SGK Yazışmalarında IŞİD Logosu

 > -

Büro Emekçileri Sendikası, bir SGK denetçisinin, resmi yazışmaları IŞİD’in de kullandığı ‘Peygamber Mührü’ ile imzaladığını açıkladı

Evrensel'den Hasan Akbaş'ın haberine göre, bahse konu olay Denizli'de bir kamu emekçisinin becayiş ("karşılıklı yer değiştirme") talebini SGK içerisinde süpervizör (yönetici konumundaki denetmen, şef, müdür) olarak görev yapan M.Ç.'ye iletmesiyle ortaya çıktı. Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde Denetmen Yardımcısı kadrosunda çalışan R.Y. adlı kamu emekçisi becayiş talebini Ankara için istedi. Bu talebi M.Ç. Ankara'da görev yapan ve yer değişimi yapabilecek kişilere duyurdu. Ancak M.Ç'nin SGK logolu ve kurumun kendi iç yazışma ağından gönderdiği evrakta kamu emekçileri IŞİD logosuyla karşılaştı. Bu ağda kişinin sadece SGK tarafından belirlenmiş mail adresleri ve kurum iletişim numaraları dışında bir verinin olmaması gerekirken M.Ç adlı yöneticinin IŞİD logosunu kullanması dikkat çekici.

'SGK'DA MEŞRULAŞTIRILIYOR!'

Yaşananları evrensel'e değerlendiren Büro Emekçileri Sendikası (BES) Genel Başkanı Fikret Aslan, "SGK'da böyle bir logonun kullanılması şaşırtıcı ve kabul edilemezdir. Bu tehlikeli durum karşısında bu cesaret nereden ve kimden alınıyor" diye tepki gösterdi. Ortadoğu'da halklara zulmeden, kafa kesen bir cihat örgütünün SGK üzerinden meşrulaştırılmaya çalışılmasının hiçbir tutar yanının olmadığını dile getiren Aslan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakan Davutoğlu'nun, Avrupa ve dünya ölçeğinde IŞİD'in terör örgütü olduğu ortaya konmasına rağmen resmi bir kurumda karşımıza çıkan bu tablo düşündürücüdür" diye konuştu.

'HUKUKİ İŞLEMLERİ BAŞLATACAĞIZ'

Bu duruma karşı sessiz kalamayacaklarını belirten Aslan, konuya ilişkin hukuki girişimleri bir an önce başlatacaklarını duyurdu. Gazetemiz aracılığıyla İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e çağrıda bulunan Aslan, konuya ilişkin gerekli incelemeleri ve işlemleri bir an önce başlatmalarını istedi.

Aslan, IŞİD terörüne karşı Ortadoğu halklarının yanında olduklarını ve bu kapsamda da yarın DİSK, KESK, TMMOB, TTB'nin çağrısıyla tüm Türkiye'de alanlarda olacaklarını hatırlattı. Eylemde “AKP Hükümeti'nin IŞİD'e destek tezkeresine hayır” diyeceklerini belirten Aslan, tüm emekçileri alanlara çağırdı.

'PEYGAMBER EFENDİMİZİN MÜHRÜ'

Öte yandan IŞİD logosunu kullanan şahıs ise "Bu peygamber efendimizin mührüdür. Kimileri de Atatürk imzasını kullanıyor" diyerek kendisini savundu.

Hasan Akbaş | Evrensel

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAhmet DavutoğluAnkaraBaşbakanIŞİDRecep Tayyip ErdoğanSGKSavaşTerörmemurolay
Görüş Bildir