IŞİD, Türkçe Dergisinin Son Sayısında TSK'yı Tehdit Etmiş...

 > 
40PAYLAŞIM

IŞİD, Türkçe dergisi Konstantiniyye'nin son sayısında TSK'yi hedef almış. Ankara'da 28 TSK personelinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı gerçekleştirenlerin kimliği henüz açıklanmazken, IŞİD'in Türkçe dergisi Konstantiniyye’nin, son kapağında TSK'yı hedef aldığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre IŞİD'in Türkçe dergisi Konstantiniyye'nin 5. sayısında Türk Silahlı Kuvvetleri'ni (TSK) hedef alan bir yazı yayınlanmıştı. Yazıda "Türk ordusu NATO'yla beraber müslümanları katletmektedir" denirken, "tağuta (put, şeytan) küfretmek imanın ilk hükmüdür. Tağuta küfredilmeden iman sahih olmaz" ifadelerine yer verilerek TSK ile mücadeleye çağrılmıştı.

Dergide güvenlik güçlerine "kafir" denirken, "Türkiye gibi tağuti sistemlerle yönetilen ülkelerde, askerlik ve polislik gibi silahlı güç olmak ve onların ordularında yer almak küfürdür" ifadelerine yer veriliyordu.

Derginin önsözünün sonundaysa "yeryüzünün tüm tağutlarına son sözümüz ise; artık İslam Devleti var, size rahat yok..." diyerek tehditte bulunuluyordu.

TSK'nin Afganistan'da "Haçlılarla aynı safta savaştığını" öne süren IŞİD, "Allah’ın izniyle İslam Devleti, müslümanları katleden bu kafirlere bunların bedelini en ağır bir şekilde ödetmektedir ve ödetmeye de devam edecektir" diyordu.

Dergi'de TSK'den "Firavun'un Askerleri" şeklinde bahsediliyordu.

"Türkiye gibi tağuti sistemlerle yöneltilen ülkelerde, askerlik ve polislik gibi silahlı güç olmak ve onların ordularında yer almak küfürdür. Bu tür ülkelerde asker ve polisler muayyen olarak(fert fert) kafirdirler. Onlar, küfür ve riddet ehli oldukları için onlarla savaşmak ve onları öldürmek caizdir.Öldüklerinde küfür üzere ölürler ve varacakları yer ise cehennemdir." söyleminde bulunulmuştu.

Cumhuriyet

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir