleyebiliriz.

Ancak, tahmin edeceğinizin aksine Madame LaLaurie her zaman sadist değildi. Madame LaLaurie, 1780'de New Orleans'ta varlıklı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi.

Üç kez evlendi ve sevgiyle baktığı 5 çocuğu oldu. 1831'de Madame LaLaurie, Fransız Mahallesi'ndeki 1140 Kraliyet Caddesi'nde üç katlı bir konak satın aldı. O zamanlardaki birçok varlıklı kadının yaptığı gibi Madame LaLaurie'nin de köleleri vardı.

Şehirdeki insanlar Madame LaLaurie'nin kölelere ne kadar nazik davrandığını gördüklerinde şok oldular. Ancak bu fikirler sonradan değişmeye başladı. 70 yaşındaki aşçısını sobaya zincirlediğine dair söylentiler çıkmaya başladı. Kölelerden biri Madame LaLaurie'den o kadar korkmuştu ki Madam LaLaurie'nin işkencesine maruz kalmaktansa ölmeyi seçerek üçüncü katın penceresinden kendini attı.

Üçüncü kat penceresi daha sonra kapatıldı ve bugün hala görülebiliyor. Diğer bir rapor, Lia adında 12 yaşındaki bir köle kızla ilgiliydi. LaLaurie'nin saçını fırçalarken biraz fazla çektiği için LaLaurie öfkeye kapılıp kızı kırbaçlamaya başladı.

Genç kızın ölümünden sonra yerel halk, LaLaurie'den daha fazla şüphe etmeye başladı. Bu yüzden yangın çıktığından en son kölelerin bulunmasına kimse şaşırmadı.

Ev hala Royal Street'in köşesinde dursa da Madame LaLaurie'nin nerede olduğu hala bilinmiyor.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Korkunç Bir Tecavüzcü ve Nekrofile Dönüşerek Birlikte Olduğu Kişileri Öldürüp Saklayan Katil: Jeffrey Dahmer - onedio.com
Korkunç Bir Tecavüzcü ve Nekrofile Dönüşerek Birlikte Olduğu Kişileri Öldürüp Saklayan Katil: Jeffrey Dahmer - onedio.com
Hayat Kadınlarını 'Kendi İç Çamaşırlarıyla' Boğarak Öldüren Seri Katil: Jack Unterweger - onedio.com
Hayat Kadınlarını 'Kendi İç Çamaşırlarıyla' Boğarak Öldüren Seri Katil: Jack Unterweger - onedio.com
İngilizce Öğretmeni Nedim'in Fenomen Madam Marika'ya Dönüştüğü İlginç ve Düşündürücü Hayat Hikayesi - onedio.com
İngilizce Öğretmeni Nedim'in Fenomen Madam Marika'ya Dönüştüğü İlginç ve Düşündürücü Hayat Hikayesi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
f3rn4ndo-4l4nzo

Kadının beyanı esastır abi bir araştıralım bakalım Madam Marie Delphine LaLaurie bu iddialara ne demiş? Sonuçta kadın yani muhakkak haklıdır. Bir kadın boş yere böyle şeyler yapmaz. Hele sadist falan demek hiç yakışık almamış. Cinsiyetçilik yapma Onedio!

alpay01

American Horror Story cadılar meclisinde bu kadında yan hikaye gibi anlatılmıştı.

deen-tharkuho

Kölenin kafatasını kırıp ve o delikten kaşıkla beynini karıştırmak nedir? Allah aşkına! nasıl bir ruh hastası akıl hayalim almadı

nightmare5

Kadın ölmüştür nerden bilecen nerede olduğunu onedio

realscofield12

american horror storyde işlenmişti bu konu

Görüş Bildir